۴ برنامه وزارت ارتباطات برای ایجاد اشتغال در کشور

ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 20 بهمن, 1397 - 14:45
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به چهار برنامه این وزارتخانه برای ایجاد اشتغال در کشور گفت: برای سال آینده با اجرای این چهار طرح انتظار داریم ۸۷ هزار شغل شناسنامه‌دار در کشور ایجاد کنیم.

به گزارش حلقه وصل، محمدجواد آذری جهرمی اظهار داشت: در چند سال اخیر با توسعه نسل ۳ و ۴ اینترنت موضوع اشتغال نیز توسعه پیدا کرد و بسیاری از ۲۰۰ هزار شغل ایجاد شده در سال گذشته ناشی از توسعه زیرساخت‌های فناوری در حوزه ارتباطات بود.

وی با بیان اینکه امروز این ظرفیت (برای اشتغال‌زایی) به اشباع رسیده است افزود: صرفاً با توسعه اینترنت نسل ۴ نمی‌توان شغل ایجاد کرد و باید برای آن برنامه داشت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد پارک‌های علم و فناوری توسعه اقتصاد دیجیتالی در کشور را یکی از این برنامه‌ها عنوان و خاطرنشان کرد: در روزهای اخیر یکی از این پارک‌های علم و فناوری توسعه اقتصاد دیجیتالی در شهر مقدس مشهد افتتاح شد و آمادگی این مهم وجود دارد تا در استان سمنان نیز این پارک ایجاد شود.

آذری جهرمی با اشاره به پیش‌بینی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ایجاد اشتغال در سال آینده با اجرای این چهار طرح عنوان کرد: امیدواریم با اجرای این چهار طرح ۸۷ هزار شغل شناسنامه‌دار در کشور ایجاد کنیم.

وی اضافه کرد: در همین راستا در روزهای آینده تفاهمنامه هایی را برای ایجاد اشتغال با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور منعقد می‌کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: البته در این مدت منتظر اعتبارات نماندیم و بخشی از کار را با توان وزارت ارتباطات پیش برده‌ایم؛ چراکه در کشور جوانانی داریم که باید برای شکوفایی استعدادهای آنان برنامه‌ریزی داشت.

منبع: تسنیم 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.