اینفوگرافی | پایگاه‌های نظامی آمریکا در تیررس موشک‌های ایرانی

چرا وقوع جنگ میان ایران و آمریکا احتمال کمی دارد؟
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 24 ارديبهشت, 1398 - 10:00
برخی از کارشناسان بر این باورند که با توجه به تحولات و تحرکات اخیر میان دو کشور، احتمال بروز منازعه و درگیری میان دو کشور بالاست و تعداد بسیار بیشتری برآنند که تنش‌های اخیر میان تهران و واشنگتن بیش از هر چیز جنگ روانی آمریکا علیه ایران است و تا آستانه جنگ پیش نخواهد رفت.

سرویس بین‌الملل: در دو هفته گذشته، خبرها و تحلیل های زیادی پیرامون احتمال بروز جنگ ایران و آمریکا در رسانه های داخلی، منطقه ای و بین المللی مطرح شده است و کارشناسان متعددی نیز پیرامون این مسئله تحلیل هایی را ارائه داده اند.

در همین رابطه، با توجه به عدم قطعیت هایی که وجود دارد، همچنان بر تعداد گمانه زنی ها پیرامون آینده تنش های میان ایران و آمریکا اضافه می شود. برخی از کارشناسان بر این باورند که با توجه به تحولات و تحرکات اخیر میان دو کشور، احتمال بروز منازعه و درگیری میان دو کشور بالاست و تعداد بسیار بیشتری بر آنند که تنش های اخیر میان تهران و واشنگتن بیش از هر چیز جنگ روانی آمریکا علیه ایران است و تا آستانه جنگ پیش نخواهد رفت.

از طرفی توانمندی دفاعی ایران و مجهز بودن به انواع موشک‌های دوربرد و میان‌برد، عملا احتمال وقوع جنگ نظامی میان ایران و آمریکا را کاهش می‌دهد.

در اینفوگرافی زیر فاصله پایگاه‌های نظامی آمریکا با موشک‌های ایرانی را مشاهده می‌کنید:

همانطور که مشاهده می‌شود، هرچند آمریکایی‌ها در اکثر کشورهای منطقه و مجاور ایران پایگاه نظامی دارد اما در مقابل آمریکایی‌ها هرگز قدرت موشکی ایران را نادیده نخواهند گرفت و به نظر می‌رسد تنش‌های اخیر میان تهران و واشنگتن بیش از هر چیز جنگ روانی آمریکا علیه ایران است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.