کنگره ملی شعر عاشورایی «دروازه قافله عشق» در کنگاور برگزار می‌شود

برای نخستین بار؛
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 3 مهر, 1396 - 09:30
مهلت ارسال آثار به نخستین کنگره ملی شعر عاشورایی «دروازه قافله عشق» در دو بخش اصلی و ویژه تا دهم مهرماه تمدید و این کنگره 25 مهرماه در شهرستان کنگاور برگزار می شود.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، نخستین کنگره ملی شعر عاشورایی با عنوان «دروازه قافله عشق» در راستای توجه به فرهنگ و ارزش‌های اسلامی در کنگاور برگزار می گردد.آشنایی شیفتگان فرهنگ متعالی عاشورا با صفات و فضایل امام حسین (ع) و یاران وفادارش، ترویج فرهنگ و ارزش‌های اصیل اسلامی، اشاعه فرهنگ و ادبیات آیینی–عاشورایی، ارتقای سطح کیفی شعر آیینی و گسترش هر چه بیشتر آن، توجه به کیفیت و جذابیت اشعار مداحی در مراسم مذهبی از جمله اهداف این برنامه اعلام شده است.

محور ارسال آثار شامل 2 بخش اصلی و ویژه است که در بخش اصلی صفات و فضایل امام حسین(ع) در باب قیام کربلا، طفلان حضرت مسلم(ع)، طفلان حضرت زینب(س)، یاران امام حسین(ع) و شهدای دشت کربلا و سایر مفاهیم مرتبط با  قیام کربلا (به زبان فارسی و کردی) در نظر گرفته شده است.

بخش ویژه نیز شامل موضوعاتی همچون ایثار و شهادت با تاکید بر شهدای مدافع حرم (به زبان فارسی و کردی) است که شاعران بدون محدودیت سنی می‌توانند در این کنگره شرکت کنند و ارسال آثار در تمام سبک‌ها و قالب‌های شعری بلامانع است.

آثار ارسالی نباید در جشنواره‌های دیگر شرکت کرده یا قبلاً چاپ شده باشند و هر شاعر در هر بخش می‌تواند سه اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال کند.

آخرین مهلت ارسال آثار دهم مهرماه تمدید شد و زمان برگزاری کنگره 25 مهر‌ماه اعلام شده است. ایمیل ashurakangavar@gmail.com، شماره تلگرام 09186187715 و تلفن‌های تماس 08348221144 و 09186187715 راه‌های ارتباطی با این برنامه است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.