پایان پنجمین همایش «اسلام برای جوانان» در آلمان

در واکنش به تظاهرات و تحرکات ضداسلامی ماه‌های اخیر؛
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 24 فروردين, 1394 - 13:30
پنجمین همایش «اسلام برای جوانان» که از روز جمعه، ۲۱ فروردین‌ماه، در مقر وزرات امور خارجه آلمان آغاز شده بود، دیروز، ۲۳ فروردین‌ماه، به کار خود پایان داد.

به گزارش حلقه وصل، ایکنا به نقل از پایگاه خبری «الیوم السابع» نوشت، این همایش با عنوان «فرزندان غرب چه کسانی هستند» و در واکنش به تظاهرات و تحرکات ضداسلامی ماه‌های اخیر در تعدادی از شهرهای آلمان برگزار شد.
در این همایش، جلسات بحث و گفت‌وگو درباره تظاهرات اخیرا ضداسلامی در آلمان برگزار شد و حاضران در همایش در کارگاه‌هایی نیز با هدف تحلیل دیدگاه‌ها و مواضع گروه‌های تفرقه‌انگیز شرکت کردند.
این همایش اسلامی با حضور جوانان کمتر از 25 سال و همزمان با تصمیم دادگاه عالی قانون اساسی آلمان مبنی بر جایزدانستن پوشش حجاب برای معلمان به‌هنگام تدریس تا زمانی که تهدیدی برای صلح و دوستی تلقی نمی‌شود، برگزار شد.
اسراء کوچوک، رئیس این همایش، با ابراز خشنودی از این تصمیم دادگاه، آن را برای معلمان محجبه آموزش و پرورش بسیار حائز اهمیت دانست و تأکید کرد: این تصمیم که به‌عنوان «اصلاح مسیر» محسوب می‌شود، بدون‌شک راه را برای مسلمانان آسان‌تر و موجب افزایش دوستی، الفت و همزیستی می‌شود.
وی افزود: طبق یک نظر‌سنجی‌ که اخیرا مؤسسه ارزیابی تحقیقات مهاجرت و ادغام در برلین آن را انجام داده است، بیش از 71 درصد از جوانان 18 تا 25 سال با پوشیدن حجاب معلمان خود مشکلی ندارند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

کلید واژه‌ها

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.