جنگ بی‌امانی علیه نیروهای انقلابی شکل گرفته است/ ضرورت فعاليت در جبهه فرهنگی و خدمت‌رسانی

حجت الاسلام رئیسی در جمع فعالان فرهنگی همدان:
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 2 اسفند, 1396 - 09:00
تولیت آستان قدس رضوی در جمع فعالان فرهنگی همدان با بيان اينكه امروز جنگ بی‌امانی علیه نیروهای انقلابی شکل گرفته است، گفت: بايد در دو جبهه فرهنگی و خدمت‌رسانی به مردم فعال بود.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی عصر دوشنبه 30 بهمن ماه در جمع فعالان فرهنگی همدان با بیان اینکه کسب معرفت نسبت به حضرت صدیقه(س) آسان نیست، اظهار کرد: حضرت زهرا(س) سرالله هستند و مقام کوثر و ام‌ابیها که برای ایشان ذکر شده، دارای معانی عمیقی است.

وی با بیان اینکه درک جایگاه حضرت زهرا(س) مانند حقیقت لیله‌القدر ممکن نیست، گفت: همانطور که درک حقیقت توحید برای ما امکانپذیر نیست کسب معرفت نسبت به شخصیت حضرت فاطمه(س) نیز سخت است.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه عمل به سیره حضرت زهرا(س) و پیروی از آن حضرت برای ما تکلیف است، شناخت ایشان را به دو صورت شناسنامه‌ای و معرفت به مقام ولایت دانست و افزود: برای دستیابی به این شناخت باید از خود ایشان کمک گرفت.

وی بعد از اقامه نماز را زمان مناسبی برای دعا در مورد کسب معرفت نسبت به اهل بیت(ع) عنوان کرد و گفت: آینده جهان به نام حضرت زهرا(س) رقم می‌خورد چون امام زمان(ع) فرمودند «مادرم فاطمه برای من اسوه و الگوست».

رئیسی با بیان اینکه این کشور و نظام باید بر اساس سیره اهل بیت(ع) حرکت کند، گفت: خون شهدا، پیام امام(ره) و رهبری، قانون اساسی، خانواده شهدا و مردم عمل به اسلام است.

وی با اشاره به وجود افتخارات بسیاری در این نظام گفت: ایستادگی مردم در مقابل دشمنان، مقاومت در برابر جریان‌ تکفیری و داعشی و بیرون راندن آنها از منطقه از افتخارات ایران اسلامی است.

تولیت آستان قدس رضوی دستیابی به علم و تکنولوژی در عرصه‌های مختلف و جایگاه ممتاز کشور در حوزه علمی را از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و افزود: توفیقات زیادی کسب کرده‌ایم اما در بعضی حوزه‌ها مشکلات جدی داریم که مهمترین آن حوزه اقتصادی است.

وی با اشاره به وجود منابع غنی در ایران و نیروی انسانی زبده گفت: با این موقعیت؛ هنوز آن جایگاهی که باید در منطقه و جهان داشته باشیم را کسب نکرده‌ایم.

رئیسی با بیان اینکه هرجا در مسیر گفتمان امام و رهبری حرکت کردیم پیروز بودیم، ادامه داد: هر جا از این گفتمان منحرف شدیم با مشکل برخوردیم.

وی اضافه کرد: مشکلات و دغدغه‌ مردم از زبان مقام معظم رهبری بیان می‌شود پس باید بر اساس منویات رهبری برای حل مشکلات این مردم نیز اقدام شود.

تولیت آستان قدس رضوی گفتمان امام(ره) را گفتمانی توحیدی و منطبق با عدالت اجتماعی دانست و اظهار داشت: جامعه ما باید ضمن برخورداری از عدالت و پیشرفت به دور از هرگونه فساد در مسیر مبارزه با فقر، تبغیض و فساد اداری و سیستمی حرکت کنند.

وی وجود این مشکلات را زیبنده یک جامعه اسلامی نداست و افزود: باید در دنیا الگو باشیم و با تأکیدا دلسوزانه مقتدا مقام معظم رهبری، بر رفع مشکلات اقتصادی و تسریع در حل مشکلات معیشت مردم قدم برداریم.

رئیسی با تأکید بر اینکه همه بخش‌ها با بهره‌گیری از نیروهای دلسوز، معتقد و انقلابی اداره و تقویت شوند، تحقق این مهم را در تقویت کارآمدی نظام اسلامی مثمر ثمر دانست.

وی با گریزی به مجاهدت سردار همدانی در عرصه‌های مختلف گفت: به برکت خون شهدا، بیداری اسلامی در منطقه رقم خورده است.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه همه ما مدیون خون شهدا هستیم، تأکید کرد: خداوند متعال از خون شهدا نمی‌گذرد چراکه خون شهدا به خون پاک امام حسین(ع) متصل شده است.

وی ادامه داد: همانطور که ثمره خون حضرت اباعبدالله(ع) جهل‌زدایی از مردم بود امروز نیز خون شهدا در مسیر جهل‌زدایی در دنیای مدرن به جوشش درآمده است.

رئیسی تمسک به سیره اهل بیت(ع) را تنها راه نجات بشر از مشکلات دانست و افزود: باید در دو جبهه فرهنگی و خدمت‌رسانی به مردم فعال بود.

وی اضافه کرد: دشمن در جبهه فرهنگی با ایجاد شبهات درصدد ریزش نیروهای دلداده به انقلاب است که نباید اجازه این کار را داد.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه امروز جنگ بی‌امانی علیه نیروهای انقلابی شکل گرفته است، تصریح کرد: ارائه خدمات شایسته و گره‌گشایی از مشکلات مردم وظیفه نیروهای دلداده انقلاب است که باید در این راه قدم بردارند.

وی با اشاره به اینکه خادم‌یاران آستان قدس باید بدانند که خدمت آنها در مسیر گره‌گشایی از مشکلات است و در این راستا توقع تشکر از مردم نداشته باشند بیان کرد: خدمت باید برای رضای خدا باشد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.