نهمین شماره «خم‌پاره» نشریه طنز هنر و ادب پایداری منتشر شد

به همت مرکز علمی فرهنگی شهید آوینی قزوین؛
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 26 اسفند, 1396 - 15:15
نهمین شماره «خم پاره»؛ اولین و تنهاترین نشریه طنز هنر و ادب پایداری قزوین در آستانه نوروز 97 به همت مرکز علمی فرهنگی شهید آوینی منتشر شد.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، نهمین شماره اولین و تنهاترین نشریه طنز هنر و ادب پایداری قزوین در آستانه نوروز 97 منتشر شد. 

در این شماره از «خم‌پاره» که به همت مرکز علمی فرهنگی شهید آوینی قزوین منتشر می‌شود در کنار طنز دفاع مقدس، پرونده ترامپیسم مورد بررسی قرار گرفته است. 

بخش سنگر این نشریه حاوی گفت‌وگویی خواندنی با سیدمسعود شجاعی‌طباطبایی هنرمند، کاریکاتوریست و دبیر مسابقه بین‌المللی ترامپیسم است.

شجاعی در این گفت‌وگو جزئیاتی از یک عملیات موفق بین‌المللی در عرصه کارتون و کاریکاتور ارائه کرده و در ادامه دغدغه‌های خود را در عرصه هنر به مخاطبان نشریه بیان کرده است.

بخش دیدبان که در هرشماره به ارائه خاطرات طنز دفاع مقدس می‌پردازد این شماره میزبان خاطرات حاج حسین پاینده معروف به «حسین ملاط» است. حسین ملاط از رزمندگان لشکر 17 علی‌بن‌ابی‌طالب است که در زمان جنگ شوخی‌هایش در لشکر معروف بوده است.

بخش گرای 360درجه و داستانی نشریه دربردارنده داستان کوتاهی از اکبر صحرایی به نام «شیش خونه» است که برای اولین‌بار منتشر می‌شود. شیش خونه روایتی طنز از نجات چند اسیر دشمن از چنگال مرگ است.

بخش چاشنی و شعر طنز چند شعر درباره ترامپ منتشر کرده است. اشعاری از ناصر فیض، مصطفی مشایخی و مهدی پرنیان در این بخش گنجانده شده است.

توئیت‌کِشی علیه پرزیدنت بخش دیگری از خم‌پاره نهم است که منتخبی از توئیت‌های طنز ایرانی درباره ترامپ را پوشش داده است.

پرزیدنت‌های روانی عنوان نوشته‌ای از تری دیری است که در بخش شنود به مخاطبان نشریه عرضه شده است. خشاب کتاب این شماره هم به معرفی کتاب دیده‌بان‌ها ایستاده می خندند نوشته محمدحسن ابوحمزه پرداخته است. 

خم‌پاره نهم در 100 صفحه جیبی و با قیمت 4هزارتومان به مدیر مسئولی علی شفیعی‌شاد و سردبیری رسول حمیدی منتشر شده است. برای دریافت این شماره و دیگر شماره‌های موجود نشریه می‌توانید با شماره 09021821342 تماس بگیرید.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.