اجرای طرح «دهه ی دعوت به قرآن» در بیت الاحزان حضرت زهرا(س)

تلاشی برای مهجوریت زدایی از قرآن؛
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 25 ارديبهشت, 1398 - 15:15
مدير روابط عمومی مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) استهبان از راه‌اندازی دهه‌ای به نام «دهه دعوت به قرآن» به‌منظور مهجوریت‌زدایی از ساحت قرآن و تشویق عامه مردم به قرائت قرآن كریم خبر داد و گفت: در سال جاری از ۵ تا ۱۵ ماه مبارك رمضان را به نام «دهه دعوت به قرآن» نامگذاری كردیم.

مهدی شهسوار، مدير روابط عمومی مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) استهبان به حلقه وصل گفت:  این مؤسسه در ایام ماه مبارك رمضان سال جاری یعنی از ۵ تا ۱۵ ماه مبارك دهه‌ای به نام «دهه دعوت به قرآن» نام‌گذاری كرده است.

وی افزود: در واقع ما در این دهه تلاش می‌كنیم تا برنامه‌هایی را اجرا كنیم كه عامه مردم را به سمت آموزه‌های قرآن تشویق كرده وبه نوعی مهجوریت‌زدایی از قرآن كریم داشته باشیم.

شهسوار با بیان اینكه هر كسی می‌تواند به سهم خود برای مهجوریت‌زدایی از قرآن و دعوت مردم به سوی قرآن تلاش كند ادامه داد: حتی با زبان و دعوت هم می‌توان دیگران را به سمت قرآن دعوت كرد به عنوان مثال یك خبرنگار با ارسال اخبار قرآنی می‌تواند این كار را انجام دهد.

وی تصریح کرد: ما خلأ دعوت عمومی مردم به قرآن را در بیت‌الاحزان احساس كردیم، برای معروف‌های مختلف ستادی تشكیل دادیم مثل ستاد اقامه نماز، ستاد زكات؛ برای امر به معروف ستاد احیای امر به معروف و غیره را تشكیل دادیم اما برای دعوت مردم به قرآن كاری انجام ندادیم.

مدیر روابط عمومی مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) با یادآوری حدیثی از پیامبر مكرم اسلام(ص) درباره مهجوریت قرآن گفت: در مؤسسه بیت‌الاحزان یك تقویم فرهنگی ـ آموزشی داریم كه پایان هر سال برنامه‌های فرهنگی ـ آموزشی سال آینده خود را در آن برنامه‌ریزی می‌كنیم و برنامه‌ها نیز به شعب و مراكز بیت‌الاحزان در نقاط مختلف كشور جهت اجرا ابلاغ می‌شود.

وی ادامه داد: یكی از دغدغه‌های امسال ما نیز اجرای همین طرح «دهه دعوت به قرآن» است كه در این دهه نیز طرح‌های تخصصی حفظ قرآن كریم بیت‌الاحزان را نیز ثبت‌نام می‌كنیم و همچنین برپایی محافل انس با قرآن، برپایی مراسم‌های افطار، دعوت از مسئولان و نخبگان جهت بازدید از مراكز بیت‌الاحزان و غیره را در این دهه اجرا می‌كنیم.

روز، هفته و یا یك دهه در كشور به نام دعوت به قرآن نامگذاری شود 

شهسوار با بیان اینكه ما به دنبال فرهنگ‌سازی چنین دهه‌ای هستیم، گفت: امیدواریم بتوانیم این طرح را در سال آتی به شورای توسعه فرهنگ قرآنی كشور ارائه دهیم تا یك روز، هفته و یا یك دهه را به عنوان روز، هفته و یا دهه دعوت به قرآن نامگذاری كنند. 

مدير روابط عمومی مؤسسه بیت‌الاحزان ادامه داد: باید تلاش كنیم تا این مسئله را به عنوان یك معروف در كشور، جامعه و قرآنیان فرهنگ‌سازی كنیم كه هر كسی تلاش كند تا دین خود را به ساحت مقدس قرآن ادا كند.

وی اظهار كرد: در راستای اجرای این طرح نیز شعار «من قرآن را دوست دارم» را به‌صورت هشتگ در فضای مجازی به‌صورت گسترده منتشر كردیم تا اقشار مختلف مردم جهت پیوستن به این طرح تشویق شوند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.