اقدامات جبهه فرهنگی استان همدان در کمک به سیل‌زدگان

از اعزام گروه‌های جهادی تا جمع‌آوری اقلام ضروری برای سیل‌زدگان؛
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 25 فروردين, 1398 - 13:15
از نخستین روزهای وقوع حادثه سیل در استان های شمالی و غربی، کارگروه خدمات اجتماعی جبهه فکری فرهنگی انقلاب اسلامی استان همدان هم فعالیت خود را با اعزام جهادگران و جمع آوری کمک های مردمی آغاز کرد و همچنان در حال خدمت رسانی به مردم سیل زده کشورمان است.

امید صالحی نیک مسئول کارگروه خدمات اجتماعی ستاد مردمی جبهه فرهنگی استان همدان به حلقه وصل گفت: بلافاصله بعد از وقوع سیل در استان های شمالی به ویژه گلستان از اولین روزهای وقوع اینحادثه کارگروه خدمات اجتماعی جبهه فرهنگی استان مثل بسیاری از استان های دیگر وارد عمل شد و فعالیت های خود را آغاز کرد.

صالحی نیک بیان داشت: اطلاع رسانی ها در خصوص جمع آوری کمک های مردمی و واریز به حساب قرارگاه امام رضایی ها صورت گرفت و گروه های جهادی و تبلیغی به صورت خودجوش جهت اعزام به گلستان اعلام آمادگی کردند و اعزام ها نیز شروع شد.

وی ادامه داد: مکان هایی جهت جمع آوری اقلام ضروری مثل آب معدنی، پتو، کنسرو، آب و محصولات بهداشتی در چهار مسجد شهر معرفی و کمک های خوبی از سوی مردم جمع آوری و در قالب محموله هایی ارسال گردید.

این فعال فرهنگی افزود: خدمت رسانی ها به همین منوال ادامه یافت و درحال حاضر هم امدادرسانی به استان لرستان در اولویت قرار گرفته و در این استان نیز گروه ها به صورت نوبتی اعزام می شوند و جمع آوری اقلام نیز در حال انجام است.

صالحی نیک تصریح کرد: البته پویش جمع آوری بیل،چکمه و فرغون هم از دیگر اقدامات جبهه فرهنگی با همکاری دیگر نهادهای مردمی استان است.

وی یادآور شد: جلسات هماهنگی با کارگروه های هیئت و فضای مجازی جهت اعزام نیرو و همچنین با دستگاه های اجرایی مانند ستاد مدیریت بحران استان، هلال احمر و شهرداری جهت خدمات رسانی بهتر به سیل زدگان تشکیل شده است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.