نمایش ترکیبی «عاشورا بدون مرز» روی صحنه رفت

به مناسبت ماه محرم؛
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 4 مهر, 1396 - 12:45
نمایش ترکیبی «عاشورا بدون مرز» به نویسندگی و کارگردانی سید مرتضی دارابی در قالب روضه نمایش از 31 شهریور تا 6 مهرماه در سالن طراحی شده محوطه پارک ملت روی صحنه رفته است.

به گزارش حلقه وصل، نمایش ترکیبی «عاشورا بدون مرز» ویژه ماه محرم در نمایشگاه رهروان عاشورا واقع در پارک ملت در حال اجراست.

سید مرتضی دارابی، نویسنده و کارگردان روضه نمایش «عاشورا بدون مرز» درخصوص تولید این اثر نمایشی گفته است با توجه به پیشنهادی که در مورد اجرای یک طرح نمایشی ویژه یک نمایشگاه با موضوع عاشورا ترتیب داده شد، ابتدا اتودهای اولیه و طرح اولیه نمایش و تعریف پلان های نمایش مشخص شد که پس از آن طرح کامل نمایش نگارش و نهایی شد.

دارابی به ویژگی این نمایش ترکیبی اشاره کرده و گفته است: «از ویژگی های این نمایش زمان اجرای آن است که مخاطب در یک  زمان کوتاه 15 دقیقه ای  بخش هایی از جریان حادثه عظیم عاشورا از لحظه ورود حضرت امام حسین علیه السلام به کربلا تا زمان اسارت اهل بیت علیه السلام و نهایتاً پیوند نمایش به پیاده‌روی اربعین که پایان بخش این روضه نمایش است نظاره‌گر آن خواهد بود.»

در این نمایش  12 نفر بازی می‌کنند. به نظر می‌رسد قرار است با حمایت مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در قالب تئاتر بچه های مسجد در دو ماه محرم و صفر و همچنین ایام اربعین در مسیر پیاده روی زائران سید الشهداء برای مخاطبان به روی صحنه برود.

روضه نمایش «عاشورا بدون مرز» تا 6 مهرماه از ساعت 16 تا 19:30 در چهار سانس در سالن احداث شده در محوطه اصلی پارک ملت تهران برای مخاطبان اجرا می‌شود. ورود برای علاقه‌مندان رایگان است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.