چهره های سال هنر انقلاب اسلامی استان فارس معرفی می شوند

ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 26 فروردين, 1398 - 11:00
رئیس حوزه هنری و دبیر ستاد برگزاری هفته هنر انقلاب اسلامی استان فارس از برپایی آیین رونمایی از کتاب های تازه نویسندگان و شاعران فارس و معرفی چهره های سال هنر انقلاب اسلامی استان فارس خبر داد.

به گزارش حلقه وصل، محمد کرم اللهی اظهار داشت: در این آیین 7 اثر تازه از نویسندگان و شاعران و منتقدان و پژوهشگران ادبیات فارس که به تازگی در حوزه هنری فارس تولید شده است، رونمایی خواهد شد.

وی افزود: در این نشست تازه ترین اثر استاد عبدالعلی دستغیب با عنوان(کتاب شعر) که مجموعه ای از مقالات انتقادی با موضوع چیستی شعر و نگاه فنی این چهره ماندگار نقد ادبی به تعریف شعر است رونمایی خواهد شد.

رئیس حوزه هنری و دبیر ستاد برگزاری هفته هنر انقلاب اسلامی استان فارس گفت: مجموعه شعرهای عاشقانه عفیف ایوب پرندآور با عنوان «بیش از تمام اهل زمین دوست دارمت» که به کوشش پریچهر کوهنورد گردآوری شده و حاوی نقدهایی از چند چهره برجسته ادبیات انقلاب اسلامی بر آثار پرندآور است و  مجموعه شعر«سهم ارادت» که شامل تازه ترین شعرهای آیینی پروانه نجاتی شاعر نام آشناست از تازه‌های شاعرانه این نشست خواهند بود.

کرم اللهی اشاره کرد: در این نشست اثر ارزشمندی از  مجید خادم، صدیقه قانع و زهرا قادرپور باعنوان «شناخت‌نامه داستان‌نویسان فارس) رونمایی خواهد شدکه جلد اول یک مجموعه چند جلدی است.

وی افزود: همچنین سه اثر تحلیلی پژوهشی از دکتر فاطمه تسلیم جهرمی با عنوان «کالبد شکافی طنز در شعر متعهد» آرزو حقیقی با نام «دفاع مقدس در آیینه رمان نوجوان امروز» و هاشم کرونی با عنوان «فراتر از خط کشی‌ها» هم برای رونمایی در این نشست آماده شده است.

رئیس حوزه هنری و دبیر ستاد برگزاری هفته هنر انقلاب اسلامی استان فارس گفت: بخش دیگر این مراسم تجلیل از چهره‌های سال هنر انقلاب اسلامی خواهد بود و در این آیین از 9 نفر از چهره‌های برتر هنر انقلاب اسلامی فارس تجلیل خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در این نشست از دکتر غلامرضا کافی در بخش پژوهش ادب و هنر ، محمد محمودی نورآبادی در بخش ادبیات پایداری، ایوب پرندآور در بخش ادبیات-شعر، سیدحسن حسینی ارسنجانی در بخش ادبیات-داستان و هادی فردوسی در حیطه ادبیات کودک و نوجوان تجلیل خواهد شد. رییس حوزه هنری ادامه داد: سهیلا نیک سرشت در بخش هنرهای تصویری، علیرضا اسدپور در بخش هنرهای نمایشی، عمران جمالی در بخش موسیقی و سرود و سعید صادقی در بخش هنرهای تجسمی دیگر چهره های مورد تجلیل خواهند بود و در این مراسم چهره سال هنر انقلاب اسلامی استان فارس از میان این 9 چهره برگزیده انتخاب خواهد شد.

وی در پایان اظهار داشت: این نشست از ساعت 17 روز دوشنبه 26 فروردین ماه در سینما فرهنگ واقع در چهارراه حافظیه مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس برگزار می شود و عموم علاقه‌مندان به این نشست دعوت هستند.

منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.