نمایش «نجم الثاقب» را در مسیر پیاده‌روی اربعین ببینید

کوهفر خبر داد:
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 12 آبان, 1395 - 16:30
رییس مرکز مهنا از آماده سازی نمایش میدانی «النجم الثاقب» برای اجرا در سومین سال متوالی در مسیر پیاده روی اربعین زوار حسینی خبر داد.

به گزارش حلقه وصل، علیرضا کوهفر با بیان اینکه نمایش میدانی «النجم الثاقب» همانند سایر نمایش‌های میدانی مرکز مهنا به صورت چند رسانه‌ای اجرا می‌شود، گفت: در این ژانر نمایش از تصویر، صدا و نمایش میدانی به صورت همزمان استفاده می‌شود که همین مسأله، موجب ارتباط مؤثر تر نمایش‌های میدانی مرکز مهنا با مخاطبان شده است.

وی در تشریح سناریوی «النجم الثاقب» افزود: سناریوی این نمایش از حرکت حضرت مسلم به سمت کوفه شروع می‌شود و در ادامه حرکت کاروان امام حسین به سمت کربلا را به نمایش می‌گذارد که نقطه اوج این نمایش مقتل و روضه ابا عبدالله در روز عاشوراست.

کوهفر ادامه داد: در ادامه به بحث حرکت اسرا به سمت شام و فجایع پدید آمده در این مسیر، قیام مختار و در نهایت قیام حضرت مهدی (عج) اشاره می‌شود.

مدیر مرکز مهنا یکی از ویژگی‌های این نمایش میدانی را به تصویر کشیدن مسائل روز معرفی کرد و گفت: در بخش‌های انتهایی این نمایش در مورد مقاومت مردم عراق در برابر بیگانگان، شکل‌گیری داعش و ظهور حضرت حجت (عج) مباحثی مطرح می‌گردد که به نظر می‌رسد از بخش‌های جذاب نمایش میدانی «النجم الثاقب» برای مخاطبان باشد.

کوهفر محل برگزاری نمایش میدانی «النجم الثاقب» را در شهر نجف زیر پل ثوره العشرین اعلام کرد و افزود: با توجه به محدودیت‌هایی که برای زائران اربعین حسینی(ع) از لحاظ زمانی وجود دارد، مدت زمان اجرای نمایش ۳۰ دقیقه در نظر گرفته شده است و در طول روز در ۵ یا ۶ سانس مجزا برای مخاطبان اجرا می‌شود.

او همچنین از آمادگی تیم اجرایی «النجم الثاقب» برای اجرای نمایش به دو زبان فارسی و عربی خبر داد و گفت: امسال بر خلاف سال گذشته تلاش داریم که نمایش را به صورت عربی اجرا کنیم تا بتوانیم با مخاطبان عرب زبان به شیوه بهتری ارتباط برقرار کنیم البته تیم اجرایی ما آمادگی انجام نمایش به زبان فارسی را هم دارند که در صورت حضور زائران فارسی زبان در برخی از سانس های نمایش، اجرا می‌شود.

کوهفر در پایان گفت: اجرای این نمایش میدانی در عراق با همکاری یک تیم حدوداً ۹۰ نفره از نیروهای پشتیبانی و اجراست و از دهم ماه صفر تا اربعین حسینی(ع) هر روز در محل اعلام شده، اجرا می‌شود.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.