روحیه همدلی و همراهی ملت بزرگ ایران اسلامی

ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 27 فروردين, 1398 - 13:15
در حوادث مختلف آنچه که به داد ملت رسید، روح تعاون، همکاری، تلاش و جدیت و همدردی داخلی بود و لاغیر. همدلی،روحیه همبستگی، هماهنگی و وحدت کلمه ملت بزرگ ایران اسلامی در جهان زبان‌زد عام و خاص است.این ملت در برابر همه طوفان‌های طبیعی و خصومت دشمنان سرافرازانه ایستاده و مقاومت نشان دادند.

به گزارش حلقه وصل، نزول باران یکی از نعمات و رحمت‌های الهی که هم‌زمان با آغاز سال جدید بر مردم خوب ایران نازل شد. بی‌تردید همه باید از نزول باران، این رحمت بی‌منت خدای رحمن  خوشحال باشیم که بارها شده در اقصی نقاط دنیا مردمان به دعا ونیایش ایستادند تا خداوند متعال باران رحمت را نازل فرماید.

اما متاسفانه حوادث طبیعی و عوامل گوناگون دست به دست هم دادند تا این نعمت باعث ایجاد مشکلاتی برای مردم شود و شیرینی روزهای خوب اول سال و باران رحمت را برکام ملت تلخ کنند. اما نباید از رحمت الهی نا امید شد. بلکه باید با روحیه عالی و نشاط به باسازی خرابی‌ها پرداخت و زندگی تازه‌ای را شروع کرد تا لبخند برلبان مردم مصیبت‌زده جاری شود.

نکته مهم در این حوادث که معمولا در کشور‌های مختلف هر از گاهی اتفاق می‌افتد، روحیه انسانیت و معنویت ملت‌ها است که اقتضاء می‌کند تا با ابراز همدلی هر آنچه که در توان دارند حداقل‌ها را دریغ نکنند.

ملت شجاع و مقاوم ایران درطول چهل سال گذشته انواع سختی‌ها، بلایای طبیعی، زلزله، سیل، جنگ، تحریم ظالمانه، فشارهای سیاسی، محاصره اقتصادی و ... را تجربه کرده است. در این‌گونه حوادث آنچه که به داد ملت رسید، روح تعاون، همکاری، تلاش و جدیت و همدردی داخلی بود و لاغیر. و جالب است که این ملت در همه این مسایل و مشکلات به تنهایی توانست بحران‌ها را مدیریت کند و این ظرفیت، پتانسیل و شاخص‌های حل بحران‌ها نشانگر ویژگی‌های یک ابرقدرت صلح‌جو است که قدرت‌های شیطانی همچون آمریکا از آن هراس دارند. اما با نگاه و مرور مصائب دولت‌های مدعی در غرب و اروپا مشاهده شده است که در حل بحران‌های داخلی بسیار عاجز مانده‌اند.

اتحاد و انسجام همه نیروهای درونی  اعم از قوای سه گانه، نیروهای مسلح (سپاه،ارتش و نیروی انتظامی)، هلال احمر، سازمان‌های مردم نهاد و به‌ویژه همکاری خود مردم لحظات لذت‌بخش و شیرین این حوادث تلخ بود.

همدلی،روحیه همبستگی، هماهنگی و وحدت کلمه مردم ما در جهان زبان‌زد عام و خاص است.این ملت در برابر همه طوفان‌های طبیعی و خصومت دشمنان سرافرازانه ایستاده و مقاومت نشان دادند.

رهبرانقلاب خوب فرمودند؛ در این حادثه، تلاش مردم و روحیه همبستگی و بسیج شوندگی در میان آنان، بسیار خوب بود و ملت ایران جانانه وارد میدان شدند و کمک‌کار مسؤولان بودند و مسؤولان نیز با همین پشتیبانی مردمی و با اتفاق کلمه توانستند اقدامات ابتدایی را انجام دهند. مردم ثابت کردند هر حادثه‌ی تلخی نمی‌تواند کمر آنان  را خم کند. دشمنان این ملت ظالمانه در برابر کمک های بشر دوستانه جهانی به هلال احمر را مسدود کردند و مانع ارسال آن شدند.این وقاحت و ذلالت دشمن نباید فراموش شود که آنها ملت بزرگ ایران را نشانه رفته‌اند.غافل از اینکه ملت بزرگ ایران مقتدر قادر است همه مشکلات خود را با همکاری خود ملت و نهادهای انقلابی حل نماید.

بی‌تردید واژه نام آشنای روحیه بسیج شوندگی ملی ملت ایران که در همه لحظات حساس کشور با حضور باشکوه خود همانند هشت سال حماسه و ایثار دوران دفاع مقدس حماسه‌ها می‌آفریند.

یقینا نزولات آسمانی برکات زیادی در ذخیره آب‌های زیر زمینی، احیای دریاچه ارومیه، رودخانه‌ها، تامین آب مورد نیاز سدها، آب زمین‌های کشاورزی، باغات و... داشته علی‌رغم اینکه خساراتی نیز به مناطق آسیب‌دیده در استان‌های گلستان، فارس، لرستان و خوزستان وارد کرده است.

مردم و نیروهای مسلح با خلوص و فداکاری و بسیج امکانات در کنار حادثه‌دیدگان ایستادند و خواهند ایستاد تا این حادثه طبیعی را مدیریت و کام هموطنانمان در مناطق سیل‌زده کشور را شیرین کنند که معتقدیم و دیده‌ایم«ال گوجی، سل گوجی».

منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.