جشنواره فرهنگی هنری «قلب فرهنگی شهر» در قم برگزار می‌شود

در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ نماز و نمار جمعه؛
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 27 مرداد, 1395 - 12:15
جشنواره فرهنگی هنری «قلب فرهنگی شهر» با محوریت بررسی ابعاد و جایگاه نماز جمعه در زندگی اجتماعی و اخلاق شهروندی در موضوعات مختلف از جمله شعر، فیلم، انیمیشن، رمان، عکس، نقاشی و ... در قم برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، فراخوان جشنواره فرهنگی هنری «قلب فرهنگی شهر» در قم منتشر شد.

جشنواره فرهنگی هنری «قلب فرهنگی شهر» به همت شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قم و در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ نماز و نمار جمعه برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است،  جشنواره فرهنگی هنری «قلب فرهنگی شهر» ویژه هنرمندان برگزار می‌شود تا با بهره گیری از زبان هنر به تولید آثار و تولیدات فاخر هنری در جهت نیل به اهداف این جشنواره گام بردارند.

بر اساس این گزارش، جشنواره فرهنگی هنری «قلب فرهنگی شهر» با محوریت بررسی ابعاد و جایگاه نماز جمعه در زندگی اجتماعی و اخلاق شهروندی و با موضوعات فیلم کوتاه (حداکثر 15 دقیقه)، فیلم مستند (حداکثر 30 دقیقه)، شعر و جملات ادبی، نقاشی و طراحی، خاطره و رمان، پویانمایی (حداکثر 5 دقیقه) و عکس (حداکثر 10 قطعه عکس برای هر شرکت کننده) برگزار می‌شود.

شایان ذکر است، هر یک از قالب های جشنواره با موضوعات خاصی فراخوان شده است، از جمله فیلم کوتاه و مستند با موضوع «عوامل و شیوه های تشویق و ترغیب جوانان و نوجوانان به نماز جمعه» فراخوان شده است، همچنین شعر و جملات ادبی با موضوع «اثرات فرهنگ ساز نماز جمعه در جامعه و رفتارهای دینی» و رشته نقاشی و طراحی با موضوع «نگاه هنرمندان به تجلی جایگاه نماز جمعه» برگزار می شود.

همچنین، در رشته خاطره و رمان، موضوع «نقش نماز جمعه در ایجاد وحدت اسلامی» در نظر گرفته شده است، رشته پویانمایی با موضوع «موضوعات آزاد مرتبط با نماز جمعه» و رشته عکس با موضوع «نماز جمعه و دفاع مقدس» برگزار می شود.

یادآور می شود، علاقمندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را تا تاریخ 5 آذر سال جاری به دبیرخانه جشنواره واقع در مصلای بزرگ قم ارسال کنند و یا به پست الکترونیکی به نشانی namazejomeh@chmail.ir ارسال کنند. مراسم اختتامیه جشنواره «قلب فرهنگی شهر» نیز پنجم دی ماه سال جاری در قم برگزار می‌شود و برگزیدگان بخش‌های مختلف جشنواره تجلیل می‌شوند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.