آسیب‌های استفاده بیش از حد ابزارهای الکترونیکی در «مهمان ناخوانده»‌ بررسی می‌شود

از شبکه افق ببینید:
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 1 آذر, 1396 - 14:30
مستند «مهمان ناخوانده» درباره آسیب‌های استفاده بیش از حد از وسایل و ابزارهای الکترونیکی توسط کودکان و نوجوانان، پنجشنبه این هفته از شبکه افق پخش می‌شود.

به گزارش حلقه وصل، ورود گجت‌های الکترونیکی مختلف به زندگی امروز، یکی از چالش‌های پیش روی تربیت کودکان و نوجوانان است، دغدغه‌ای فراگیر برای همه پدران و مادران که با این پدیده مواجه هستند و خود، تجربه‌ای در این زمینه طی دوران کودکی خود ندارند.

امروز بسیاری از تجهیزات دیجیتالی مثل تبلت، گوشی‌های همراه و بازی‌های کامپیوتری رواج بسیار یافته است، برخی والدین برای اینکه فرزندانشان سرگرم باشند هر آنچه از این تجهیزات باشد برایشان فراهم می‌کنند بی توجه به این مسئله که استفاده بی حد و حصر از این ابزارها، می‌تواند آسیب‌های جدی به آن‌ها وارد کند.

به عقیده کارشناسان تربیتی، در هیچ دوره ای، فرزنددار بودن به اندازه امروز سخت نبوده و از طرف دیگر، پدران و مادران هم معتقدند نمی‌توانند کودکان و نوجوانانشان را از اینگونه ابزار‌ها دور نگاه دارند.

کاهش مطالعه، ورزش و حتی بازی‌های کودکانه، ثمره استفاده زیاد از ابزارهای الکترونیکی مثل تبلت، گوشی‌های همراه و رایانه است و به این ترتیب، علاوه بر آسیب‌های روحی و روانی، آسیب‌های فیزیکی هم به نسل فردا وارد می‌شود.

مستند «مهمان ناخوانده» درباره همین مسئله و راهکارهای پیش روی والدین برای جلوگیری از اینگونه آسیب هاست.

در این مستند با کارشناسان آموزشی و تربیتی، والدین و کودکان و نوجوانان درباره بازی‌های رایانه‌ای و سایر رسانه‌های دیجیتال همچون اپلیکیشن‌های تلفن همراه که وقت زیادی از کاربران می‌گیرند، گفت: وگو شده است.

«مهمان ناخوانده» با تهیه کنندگی سید احمد موسوی صمدی و کارگردانی سینا معتقدی، پنجشنبه ۲ آذر ساعت ۰۰: ۱۹ و تکرار آن ساعت ۳۰: ۱۴ روز بعد از شبکه افق پخش خواهد شد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.