در مکه و ریاض قمارخانه هم افتتاح می کنند!/ وهابیت ضد عقل و شریعت است

رحیم پور ازغدی با انتقاد از حاکمان سعودی:
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 24 بهمن, 1396 - 18:30
وهابیت تفکر نیست. وهابیت ضدتفکر است. وهابیت تمدن ‌ساز نیست. وهابیت تمدن سوز است. وهابیت یک ایدئولوژی بود که از عمق قبایل وحشی بیابانی بیرون آمد که مبنایش خشونت بود و اول هم از تکفیر سنی‌ها شروع کرد و بعد سراغ تکفیر شیعه آمد. چنانکه دیدیم در عراق و سوریه، مساجدی از سنی ها تخریب کردند و علمای سنی که کشتند و سربریدند، تعدادشان از علما و مساجد شیعه بیشتر بود.

سرویس دریچه: چندی پیش حسن رحیم پور ازغدی در جمع فعالان فرهنگی کشور به سخنرانی پرداخت و در بخش هایی از این سخنرانی اقدامات اخیر مسئولین عربستان مبنی بر آزاد کردن خرید و فروش مشروبات و مسائلی دیگر از این دست را مورد انتقاد قرار داد.

رحیم پور گفت: کسانی که امروز در عربستان بر سر کار هستند، اهل دنیا هستند و ایدئولوژی وهابیت هم خیلی ندارند. شما نگاه کنید همین که سرکار آمده است، این بن‌سلمان که آمده است، اصلا یادشان رفت که وهابی هستند. شروع کردند به سرعت دفرم‌های غربی، برای اینکه اربابان‌شان راضی باشند و نگه‌شان دارند. من احتمال می‌دهم حتی قمارخانه هم در مکه و مدینه راه می اندازند؛ حالا اگر نشد در جده و ریاض افتتاح می کنند. فقط برای اینکه  بگویند که آزادی است. هر کس می‌خواهد به خانه خدا برود و هر کس می‌خواهد اینجا دیسکو و اینها هم هست. من احتمال می‌دهم تا اینجا هم اینها جلو بروند. چون اینها فقط مسئله‌شان قدرت است. اینها اصلا در واقع وهابی هم نیستند.

وی تاکید کرد: وهابیت تفکر نیست. وهابیت ضدتفکر است. وهابیت تمدن ‌ساز نیست. وهابیت تمدن سوز است. وهابیت یک ایدئولوژی بود که از عمق قبایل وحشی بیابانی بیرون آمد که مبنایش خشونت بود و اول هم از تکفیر سنی‌ها شروع کرد و بعد سراغ تکفیر شیعه آمد. چنانکه دیدیم در عراق و سوریه، مساجدی از سنی ها را تخریب کردند و علمای سنی که کشتند و سربریدند، تعدادشان از علما و مساجد شیعه بیشتر بود.

این اندیشمند انقلابی افزود: حالا برای اینکه خود را مقابل آمریکا نشان دهند، شروع کردند به زیر پا گذاشتن حرف های مزخرف قبلی شان. رانندگی برای زن که می‌گفتند حرام است، نمی‌دانم بر چه اساس؟! حالا حلال شد. همین طور حرام‌های دیگر به سرعت حلال خواهد شد. حالا بعضی از اینها اصلا حرام در شرعیت اسلام نبود بلکه در شرعیت وهابیت حرام بود. بعضی‌هایش هم که یادتان باشد حتی در شرعیت اسلام هم  حرام است، اینها کم‌کم حلالش خواهند کرد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.