یک لقمه‌ فرهنگیِ آماده برای فعالان فرهنگی

معرفی سایت‌های «مسجدنما» و «مدرسه‌نما»؛
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 5 اسفند, 1394 - 10:00
مسئول روابط عمومی سایت‌های «مسجدنما» و «مدرسه‌نما» گفت: ما یک کار دستیاری برای فعالان فرهنگی مساجد و مدارس انجام می‌دهیم تا یک لقمه‌ فرهنگی آماده برای آنها فراهم شود.

سرویس معرفی: «فعالان فرهنگی مسجدی از قدیم به دنبال آگاهی بخشی به نمازگزاران بوده‌اند، به همین دلیل همیشه در مساجد تابلوهایی وجود داشته با این هدف که نمازگزاران علاوه بر اقامه نماز در مسجد، اطلاعاتی در حوزه مسائل سیاسی، اجتماعی و دینی کسب کنند. این موضوع که چه اطلاعاتی به درد نمازگزاران می‌خورد و می‌تواند برای همه سنین مفید باشد، دغدغه همیشگی مسئولان فرهنگی مساجد بوده است.»

حسین رئیسی مسئول روابط عمومی سایت‌های «مسجد نما» و «مدرسه نما» با ذکر این مقدمه در خصوص کارویژه این دو سایت به خبرنگار حلقه وصل گفت: ما یک کار دستیاری برای فعالین فرهنگی مساجد و مدارس انجام می‌دهیم. به این صورت که یک تیم تحریریه داریم متشکل از فارغ التحصیلان رشته‌های معارف، الهیات و علوم سیاسی. این دوستان محتوا را به فراخور زمان و اتفاقات روز جامعه آماده می‌کنند. تیم گرافیست نیز برای محتوا طرحی جذاب آماده می‌کنند و روی سایت قرار می‌گیرد تا برای فعالان فرهنگی مساجد یک لقمه‌ی فرهنگی آماده فراهم شود.

وی مباحث مختلفی از جمله احکام، سیره شهدا، مباحث سیاسی، مذهبی، صحبت‌های بزرگان و تقویم های ملی مذهبی را در حوزه محتوای تولیدی سایت «مسجد نما» برشمرد و اضافه کرد: فعالان فرهنگی به فراخور سلیقه خود می‌توانند محتوای مورد نیاز را انتخاب و بعد از چاپ بر روی برد مسجد نصب کنند.

این فعال فرهنگی رویکرد کلی «مدرسه نما» را تلاش برای استفاده همه مردم در اقصی نقاط کشور از مطالب عنوان کرد و اظهار داشت: فعالان فرهنگی در شهرستان‌ها که از مطالب تولیدی ما استفاده می‌کنند، تصویری از برد مسجد خود را تهیه و برای ما ارسال می‌کنند.

وی افزود: بر اساس آماری که از سایت به دست آمده، در حال حاضر بیش از 1000 مسجد در سراسر کشوراز مطالب سایت «مسجد نما» استفاده می کنند.

رئیسی با اشاره به استقبال فعالان فرهنگی مدارس از مطالب تولید شده در سایت «مسجد نما» و درخواست آنها برای تولید مطالبی با در نظر گرفتن ملاحظات سنی دانش آموزان در مدارس، افزود: در همین راستا سایت «مدرسه نما» را راه اندازی کردیم که در حدود 20 هفته که معلمان پرورشی و فعالان فرهنگی مدارس از مطالب این سایت استفاده می‌کنند.

 وی تاکید کرد: سایت های «مدرسه نما» و «مسجد نما» بسیار تعاملی هستند به طوریکه اگر کسی محتوایی بخواهد که در سایت موجود نباشد، در سایت می‌نویسد، ما محتوا را آماده می‌کنیم و در سایت قرار می‌دهیم.

رئیسی، ویژگی تعاملی بودن را یکی از دلایل پربازدید بودن این دو سایت دانست و اظهار کرد: اگر مخاطبین به دو سایت http://madresenama.ir/ و http://masjednama.ir/ مراجعه کنند، پایین هر قسمت از سایت بخش نظرات وجود دارد. نظر هر یک از مخاطبان در کمتر از 24 ساعت مطالعه می‌شود و به آن پاسخ داده می‌‌شود. ممکن نظرات در مورد درخواست محتوا و یا گرافیک باشد که دوستان ما در کمترین زمان به آن پاسخ می‌دهند.

وی در پایان تصریح کرد که تمامی خدمات این دو سایت به صورت رایگان ارائه می‌شوند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.