افزایش کمک‌های نظامی واشنگتن به کی‌یف

ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 26 فروردين, 1398 - 10:45
وزیر دفاع اوکراین از کمک‌ نظامی چند صد میلیون دلاری آمریکا به کشورش شامل خودروهای زرهی، پهپاد و موشک‌های ضد تانک، خبر داد.

به گزارش حلقه وصل، آمریکا به تازگی بیش از 400 میلیون دلار کمک نظامی به ارتش اوکراین ارائه داده است.

 به نوشته وبگاه «یونیان» «استپان پولتوراک» وزیر دفاع اوکراین شنبه هنگام دیدار از یک پادگان در «کانوتاپ»  در زمینه کمک‌های نظامی واشنگتن به کی‌یف گفت: «به تازگی سطح کمک‌های نظامی و فنی به طور قابل توجهی افزایش یافته است. این امر از سوی همه شرکای ما و در وهله نخست آمریکا  انجام می‌شود. در حال حاضر 35 خودروی رزمی "هامر" وارد "اودسا" شده که از این تعداد 20 فروند زره پوش هستند و به یگان رزمی انتقال می‌یابند. 15 دستگاه نیز شامل خودروهای پشتیبانی پزشکی می‌شوند.»

پولتوراک در ادامه گفت: «این کمک‌ها همچنین  پرتابگرهای ضد تانک "جاولین"، سامانه‌های ارتباطی پیشرفته، تجهیزات توپخانه ،جنگ الکترونیک، سامانه‌های ضد تک تیرانداز و پهپاد را شامل می‌شود.»

به گفته وزیر دفاع اوکراین، این کشور برای ساخت ارتش مستحکم باید صنعت دفاعی خود را نیز توسعه دهد زیرا صرف هزینه کردن شرکای خارجی موجب تقویت ارتش اوکراین نخواهد شد.

آمریکا در حالی طی سال‌های اخیر به اوکراین کمک‌های نظامی ارسال کرده که این کشور با روسیه هر از چند گاهی درگیری‌هایی پیدا می‌کند به طوری که سال گذشته میلادی مسکو و کی‌یف در تنگه «کرچ» برخورد‌هایی با هم داشتند. 

منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.