«داستان یک مرد» روایت حضور حبیب ابن مظاهر در واقعه کربلا

انتشارات به نشر منتشر کرد؛
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 29 بهمن, 1396 - 15:15
به‌نشر قصه حضور حبیب‌بن‌مظاهر در کربلا را در قالب «کتاب‌های پروانه» منتشر کرد.

به گزارش حلقه وصل، به‌نشر(انتشارت آستان قدس رضوی(ع)) برای نخستین بار کتاب «داستان یک مرد» را در قالب کتاب‌های پروانه، منتشر و روانه بازار کرده است. این اثر رمانی مذهبی برای نوجوانان است که مجید ملامحمدی به عنوان نویسنده اثر در آن، قصه حضور حبیب‌بن‌مظاهر را در کربلا روایت می‌کند.

از منظر ملامحمدی قصه حبیب، دل‌نوشته‌ای از کتاب سرخ کربلاست؛ قصه مردی شوریده که دل به زلال دریای محبت امام حسین(ع) داد و هر آنچه که داشت از جان، مال و زندگی، تقدیم راه او کرد؛ حبیب برای شهادت، لحظه‌ها را با شوق یکی یکی می‌شمرد و هر قدر که به زمان پرواز نزدیک‌تر می‌شد، نگاهش زلال‌تر و زیباتر بود.

نویسنده این داستان را در قالب 17 فصل روایت می‌کند و برای نگارش این کتاب از منابع متعددی مانند سوگنامه آل محمد(ص)، منهاج الدموع، ماهیت قیام مختار، بحارالانوار، زندگانی امام حسین(ع)، ترجمه تاریخ طبری، روضه‌الشهدا، منتخب التواریخ، مقتل الحسین مقرّم، مناقب آل ابی‌طالب(ع)، منتهی الامال، فرهنگ عاشورا، قصه کربلا و ... استفاده کرده است.

به‌نشر این کتاب 120 صفحه‌ای مصور را در قطع وزیری با شمارگان 1000 نسخه منتشر کرده و با قیمت 105 هزار ریال در دسترس نوجوانان قرار داده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب‌، آگاهی از اخبار به‌نشر و نیز مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوی می‌توانند به نشانی اینترنتی www.Behnashr.com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمایندگی‌های سراسر کشور مراجعه کنند؛ همچنین سامانه پیامکی به شماره 30003209 یا کانال اطلاع‌رسانی به‌نشر از طریق تلگرام به آدرس @behnashr نیز از دیگر راه‌های برقراری ارتباط با این انتشارات است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.