باید سالی 1000 مراسم عروسی برگزار کنیم

موسسه شفا/ 6- در نگاه یک فعال فرهنگی؛
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 24 خرداد, 1394 - 09:45
مسئولین مؤسسه شفا انسان‌هایی فرهنگی هستند و با دید فرهنگی وارد کار شدند. آنها ادعا و انگیزه مالی از مؤسسه ندارند. وقت خودشان را صرف کار می‌کنند تا فرهنگ‌سازی در حوزه ازدواج رونق پیدا بکند.

سرویس پرونده: رضا طیب‌نیا بازنشسته آموزش و پرورش است. دوران خدمت را در بخش کودکان استثنائی به ویژه بخش نابینایان گذرانده و بعد از بازنشستگی با مؤسسات خیریه و فرهنگی که دغدغه امور جوانان را داشتند همکاری می‌کند. بعد از چندین سال کار فرهنگی وقتی مؤسسه شفا ایجاد شد، طیب‌نیا با آنها همکاری را شروع کرد. شفا برای انجام برخی امور خود موسساتی را به موازات خود راه‌اندازی کرد که طیب‌نیا در «کانون پیوند مهر» فعال است. این فعال فرهنگی درباره موسسه شفا توضیحاتی داده است.

***

در مؤسسه شفا پیش‌بینی شد که تسهیلاتی به زوج‌ها داده بشود و در کنار آن کار، مؤسسه ازدواج آسان تحت عنوان کانون پیوند مهر ایجاد شد. این کانون حدود 5 سال است کار می‌کند و بیش از 5 هزار مراسم عقد و عروسی برگزار کرده است. بخش فرهنگی این مؤسسه شامل بخش مشاوره است که قبل از ازدواج، حین ازدواج و بعد از ازدواج ارائه می‌شود. بخش عرضه محصولات فرهنگی داریم که بیش از 350 عنوان کتاب راجع به ازدواج و خانواده منتشر شده است. هر هفته کارگاه آموزشی داریم که با موضوعات مختلف برای داوطلبان برگزار می‌شود و زوج‌های جوان در آن شرکت می‌کنند. در حال حاضر برای پیوند مهر بیش از 100 مؤسسه کار می‌کنند. حدود 60 تالار و سالن برای برگزاری مراسم در هتل‌ها و باغ‌تالار‌های شهر همکار ما هستند که پس از معرفی زوجین به آنها حدود 30 تا 60 درصد تخفیف می‌دهند. لیستی در اختیار آنها قرار داده می‌شود که آرایشگرها و مزون‌‌های لباس و آتلیه‌های عکاسی و فیلمبردارها و گل فروش‌ها و دفاتر ازدواج مختلف در آن معرفی شده است.

مسئولین مؤسسه شفا انسان‌هایی فرهنگی هستند با دید فرهنگی وارد کار شدند. آنها ادعا و انگیزه مالی از مؤسسه ندارند. وقت خودشان را صرف کار می‌کنند تا فرهنگ‌سازی در حوزه ازدواج رونق پیدا بکند.

شبکه فعالان ازدواج، همنشینی در مسائل ازدواج را به صورت عملی و الگوسازی دنبال می‌کند. ذیل این مجموعه، مؤسسه کوثر ایجاد شده که در کار جهیزیه کمک می‌کند. افرادی ثبت نام می‌کنند و جهزیه به صورت اقساط در اختیار آنها قرار می‌دهند و طبق لیستی که می‌خواهند انتخاب می‌کنند بدون آن‌که سود خاصی را نسبت به اقساط بخواهند پرداخت بکنند. تلاش دوستان در شبکه شفا آن است که این مؤسسات رونق پیدا کند و زیاد شود.

همزمان با تشکیل شفا، همایشی در اصفهان برگزار شد و حدود 300 نفر از فعالین ازدواج در سراسر کشور در این همایش شرکت کردند و به دنبال آن در استان‌های مختلف فعالیت‌های ازدواج آسان شروع شد.

در بدو تأسیس، شبکه شفا از همکاری و حمایت سازمان جوانان برخوردار بود که با تشکیل وزارت ورزش و جوانان دیگر حمایتی از آن انجام نمی‌گیرد. امیدواریم مسئولان برای بر زمین نماندن این حرکت ارزشمند، قدم‌های موثر بردارند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.