برگزاری سوگواره «پیاده تا خورشید» توسط ستاد اربعین دانشگاهیان همدان

همزمان با برپایی 11 موکب؛
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 21 شهريور, 1396 - 12:15
دبیر سوگواره «پیاده تا خورشید» گفت: در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگی پیاده‌روی دانشگاهیان، سوگواره ملی‌ «پیاده تا خورشید» همزمان با ایام اربعین حسینی برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس استان‌های حلقه وصل، حسین مرادی دبیر کمیته دانشگاهیان ستاد بازسازی عتبات در جلسه هماهنگی نمایندگان دانشگاه در ستاد بازسازی عتبات عالیات همدان اظهار کرد: ستاد دانشگاهیان پیاده‌روی اربعین در چند زمینه فعالیت‌ می‌کنند که سامان‌دهی موکبها یکی از این فعالیت‌ها است.

وی ادامه داد: در این راستا 9 موکب در کربلا، یک موکب در سامرا و یک موکب در مرز توسط ستاد پیاده‌روی اربعین دانشگاهیان ایجاد خواهد شد که با توجه به اینکه از 24 استان، زائرین از استان همدان عبور می‌کنند، سامان‌دهی 40 ایستگاه صلواتی در استان همدان که خدمات اسکان، درمان، غذا را به زائرین اربعین ارائه می‌دهند، بر عهده این ستاد خواهد بود.

مرادی با بیان اینکه این ستاد درصدد تسهیل اعزام دانشجویان پسر برای شرکت در پیاده‌روی اربعین است، گفت: اعزام دانشجویان و تسهیل در اعزام آنها به کربلای معلی با همکاری بسیج دانشجویی از دیگر مواردی است که ستاد دانشگاهیان در دستور کار خود قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای کار فرهنگی پیاده‌روی اربعین نیز از دیگر مواردی است که این ستاد پیگیری می‌کند و در این راستا سوگواره ملی‌ پیاده تا خورشید را برگزار خواهد کرد.

وی افزود: ساختار اجرایی سوگواره ملی پیاده تا خورشید به این صورت است که محمدعلی بادامی به عنوان رئیس شورای سیاست‌گذاری و حسین مرادی، دبیر سوگواره است و این سوگواره دارای کمیته علمی، هنری، ادبی، مراسم، جذب مشارکت‌های مالی است که برای هر کمیته وظایف و مدیر آن مشخص شده است.

نماینده بسیج دانشجویی نیز در این جلسه درخصوص اعزام دانشجویان پسر اذعان کرد: خروج دانشجویان پسر از کشور جهت حضور در پیاده‌روی باشکوه اربعین به دلیل نداشتن کارت نظام وظیفه دارای مشکلاتی بود که بسیج دانشجویی با ایجاد تفاهم‌نامه‌ای با نظام وظیفه این امر را تسهیل نموده است.

وی ادامه داد: دانشجویان با ارائه تعهد محضری می‌توانند از کشور خارج شوند که فرم‌های تعهد محضری در اختیار آنها قرار خواهد گرفت؛ این امر یا از طریق سامانه نظام‌وظیفه یا به صورت دستی انجام می‌شود؛ از دیگر تسهیلاتی که برای دانشجویان درنظر گرفته شده است ارائه وام به مبلغ 500 هزار تومان است و در اختیار قرار دادن اتوبوس به دانشگاه‌ها جهت اعزام دانشجویان به مرز و لباس متحدالشکل از دیگر تدابیری است که در نظر گرفته شده است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.