دشمنان از مهدکودک تا دانشگاه را هدف قرار داده‌اند

حجت‌الاسلام موسوی‌نسب:
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 9 خرداد, 1394 - 16:15
مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) خراسان رضوی با اشاره به اینکه امروزه دشمنان از مهد کودک تا دانشگاه را هدف قرار داده‌اند تا از این طریق اذهان را تحت تأثیر قرار دهند، گفت: برای ترویج فرهنگ مهدوی باید تفکر صحیح و برنامه‌ریزی و آینده شناسی داشته باشیم تا خلاءهای این حوزه از کودکی تا دانشگاه‌ها و سایر بخش‌های زندگی رفع شود.

به گزارش حلقه وصل، حجت‌الاسلام سیدجعفر موسوی‌نسب، مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) خراسان رضوی با اشاره به مباحث مهدویت و ریشه آنها در قرآن کریم اظهار داشت: آیات بسیاری درباره امام زمان (عج) تأویل و تفسیر می‌شود و در طول اعصار هم بیان شده است، همه اینها اهمیت جایگاه مهدویت را در اسلام نشان می‌دهد.

وی با اشاره به آسیب‌های مختلفی که در حوزه مهدویت و شبهاتی که در این راستا در طول تاریخ ایجاد شده، اظهار داشت: در این زمینه نیاز به آسیب‌شناسی صحیح و برنامه‌ریزی داریم، از عرفان‌های نوظهور تا مدعیان کاذب و ... در این حوزه باید به حوزه کتب مهدوی نیز توجه کنیم،‌ چرا که در این زمینه عده‌ای غیر متخصص نیز وجود دارند و باید از این آسیب‌ها جلوگیری شود.

حجت‌الاسلام موسوی‌نسب با تأکید بر اینکه باید برای داشتن برداشت‌های صحیح از مهدویت آسیب‌شناسی دقیق کرده و معنای صحیح انتظار را فهم کنیم، اظهار داشت: باید به منابع صحیح در حوزه مهدویت دسترسی داشته باشیم، خوشبختانه این روزها منابع خوب و دقیق هم در بازار موجود است منتها بازهم باید از غیر متخصصان این حوزه پرهیز کرد، چرا که گاه برداشت‌های نادرست اینها تفاسیر و روایات را ناصحیح جلوه می‌دهد.

وی در ادامه یادآور شد: حوزه مهدویت حساسیت خاصی دارد که باید برای قلم زدن دراین حوزه با عصر مهدوی و الفبای انتظار آشنایی داشته باشیم تا براساس قرآن و روایات تفاسیر درستی از آنها به عمل آوریم.

حجت‌الاسلام موسوی‌نسب با اشاره به اینکه امروزه دشمنان از مهد کودک تا دانشگاه را هدف قرار داده‌اند تا از این طریق اذهان را تحت تأثیر قرار دهند، توضیح داد: برای ترویج فرهنگ مهدوی باید تفکر صحیح و برنامه‌ریزی و آینده شناسی داشته باشیم تا خلاءهای این حوزه از کودکی تا دانشگاه‌ها و سایر بخش‌های زندگی رفع شود.

منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.