با کالبدشکافی شیطان‌گرایی به شهرت‌طلبی آنها دامن نزنیم

کارشناس ادیان و مذاهب تصریح کرد:
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 3 تير, 1394 - 21:00
حجت الاسلام عرب گفت: رویکرد جبهه انقلاب فرهنگی در مقابل جریان‌ها و گروه‌های جعلی باید هوشیارانه باشد و نباید با تبیین و تشریح و کالبدشکافی‌های بی‌مورد آب به آسیب خرده جریان‌ها و فعالیت‌های کم مایه ریخت و به شهرت‌طلبی آنها دامن زد.

سرویس تلنگر- روح الله یارمحمدی: محوریت و رسمیت‌بخشی به شیطان از همان ابتدای خلقت بشر مطرح بوده است و ردپای این هیولای نفس در جسم و جان بسیاری از انسان‌ها به وضوح دیده می‌شود. اما آنچه که در مورد این رانده شده از بهشت بیش از پیش مورد سوال و توجه است، این است که در روزگاران معاصر عده‌ای باب اطاعت و بندگی را برای او باز کرده‌اند و به نام او و به کام خود پلیدترین خصلت‌های بشری را به ویترین متنوع و متلون خلقت اضافه می‌کنند.

شیطان‌پرستان، شیطان را به عنوان قدرتی مؤثر و قوی‌تر از قدرت واقعی یعنی خدا می‌دانند و شیطان را به عنوان حاکمیت مقتدر مورد پرستش قرار می‌دهند.

در ادامه سلسله مباحث تبیین و بررسی فرقه‌ها و عرفان‌های نوظهور، در گفت‌وگو با حجت الاسلام و المسلمین حسین عرب، کارشناس ادیان و مذاهب و استاد حوزه علمیه و نویسنده کتاب بی‌نقاب (نگاهی دقیق‌تر به جریان شیطان گرایی) به تحلیل و تبیین ریشه‌ها و منابع مهم این جریان‌های ریز و درشت پرداخته‌ایم.

در این گفت‌وگو حجت الاسلام عرب، ضمن انتقاد از کسانی که بی‌جهت به تقویت و بزرگ‌نمایی برخی از فرقه‌های کم مایه کمک می‌کنند، استراتژی و راهبرد لازم برای مبارزه با ریشه اصلی فرق و ادیان جعلی را تشریح کرده است.

تشریح شیطان‌گرایی معاصر

حجت الاسلام و المسلمین حسین عرب با بیان اینکه شیطان‌گرایان مانند دیگر جریان‌های انحرافی و ساختگی دنبال هویت‌سازی و تاریخ‌نگاری هستند، افزود: شیطان‌گرایان با این ادعا که در تمام اعصار بشریت حضور داشته‌اند، برای ایجاد هویت تاریخی، ردپای خود را به تاریخ ادیان و تاریخ جادوگرایی رجوع و استناد می‌کنند.

وی خاطر نشان ساخت: تنها از دو گروه معروف شیطان‌گرایی در کتاب دائره‌المعارف دینی نام برده شده است و در دوران معاصر نیز دو گروه شیطان‌گرایی یهودی و  مسیحی «سیطنیسم» و «ستیانز» در اروپا و آمریکا فعالیت دارند.

کارشناس ادیان و مذاهب با عنوان این مطلب که شیطان گرایی در 4 دوره بدوی، قرون وسطی، مدرن و معاصر قابل تقسیم هستند ادامه داد: شیطان گرایی معاصر را آلستر کرولی (پدرشیطان‌گرایی معاصر) راه‌اندازی و آنتوان لاوی با تشکیل فرقه سیطنیسم بسط و توسعه داد.

                                                                 آلستر کرولی

دبیر گروه راهبردی موسسه بهداشت معنوی با تصریح این مطلب که شیطان گرایی مدرن از دامن فرامانسوها پای به عرصه وجود و فعالیت گذاشته‌اند اظهار داشت: دو گروه مخفی و مخوف فرامانسوی، انجمن آتش جهنم در قرن 18 و انجمن رز صلیب در قرن 17 که اولی متشکل از سیاستمداران دربار انگلستان و دومی متشکل از دانشمندان و اندیشمندان ضد دین اروپایی  می‌باشد به ترویج اندیشه‌ها و افکار شیطان گرایی دست زدند.

شیطان گرایی معاصر از درون فراماسون‌ها پا به عرصه وجود گذاشته است

وی با اعلام اینکه با تشکیل لژ متحد انگلستان در دو قرن گذشته فعالیت فراماسون‌ها رویکرد جدی‌تری یافت، گفت: این لژ به عنوان قلب فراماسونر دنیا نسبت به جذب نخبگان دنیا و تغییر اندیشه آنها برای تحریف جوامع اقدام کرد. فرامانسوها در قرن بیستم کارکرد و رویکرد خود را تغییر می‌دهند و این گروه  در صد ساله گذشته بر خلاف رویه قبلی، دست به خود افشایی زده و با این اقدام درصدد تقویت و تداوم فعالیت گروه بوده است.

این استاد حوزه علمیه با عنوان این نکته که افشاگری فراماسون‌ها کاملا سیاسی و برنامه‌ریزی شده است اعلام کرد: این گروه وقتی دیدند با روش‌های مخفیانه، فعالیت‌های‌شان بی‌نام و نشان و کمرنگ مانده است با تربیت افشاگران توبه کار، دست به سوژه سازی و تاریخ نگاری جعلی زده تا به قول معروف در ویترین اندیشه‌ها و سیاست‌های جهان بمانند.

وی با تاکید بر اینکه فراماسون‌ها دوست دارند تمام حوادث و وقایع مهم تاریخی را به نام خود رقم بزنند اظهار داشت: بزرگ نمایی و نمادسازی و جعل هویت تاریخی و فعالیت‌های آشکار و پرسر و صدا سیاست جدید مبدع و مخترع اصلی شیطاگرایی مدرن است.

این پژوهشگر حوزه ادیان و عرفان بار دیگر بر این موضوع که شیطان گرایی از بطن و متن فراماسونری متولد شده است تاکید کرد و گفت: فراماسون‌ها عاشق غلو و بزرگنمایی هستند و حتی دوست دارند حوادث طبیعی رخ داده در جهان را به فعل و انفعالات خود ربط دهند.

تبیین دیدگاه امام و رهبری در خصوص خرده جریان‌های انحرافی

حجت الاسلام عرب در ادامه به تبیین رویکرد نیروهای انقلابی در مقابل جریان‌های معارض و معاند پرداخت و گفت: رویکرد جبهه انقلاب فرهنگی در مقابل جریان‌ها و گروه‌های جعلی باید هوشیارانه باشد و نباید با تبیین و تشریح و کالبد شکافی‌های بی‌مورد آب به آسیب خرده جریان‌ها و فعالیت‌های کم مایه ریخت و به شهرت‌طلبی آنها دامن زد.

نویسنده کتاب بی‌نقاب (نگاهی دقیق تر به جریان شیطان گرایی) با اشاره به اینکه باید در این خصوص به رهبر معظم انقلاب به عنوان دیده‌بان بیدار انقلاب تکیه کرد گفت: امام و رهبری به عنوان شاخصه ممتاز انقلاب هیچگاه به گروه‌ها و جریان‌هایی که تاثیری در بسترهای مهم تاریخی و سیاسی نداشته‌اند بهایی نداده و حتی بعضا نامی از آنها به میان نمی‌آورند.

این استاد دانشگاه‌ در موضوعات عرفان های کاذب و جنگ نرم، گروه‌های دلسوز و دغدغه‌مند انقلاب را به فحوای کلام رهبر انقلاب فراخواند و افزود: حضرت آقا به جای پرداختن به جریان‌ها و گروه‌های کوچک انحرافی تعابیری مانند نظام سلطه، شبکه خبیث صهیونیست جهانی، استکبارجهانی و... را بارها و بارها مورد تاکید قرار می‌دهند و منبع و مآخذ انحراف‌ها و تحریف‌ها را سرشاخه‌های بزرگ نظام لیبرال سرمایه‌داری می‌دانند.

کارشناس ادیان و مذاهب آبشخور و سرچشمه انواع و اقسام جریان‌ها و گروه‌های انحرافی دینی و عرفانی را استکبار جهانی معرفی کرد و افزود: وقتی ما به جای پرداختن به منابع فساد و ظلم به گروه‌هایی مانند فراماسون‌ها، شیطان گرایان و دیگر جریان‌های انحرافی توجه می‌کنیم اصل و ریشه ماجرا را  فراموش کرده و مشغول جزئیات و فرعیات می‌شویم.

حجت الاسلام عرب کارکرد جریان‌ها و گروه‌های معارض و منحرف از جمله شیطان گرایی را ترویج و توسعه برنامه استکبار جهانی عنوان کرد و گفت: امام و رهبری با هوشیاری و نکته سنجی در کلام خود درست قلب توطئه و فساد را نشانه می‌گیرند و با قاطعیت به ریشه تمام انحرافات و فسادها اشاره می‌کنند.

کارشناس ادیان و مذاهب با انتقاد از نگاه سطحی و برداشت نادرست برخی از پژوهشگران حوزه عرفان و مذاهب گفت: این گروه از پژوهشگران با کنکاش و اصرار فراوان می‌خواهند فراماسون‌ها را دشمن بزرگ و ریشه مشکلات معرفی کرده و به اصطلاح دست آنها را برای غربی‌ها رو کنند.

کمک برخی از خودی‌ها به اهداف دشمن در شهرت جریان‌های انحرافی

وی با تأکید بر اینکه تصویر ذهنی غربی‌ها به فراماسون‌ها نسبت به جوامع اسلامی کاملا متفاوت است و هرگونه تلاشی نتیجه عکس می‌دهد، افزود: برخلاف ما در نگاه مردم غرب یک فراماسون، یک اندیشمند نخبه در خدمت تعالی بشر است. به طور مثال غربی‌ها نیوتن را یک فراماسون می‌دانند که علیه اندیشه‌های عوامانه و متعصب کلیسا مقاومت کرد، در حالی که برخی در کشور او را یک فرد بازیچه دست سیاست فراماسون‌ها معرفی می‌کنند.

دبیر گروه راهبردی موسسه بهداشت معنوی گفت: سران حکومتی آمریکا طی بیانیه‌ای از نقش عمده و مهم فراماسون‌ها در تشکیل و راه‌اندازی کاخ سفید تقدیر کرده‌اند و در این شرایطی که مردم و سران آمریکا فراماسون‌ها را نخبگان جامعه و پیشروان دموکراسی می‌دانند، عده‌ای از دانشجویان و جوانان بدون مطالعه کافی دنبال رسوایی جرج بوش به دلیل آنکه خود را یکی از اعضای اصلی انجمن‌های فراماسونی می‌داند، هستند.

کارشناس ادیان و مذاهب تأکید کرد: چرا باید عده‌ای از پژوهشگران و دانشجویان کم اطلاع ما دنبال این باشند که جرج بوش فراماسون هست یا نه و تازه معلوم نیست بتوانند چیزی را ثابت کنند. در حالی که همین آقا به همراه دوستان جنایتکارش فقط در افغانستان و عراق میلیون‌ها نفر را به بدترین شکل کشت و آواره کرد و دوست و دشمن این امر برایشان بدیهی است اما به جای اینکه دنبال یادآوری و برجسته کردن این موضوع مهم باشیم به مواردی توجه می‌کنیم که تأثیری در معادلات فرهنگی و سیاسی انقلاب ندارد .

عضو شورای ادیان معاونت بین الملل حوزه علمیه قم با بیان اینکه باید به دنبال برملا ساختن جنایت‌ها و ظلم‌های آشکار استکبار جهانی باشیم، افزود: مدعیان حقوق بشر از جمله سران حکومت آمریکا در 50 سال گذشته چیزی حدود 80 میلیون را کشته و آواره کردند حالا به جای عذرخواهی از نبود حقوق بشر در ایران ابراز نگرانی می‌کنند.

حجت‌الاسلام عرب با تصریح این مطلب که نباید پتانسیل خود را برای جریان‌های معلوم الحالی که حتی در غرب طرفداران چندانی ندارند مصرف کنیم، گفت: ما باید به قلب دشمن و به افکار و اندیشه‌های آن که باعث و ریشه بدبختی و خرابی جوامع اسلامی است هجوم ببریم و در این راه الگو و شاخص ما فقط مقام معظم رهبری هستند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.