ترکشی که در بدن مستندساز جوان کشورمان به یادگار ماند + عکس و فیلم

یادگاری مستندساز ایرانی از تکریت؛
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 25 فروردين, 1394 - 14:15
محسن‌ اسلام‌زاده مستندساز جوان کشورمان در حالی برای اولین بار بخشی از فیلم جدیدش و تصاویر مربوط به آن را در اختیار فارس قرار داده، که هنوز یک ترکش آرپی‌جی داعشی‌ها در بدن او وجود دارد.

به گزارش حلقه وصل به نقل از خبرنگار سینمایی فارس، اسلام‌زاده هشتم فروردین‌ماه امسال بر اثر اصابت ترکش آر پی جی نیروهای داعش در عملیات آزادسازی تکریت مجروح شد. وی برای ساخت مستندی جدید با محوریت چگونگی آزادسازی این شهر به عراق سفر کرده بود که به تازگی تدوین این مستند را با نام «روز ناتمام من و فرمانده» با همراهی مهدی خوش‌نژاد به پایان رسانده است.

این مستندساز شنبه، 8 فروردین، در 60 کیلومتری تکریت در یکی از آخرین عملیات پاکسازی داعش از این منطقه، زمانی که حلقه محاصره بر نیروهای تروریستی تنگ شده بود، بر اثر انفجار یک گلوله آر پی جی همراه با یکی از فرماندهان نظامی عراق مجروح شد. وی پس از مجروحیت به بیمارستانی در سامرا و پس از آن برای درمان به ایران منتقل شد.

این مستندساز جوان بلافاصله به ایران منتقل و در بیمارستان بقیة‌الله(عج) بستری شد که حدود 15 ترکش به بدن او برخورد کرده بود و مورد مداوای پزشکان قرار گرفت اما هنوز یکی از ترکش‌ها در بدن او باقی مانده است که با توجه به اینکه این ترکش در کمر او قرار دارد پزشکان به او اعلام کرده‌اند باید چندماهی را با همین وضعیت مدارا کند تا شرایط برای خارج کردن ترکش پانزدهم از بدن او محیا شود.

اسلام‌زاده که برای ساخت چندین مستند به عراق سفر کرده بود، در این سفر مستندی درباره اهل سنت عراق که در حال مبارزه با داعش هستند و همچنین پیش‌مرگان کرد مسلمان ساخته بود و در حالی که می‌خواست مستندی در مورد پیروزی مردم عراق در عملیات آزادسازی تکریت بسازد، مجروح شد.

خبرگزاری فارس، برای اولین بار تصاویری از مستند «روزناتمام من و فرمانده» را که بخشی از آن به صحنه مجروح شدن اسلامزاده اختصاص دارد منتشر می‌کند.
                                                                              
دانلود فیلم

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.