‏«شبکه اعزام سخنران عمار»‏ شبکه‌سازی برای انتخابات 96 است!

توهم زنجیره‌ای‌ها همزمان با 9 دی به اوج رسید؛‏
ارسال زمان بندی شده: 
پنجشنبه, 9 دى, 1395 - 14:30
روزنامه‌های زنجیره‌ای که این روزها در حال تدارک و فضاسازی برای انتخابات ریاست جمهوری سال 96 هستند، متوهمانه از هر فرصت و بهانه‌ای برای حمله به جناح مقابل و افرادی که احتمال می‌دهند رقیب انتخاباتی‌شان باشد استفاده می‌کنند.‏

سرویس حاشیه نگاری: روزنامه‌های زنجیره‌ای که این روزها در حال تدارک و فضاسازی برای انتخابات ریاست جمهوری سال 96 هستند، متوهمانه از هر فرصت و بهانه‌ای برای حمله به جناح مقابل و تخریب افرادی که احتمال می‌دهند رقیب انتخاباتی‌شان باشد، استفاده می‌کنند.

روز نامه «آرمان امروز» که روزنامه منتسب به هاشمی رفسنجانی است این بار در شماره جدید خود که امروز 9 دی ماه منتشر شده است در صفحه اول و در یادداشتی به قلم مطهره شفیعی، سخنرانی اصولگرایان در مجامع مختلف را هجمه به دولت و شبکه‌سازی برای انتخابات آتی قلمداد کرده است.

جالب است روزنامه‌های زنجیره‌ای که در چند دهه اخیر شعار آزادی بیان سر می‌دهند، اینچنین صدای مخالف را بشدت سرکوب می‌کنند و حالا هم دچار توهم توطئه شده و با سردادن جیغ بنفش این سخنرانی‌ها را هجمه و شبکه‌سازی علیه دولت قلمداد می‌کنند.

متن کامل یادداشت منتشرشده از سوی رونامه «آرمان امروز» را در ادامه خواهید خواند:

«این روزها برخی اتفاقات و موضوعات سبب شگفتی می‌شود؛ شگفتی از جنس برنامه‌ریزی برای هجمه به دولت یا شاید کمی آرام‌تر، شگفتی از شبکه‌سازی مخالفان دولت! شبکه‌سازی‌هایی که اگر در دولت اصلاحات به‌ صورت پنهان بود اما در دولت روحانی علنی شده و حتی تا جایی پیش رفته است که در شبکه‌های مجازی خودشان به نوعی درصدد جذب مخالفان دولت تدبیر وامید هستند.

فعالیت شبکه‌های مخالف دولت به نحوی است که برخی خبرها از فعالیت ۳۰۰۰ سایت ضد دولتی با بودجه ۱۰۰۰۰ میلیارد ریالی برای تخریب برنامه‌ها و اقدام‌های دولت حسن روحانی حکایت دارد .آنها کار را به جایی رساندند که رئیس جمهور بگوید: «برخی از روزنامه‌ها به ناامیدی می‌پردازند، تضعیف و تخریب دولت حرام است و برای تخریب‌گر هم حاصلی ندارد.»

از جمله اقدامات دیگر رهبران این شبکه‌ها اعزام سخنرانانی به مراسم مخالفان دولت است؛ سخنرانانی که مواضع آنها بر همگان مشخص است. معرفی این تشکیلات در سایت آن چنین است:«شبکه اعزام اساتید عمار مجموعه‌ای فرهنگی تبلیغی در جبهه انقلاب اسلامی است که در حوزه‌های تخصصی و در قالب مجموعه‌ای مردم نهاد، با استفاده از تجربه موفق موسسات فرهنگی موثر در این عرصه فعالیت خود را در تابستان ۱۳۹۵ آغاز نمود. هدف از راه‌اندازی این شبکه ارائه خدمات و تسهیلات به مجموعه‌ها در دعوت از اساتید حوزه‌های تخصصی، و ارائه خدمات جانبی به اساتید برای بهره گیری مناسب‌تر از زمان و توان خود در جهت تاثیرگذاری حداکثری می‌باشد.» البته همان‌طور که پیشتر اشاره شد، یکی از اهداف شبکه‌سازی جذب نیرو و عضو است، چنان‌که بخشی از سایت به این امر اختصاص داده شده و آمده است: «اساتید محترم، درصورتی که تمایل به همکاری با شبکه اعزام سخنران و استاد عمار دارند می‌توانند با تکمیل فرم زیر و ارسال رزومه خود، پس از طی مراحل توسط شبکه عمار همکاری خود را آغاز نمایند.» و نکته جالب آنجاست که در این بخش اشاره‌ای به میزان توانایی افراد برای حضور در پشت تریبون نشده است!

اگر چه اکنون در این سایت تنها به برنامه‌های مرتبط با ۹ دی اشاره شده اما عیان است فعالیت آنها ادامه دارد که از آن جمله می‌توان به انتخابات‌های اردیبهشت سال ۹۶ اشاره کرد. نکته قابل تامل آنجاست که سازماندهی آنهابه شکلی است که برای بسیاری بخش‌ها به‌صورت مجزا دارای سخنران هستند که شامل اقتصادی، هنر و رسانه، بین‌الملل، سیاسی، علمی فناوری، معارف اسلامی انقلاب، فرق و ادیان، علوم انسانی، تاریخ ودفاع مقدس، فرهنگ و مدیریت می‌شود.

این شبکه به شکلی فعالیت می‌کند که با تعدادی از افراد که در طیف مخالفان دولت یازدهم و اصلاح‌طلبان و اعتدالیون هستند، هماهنگ کرده است که به عنوان سخنران به مراسم‌ هم‌طیفان خودشان بروند که از جمله این افراد در لیست سخنرانی بخش سیاسی می‌توان به قدیری ابیانه، محمد ایمانی، تقی دژاکام، علی رضا معارف و وحید یامین پور اشاره داشت و البته نام برخی اسامی ناشناخته جوان هم در این لیست ثبت شده است. تولید محتوا از دیگر فعالیت‌های این شبکه است که در تعریف این بخش آمده است:«به منظور بهره‌برداری بیشتر و موثرتر از تولیدات جبهه فکری و فر هنگی انقلاب اسلامی، به مرور لینک کانال‌ها و صفحات مفید در زمینه تولید محتوای بصیرتی پیرامون موضوع فتنه و نه دی به اشتراک گذاشته می‌شود.» که در این بخش معرفی کتاب و چندین کلیپ و پوستر وجود دارد.

نکته قابل تامل در اسامی سخنرانان به رزومه آنها بازمی‌گردد، چنان‌که در یکی از این رزومه‌ها در بخش فعالیت‌ها آمده است:« فعال شبکه‌های مجازی اعم از فیس بوک، گوگل پلاس و اینستاگرام» همگان واقف هستند حضور و فعالیت در فیس‌بوک امری غیرقانونی است. سخنران مورد نظر که فعالیت در فیس‌بوک جزو رزومه آن است، در یک خبرگزاری اصولگرا هم دارای سمتی است، یعنی همان خبرگزاری که چندی پیش در خبری آورده بود: «فيس‌بوك، مخوف‌ترين شبكه‌ جاسوسی است»

البته مشخص است که پشتیبانان چنین تشکیلاتی خود را در عرصه عمومی معرفی نخواهند کرد اما در صفحه نخست برخی از مخالفان شناخته شده دولت به تحسین عملکرد این شبکه پرداخته‌اند، چنان‌که به نقل از حسن عباسی نوشته شده است: «جهاد کبیر یعنی کوشش در عدم‌ تبعیت از کفار. مجاهد کبیر یعنی عمار یاسر که می‌کوشید تا مانع تبعیت لشکر مسلمین از قواعد بازی کفر‌آمیز عمروعاص گردد. از این رو عمارها متولی جهاد کبیرند.» یا به نقل از وحید جلیلی آورده شده است:«تبیین حقیقت و توجه به محتوا و کلام فارغ از حجاب عنوان‌ها و شهرت‌ها باید وجهه همت دوستان شبکه اعزام سخنران عمار باشد و این امر با توجه ویژه به رویش‌های انقلاب قابل تحقق است.» حجت‌الاسلام پناهیان هم این‌چنین گفته است: «امروز نیازمند آن هستیم که دایره سخنرانان و چهره‌های مبلغ انقلابی توسعه یابد و چهره‌های جدید توانمند و متخصصی که رویش‌های انقلاب هستند به جامعه معرفی شوند و منحصر در طلاب و علما نماند.»

فارغ از پشتیبانان مالی این شبکه باید بار دیگر به آن ۳ هزار سایتی بازگشت که گفته شده است‌ با ۱۰ هزار میلیارد ریال بودجه فعالیت می‌کنند و منابع مالی آن‌ها نامشخص است و این ابهام سبب می‌شود این اظهارات رئیس‌جمهور به ذهن متبادر شود همان روزی که گفت: «برخی با پول دولت علیه دولت کار می‌کنند» و تصریح کرد:«پسندیده نیست که با پول و بیت‌المال مردم کسی بخواهد دولتی را که منتخب مردم است و با رأی اکثریت مردم شروع به کار کرده به جای نقد، تخریب کند و این چیزی است که دولت نمی‌پسندد، بنابراین ما از همه می‌خواهیم با شناسنامه حرف بزنند و بگویند، از کجا و وابسته به کدام جناح هستند. با نام جناح خود سخن بگویند نه با نام ملت ایران. راه ملت ایران روشن است.» سوالی هم از سوی برخی مطرح می‌شود که چرا با این طیف‌ها که به تخریب منتخب مردم می‌پردازند برخوردی صورت نمی‌گیرد و پاسخی به این سوال داده نمی‌شود که چه جریانی پاسخگوی تخریب چهره نماینده ایران در داخل است که اثراتی در تعاملات بین‌المللی دارد؟»

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

تابلو

اخبار مرتبط

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.