همایش آموزشی «روایتگری جبهه مقاومت» در قم برگزار می شود

طی امروز و فردا؛
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 25 بهمن, 1396 - 09:30
دبیر شبکه ملی وارثون از برگزاری همایش آموزشی «روایتگری جبهه مقاومت» درقم خبر داد و گفت: این همایش طی روزهای 25 و 26 بهمن ماه با حضور راویان کشوری برگزار می شود.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین جوشقانیان در نشست مطبوعاتی از برگزاری همایش آموزش روایتگری جبهه مقاومت خبر داد و اظهار داشت: این همایش با حضور میهمانان و مدعوین و انجمن راویان فتح قم، پیام‌آوران ایثار و انجمن راویان فتح همدان، موسسه فرهنگی قدسیان گلستان، گروه تفحص سیره شهدای مشهد، کانون باقرالعلوم آبادان، بعضی از مجموعه‌های قدر جهاد و شهادت، پیام‌آوران ایثار و راویان سپاه و بسیج و به میزبانی شبکه ملی وارثون برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این همایش جدا از اینکه همگرایی و هم‌افزایی روحانیون و سپاه با یکدیگر است، افزود: همیشه راویان فتح خوبی در میدان ایثار و جهاد و شهادت داشته‌ایم اما هم‌اکنون احساس کردیم در زمینه لبنان، عراق و سوریه راویان بسیار کمی داریم و برای جبران این مهم تصمیم به برگزاری این همایش گرفتیم.

عضو هیئت‌امنای موسسه روایت سیر شهدا با بیان اینکه کسانی که در این همایش آموزش می‌بینند بعد از همایش با تمام توان در تمامی فضاهای واقعی و مجازی به تبیین جبهه مقاومت و ابعاد و ضرورت جنگ در عراق، لبنان و سوریه می‌پردازند، گفت: افرادی که در این دوره‌ها آموزش می‌بینند در دوره‌هایی عملی به عراق و سوریه اعزام می‌شوند و مستقیماً از جبهه‌های مقاومت بازدید می‌کنند.

جوشقانیان تصریح کرد: دوره روایتگری خاص برای حضور در جبهه‌ها و گفتن از شهدا به این شکل خاص نداشته‌ایم و امروز نخستین بار است به فکر برگزاری چنین همایشی افتاده‌ایم که البته با سرفصل‌های مختلف و مفصل در موضوعات مختلف را برگزار خواهیم کرد.

دبیر شبکه ملی وارثون با اشاره به اینکه هم‌اکنون 16 روحانی به منطقه اعزام‌شده‌اند که خود هم‌اکنون اساتیدی اثرگذار و بسیار آگاه هستند، تأکید کرد: راویان خوب حتماً نیاز نیست در جبهه‌ها حضور داشته باشند، همان‌گونه که ما برای روایت جبهه مقاومت عاشورا نیازی به حضور درصحنه عاشورا نداشته‌ایم.

وی با بیان اینکه این همایش امروز و فردا 25 و 26 بهمن ماه از 8 صبح در مجتمع فرهنگی عمار برگزار می‌شود و پس از آن برنامه‌هایی همچون بازدید و محافلی در کنار قبور شهدای عزیز و گران‌قدر مدافع حرم دارد، افزود: حامی معنوی و مادی این همایش موسسه سیره شهدا است و این همایش کاملاً مردمی اما با ارتباط مستقیم با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

جوشقانیان گفت: هم‌اکنون در دنیای امروز جبهه‌های حشد الشعبی، انصاریون یمن، علویون، فاطمیون و حیدریون همه باهم به صورتی غریب به‌عنوان جبهه مقاومت یکپارچه در مقابل جبهه کفر ایستاده‌اند و ما بر آن هستیم تا کاری کنیم که این افراد یکدیگر را پیداکرده و متحد شوند.

وی با تأکید بر اینکه حجج‌اسلام ماندگاری، معصومیان، فیروزکوهی، شیرازی و همچنین سردار قائمی از اساتید برگزاری این همایش هستند، تصریح کرد: بر آن شدیم تا در این دوره‌ها کاری کنیم تا در فضای کنونی شبهات در مورد دلیل حضور ایرانیان در جبهه مقاومت و شبهات در تمام ابعاد را برطرف کنیم.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

دیدگاه کاربران

سیدمهدی‌صفایی

سلام الله علیک یافارس الحجاز.سلام برشما من جامانده ازجنگم.چطور میتوانم درشبکه های مختلف برون مرزی(باتوجه بتجربه ام فعالیت کنم)؟

ایمیل: 
Montazerol.faraj@gmail.com

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.