روایت‌گری قرآنی رموز موفقیت «جبهه مقاومت» در راهیان نور

حجت الاسلام شاهسونی خبر داد:
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 27 اسفند, 1396 - 09:00
مدیر مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) گفت: امسال برای نخستین‌بار 14 حافظ کل قرآن به سرزمین راهیان نور اعزام و قرار است به روایت‌گری قرآنی رموز موفقیت «جبهه مقاومت» بپردازند.

حجت‌الاسلام علیرضا شاهسونی مدیر مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) فارس به حلقه وصل  گفت: امسال فعالیت قرآنی ویژه‌ای در سرزمین راهیان نور خواهیم داشت.

وی بیان کرد: امسال برای نخستین بار در سرزمین راهیان نور یک حرکت قرآنی را رقم زدیم ودر همین راستا با همکاری حجت‌الاسلام رضا آبیار در یادمان علقمه؛ یادمان کربلای 4 در خرمشهر یک روایتگری قرآنی برپا خواهیم کرد.

شاهسونی ضمن اشاره به اینکه در این طرح قرآنی، یادمان علقمه را یک یادمان قرآن‌محور معرفی کرده‌ایم، اظهار داشت: در ابتدای ورود به منطقه عملیات کربلای 4 یا همان یادمان علقمه، یک دروازه قرآنی قرار دارد و در حسینیه آن آیات قرآن به کار رفته، همچنین در مسیری که زائران راهیان نور در این یادمان طی می‌کنند، تابلوهای قرآنی نصب شده و در مسیر برگشت نیز یک مسیر قرآنی برای آنها در نظر گرفته شده که این مسیر 7 مرحله از رموز موفقیت جبهه مقاومت را از دیدگاه قرآن کریم بیان می‌کند.

مدیر مؤسسه قرآنی بیت الاحزان حضرت زهرا(س) ادامه داد: برای نخستین بار است که در راهیان نور، مسیری طراحی شده که روایتگری قرآنی را در آن انجام می‌شود و این مسیر، مرحله به مرحله به تنهایی یک سِیر است و فرد همچنان که از این مسیر خارج می‌شود، مراحل گوناگون موفقیت جبهه مقاومت از منظر قرآن برای او شرح داده می‌شود.

وی تصریح کرد: خوشبختانه این طرح با استقبال خوبی از سوی عموم زائران بازدید‌کننده از مناطق راهیان نور مواجه شده است. همچنین حدود 7 نفر از مبلغان ما در 7 نقطه از سرزمین راهیان نور مستقر شده‌اند و از جمعه 25 اسفندماه یک برنامه قرآنی میان خادمان حاضر در سرزمین راهیان نور برگزار و یک پویش مردمی در راستای تحقق تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم آغاز شده است.

شاهسونی در توضیح بیشتر این طرح بیان داشت: در هر یادمان سرزمین راهیان نور، یک حافظ قرآن اعزام شده است که برای خادمان و زائران آن منطقه برنامه اجرا کند که شلمچه، طلایه، شرحانی، منطقه کربلای4 مهمترین این مناطق هستند، لذا کسانی که به این مناطق اعزام می‌شوند همگی حافظ کل قرآن بوده و نسبت به مفاهیم و تفسیر آیات الهی از تسلط کافی برخوردار هستند و برنامه‌های مختلفی را برای زائران اجرا می‌کنند.

مدیر مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) عنوان کرد: بنابراین به طور کلی حدود 10 الی 14 مربی در سرزمین راهیان نور حضور دارند که مأموریت آنها از بیست و سوم اسفندماه آغاز شده و تا پنجم فروردین ادامه خواهد یافت. فعالیت مربیان ما از ساعات ابتدایی روز یعنی زمان ورود زائران و بازدیدکنندگان به یادمان‌‌های سرزمین راهیان نور آغاز می‌شود و تا زمانی که زائران در آن منطقه حضور داشته باشند، ادامه دارد.

وی با اشاره به برگزاری متمرکز حفظ و تدبر در سوره مبارکه واقعه برای خادمان حاضر در سرزمین راهیان نور، ابراز داشت: البته مسابقه‌ای هم برای عموم مردم داریم که شامل حفظ سوره‌های ملک، واقعه و یاسین می‌شود که به صورت یکپارچه میان تمام زائران بازدیدکننده از سرزمین راهیان نور برگزار می‌شود. به طور مثال در جایی مثل شلمچه وقتی افراد وارد می‌شوند، روبروی حسینیه شلمچه قرار می‌گیرند که سمت چپ آن یک رحل و قرآن به صورت نمادین قرار داده شده که دور آن را عَلَم‌های سبزر‌نگ فرا گرفته‌اند و مکان‌هایی برای نشستن زائران تعبیه شده است، همچنین قرآن‌هایی برای عموم مردم در آنجا قرار داده شده‌ و درواقع با فراهم شدن این شرایط برای زائران، انگیزه‌ای برای آمدن به سوی قرآن به صورت جدی در قالب روایتگری و برگزاری محفل‌های کوچک حفظ قرآن برای کاروان‌های مختلف اتفاق می‌افتد.

شاهسونی گفت: 14 مربی ما برای تحت پوشش قرار دادن 5 هزار خادم در سرزمین راهیان نور حضور دارند.

مدیر مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) خاطرنشان کرد: همچنین ما هزار نفر از خادمان را به صورت چهره به چهره در قالب 10 روز در اختیار داریم و برنامه آنها با قوت پیش می‌رود. به طور مثال برای 200 خادمی که در شلمچه حضور دارند  ما دو یا سه مربی را به شلمچه فرستاده‌ایم یا در طلائیه 100 خادم دیگر حضور دارند و ما برای آنها یک مربی فرستاده‌ایم.

وی اظهار داشت: نیروهای ما در طی این 10 روز در مناطق مختلف سرزمین راهیان نور مستقر هستند و در آنجا حضور دارد و ما برای رصد فعالیت‌های مربیانمان، هر روز بازرسانی را به مناطق مختلف می‌فرستیم که آنها علاوه‌ بر گزارش تصویری، گزارش عملکرد آن مربیان را به صورت مکتوب برای ما تهیه می‌کنند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.