دوره تدبر در قرآن، ویژه برادران دانشجو برگزار می‌شود

به همت موسسه گفتمان قرآن و ولایت؛
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 26 خرداد, 1397 - 13:30
دوره تدبر در قرآن، ویژه برادران دانشجو به همت موسسه گفتمان قرآن و ولایت برگزار می‌شود.

به گزارش حلقه وصل، مؤسسه گفتمان قرآن و ولایت در نظر دارد، یک دوره آشنایی عمیق با بحث تدبّر در قرآن ویژه برادران دانشجو یا فارغ التحصیل را در قالبی کارگاهی و تعاملی برگزار کند. 

هدف از این دوره آشنا کردن مخاطبان با مفهوم و روش تدبّر در قرآن کریم در بستر تدبر 10 سوره «حدید تا تحریم» است.  این مجموعه سوره‌ها، یک بسته منسجم و جامع از سوره‌های مدنی قرآن است که سرشار از مفاهیم فردی-اجتماعی و تمدن‌ساز قرآنی هستند.

 این دوره، مقدمه و پیش‌نیاز برگزاری دوره‌های پیشرفته‌تر آموزش تدبّر در قرآن است.

تجربه 13 ساله در زمینه آموزش تدبّر در قرآن به دانشجویان و کسب موفقیت‌ها، مؤید این است که می‌توان فعالیتی قرآنی تعریف کرد که پویایی، تعامل‌محور بودن، کارآمدی، به‌روز بودن و در عین حال متقن و روشمند بودن از خصوصیات اصلی آن باشد و مورد توجه این قشر قرار گیرد. 

تاریخ شروع کلاسها: 21 تیرماه 1397

مدت دوره: 2 ترم

زمان برگزاری: پنج‌شنبه‌ها، ساعت 9:30 ـ 11:30 یا ساعت 15-17

تعداد جلسات ترم اول: 8 جلسه

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این دوره می‌توانیدبه نشانی  tadabor.ir مراجعه کنید یا با شماره 09912043254 تماس بگیرید.

رهبر معظّم انقلاب اسلامی(حفظه الله):

«آن زمانی که وقتی کسی در این کشور و این جامعه حرفی زد و مطلبی گفت، هر کسی از جوان های این مملکت بتواند با آشنایی با قرآن، تشخیص بدهد که این حرف، غلط یا درست است؛ آن وقت ما با قرآن آشنا هستیم و فرهنگ قرآنی بر زندگی ما حاکم است». (78/9/20)

«بحمدالله امروز جامعه‌ ما با قرآن مأنوس شده‌اند. البته ما به این قانع نیستیم؛ ما معتقدیم همه‌ی آحاد جامعه باید با قرآن ارتباط برقرار کنند، بتوانند قرآن را بخوانند، بتوانند قرآن را بفهمند، بتوانند در قرآن تدبر کنند. آنچه که ما را به حقایق نورانی میرساند، تدبر در قرآن است». (92/4/19)

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.