کتابی که مرزهای عاشقی را جابجا کرد!

«یادت باشد» همچنان محبوب کتابخوان‌ها؛
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 20 آبان, 1397 - 13:30
در سال‌های اخیر کتاب‌های زیادی درباره شهدای مدافع حرم راهی بازار نشر شده است و علاقه‌مندان این حوزه استقبال مناسبی از کتب منتشرشده کردند. با وجود این استقبال اما برخی از کتب به صورت ویژه‌تری جلب‌توجه کردند و اقشار مختلف جامعه را تحت تاثیر خود قرار دادند. یکی از اینها، کتاب «یادت باشد» محمدرسول ملاحسنی است که به زندگی شهید مدافع حرم حمید سیاهکلی مرادی می‌پردازد.

سرویس معرفی: در سال‌های اخیر کتاب‌های زیادی درباره شهدای مدافع حرم راهی بازار نشر شده است و علاقه‌مندان این حوزه استقبال مناسبی از کتب منتشرشده کردند. با وجود این استقبال اما برخی از کتب به صورت ویژه‌تری جلب‌توجه کردند و اقشار مختلف جامعه را تحت تاثیر خود قرار دادند. یکی از اینها، کتاب «یادت باشد» محمدرسول ملاحسنی است که به زندگی شهید مدافع حرم حمید سیاهکلی مرادی می‌پردازد.

در ادامه کتاب «یادت باشد» به صورت مختصر معرفی شده است:

* تمجید رهبر انقلاب از «یادت باشد»
رهبر معظم انقلاب چندی پیش در دیدار خبرگان به این کتاب اشاره کرده(از اینجا بخوانید) و فرموده‌اند: یک کتابی تازه خوانده‌ام که خیلی برای من جالب بود. دختر و پسر جوان ــ زن و شوهر ــ متولّدین دهه‌ی 70، می‌نشینند برای اینکه در جشن عروسی‌شان گناه انجام نگیرد، نذر می‌کنند سه روز روزه بگیرند! ب‌ ‌نظر من این را باید ثبت کرد در تاریخ که یک دختر و پسر جوانی برای اینکه در جشن عروسی‌شان ناخواسته خلاف شرع و گناهی انجام نگیرد، به‌ خدای متعال متوسّل می‌شوند، سه روز روزه می‌گیرند. پسر عازم دفاع از حریم حضرت زینب (سلام الله علیها) می‌شود؛ گریه‌ی ناخواسته‌ی این دختر، دل او را می‌لرزاند؛ به این دختر ــ به خانمش ــ می‌گوید که «گریه‌ی تو دل من را لرزاند، امّا ایمان من را نمی‌لرزانَد"»! و آن خانم می‌گوید که «من مانع رفتن تو نمی‌شوم، من نمی‌خواهم از آن زنهایی باشم که در روز قیامت پیش فاطمه‌ زهرا سرافکنده باشم»!

ببینید، اینها مال قضایای صد سال پیش و دویست سال پیش نیست، مال سال 94 و 95 و مال همین سالها است، مال همین روزهای در پیش [روی] ما است؛ امروز این است. در نسل جوانِ ما یک چنین عناصری حضور دارند، یک چنین حقیقت‌های درخشانی در آنها حضور دارد و وجود دارد؛ اینها را باید یادداشت کرد، اینها را باید دید، اینها را باید فهمید. فقط هم این [یک نمونه] نیست که بگویید «آقا! به یک گل بهار نمی‌شود»؛ نه، بحث یک گل نیست؛ زیاد هستند از این قبیل. این دو ــ زن و شوهری که عرض کردم ــ هر دو دانشجو بودند که البتّه آن پسر هم بعد می‌رود شهید می‌شود؛ جزو شهدای گران‌قدر دفاع از حریم حضرت زینب (سلام الله علیها) است، وضعیّت این‌جوری است.

 توصیه رهبر معظم انقلاب درباره کتاب «یادت باشد»، موجب افزایش مخاطبان این کتاب شد و در جشن امضای کتاب «یادت باشد» که با حضور نویسنده آن برگزار شد، صف بلندی برای خرید کتاب مذکور تشکیل و در مدت کمتر از هفت ماه به چاپ بیست و سوم رسید.

  * مخاطبان کتاب چه می‌گویند؟
برخی از کاربران فضای مجازی که کتاب «یادت باشد» را مطالعه کرده‌اند، روایت‌های جالبی را درباره این تجربه خود به اشتراک گذاشته‌اند.

یکی از کاربران نوشته است: «من با خواندن این کتاب فقط خجالت کشیدم، فقط خجالت! که من کجایم و آن‌ها کجا بوده‌اند! گمان می‌کردم بعد از خواندنش قرار است از عاشقانه‌های پاییزی‌شان بنویسم، از دوست‌داشتن‌هایشان، و از یادت باشدهایشان».

کاربر دیگری نوشته است: «#زندگی_زیباست_اما_شهادت_زیباتر ** اگرمیخواید معنی جمله بالارو درک کنید حتما کتاب یادت باشه رو بخونید».

کاربری درباره «یادت باشد» نوشت: «روایت عشق..... و دیگر هیچ..... زبانم قاصر است از این همه عشق ،محبت، دلتنگی، دوست داشتن، رسم یار بودن ،درست زندگی کردن، قناعت و درک متقابل، گذشت».

کاربری چنین نوشت: «کنار خط به خط این کتاب زندگی کردم... نمیدانم چرا، ولی درست شب اربعین تمام شد. شاید هم بدانم دلیلش چیست
شهیدی که عاشق کربلا بود...
عاشق امام حسین(ع) بود...
انقدر برای حسین به سینه زده بود که تنها جایی که بعد از شهادتش تَرکش نخورده بود سینه‌اش بود».

کاربری درباره پس از مطالعه کتاب «یادت باشد» نوشت: «خواندن این دست کتاب‌ها به ما‌ نشان می‌دهد نیازی به داستان‌های ساختگی برای سیرابی روح تشنهٔ جامعه خود نداریم. الگوها همین اطرافند، کافیست کمی چشم‌هایمان را باز کنیم. نیازی به نشان دادن عشق و علاقه اساطیری میان همسرها آن هم به سبک سکولاریزه شده مورد علاقه برخی هنرمندان نداریم. سبک زندگی اسلامی را به روش شهدا بیاموزیم».

در ادامه تعدادی از پست‌های اینستاگرامی کاربران آمده است:

::برای مشاهده اندازه اصلی تصاویر زیر روی آنها کلیک کنید::

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.