لبیک جوانان به پیام سردار سلیمانی +تصاویر

نگاهی به اعزام گروه‌های جهادی به مناطق سیل‌زده در ۳ روز اخیر؛
ارسال زمان بندی شده: 
چهارشنبه, 21 فروردين, 1398 - 13:30
از طرفی دیگر پیام حاج قاسم سلیمانی مبنی بر ایجاد موکب‌های اربعین در مناطق سیل‌زده و همچنین درخواست وی از جوانان برای حضور در مناطق سیل‌زده، موجب شد بسیاری از گروه‌های جهادی علی‌الخصوص در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه برای حضور و کمک‌رسانی در مناطق سیل‌زده برنامه‌ریزی انجام دهند و با انتشار اطلاعیه‌هایی، ضمن ثبت‌نام از داوطلبان، کمک‌هایی را جمع‌آوری کنند.

سرویس حاشیه‌نگاری: بیش از بیست روز از وقوع سیل در برخی از نقاط کشور می‌گذرد و از همان روزهای ابتدایی بسیاری از جوانان و دانشجویان در قالب گروه‌های جهادی به صورت سازماندهی‌شده وارد این مناطق شدند و اقدام به خدمت‌رسانی به مردمان سیل‌زده کردند و برخی از این گروه‌ها همچنان خستگی‌ناپذیر به فعالیت خود ادامه می‌دهند. از طرفی انتشار گزارش‌های میدانی از مناطق سیل‌زده به خصوص در استان‌های لرستان و خوزستان حاکی از آن است که حجم سیل بسیار شدید بوده و با وجود حضور گروه‌های جهادی و سایر سازمان‌ها و ارگان‌ها اما لازم است حجم کمک‌رسانی افزایش یابد.

از طرفی دیگر پیام حاج قاسم سلیمانی مبنی بر ایجاد موکب‌های اربعین در مناطق سیل‌زده و همچنین درخواست وی از جوانان برای حضور در مناطق سیل‌زده، موجب شد بسیاری از گروه‌های جهادی علی‌الخصوص در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه برای حضور و کمک‌رسانی در مناطق سیل‌زده برنامه‌ریزی انجام دهند و با انتشار اطلاعیه‌هایی، ضمن ثبت‌نام از داوطلبان، کمک‌هایی را جمع‌آوری کنند.

در ادامه به بررسی اعزام گروه‌های جهادی به مناطق سیل‌زده در روزهای اخیر خواهیم پرداخت:

* اعزام جوانان کرمانی به مناطق سیل‌زده
در چند روز اخیر، اولین گروه تخصصی(شامل جوشکار، بنا، آشپز، امدادگر، نانوا و....) موکب معراج شهدای کرمان برای کمک‌رسانی به مردم مناطق سیل زده استان خوزستان عازم این استان شدند.

* اعزام طلاب حوزه امام خمینی به لرستان
جمعی از طلاب حوزه علمیه امام خمینی ازگل تهران با بدرقه آیت‌الله کاظم صدیقی عازم مناطق سیل‌زده استان لرستان شدند.

در این رابطه حجت‌الاسلام حامد کاشانی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «بیش از ۸۰ نفر از طلاب حوزه امام خمینی واقع در ازگل تهران پس از تجدید میثاق با شهدای گمنامی که فضای مدرسه را معطر کرده اند، در قالب اردویی جهادی به کمک سیل زدگان لرستان شتافتند».

* اعزام طلاب اصفهانی به لرستان
۵۰ نفر از طلاب مدرسه علمیه شهید بهشتی اصفهان(میرزا حسین) روز دوشنبه ۱۹ فروردین‌ماه جهت خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده عازم روستای دمرود استان لرستان شدند.

* اعزام دانشجویان کرمانی به حمیدیه
با هماهنگی‌های انجام شده در ساعات آغازین روز سه‌شنبه ۲۰ فروردین نخستین  گروه از دانشجویان جهادی واحد کرمان با همراهی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه برای کمک‌رسانی و امداد به مناطق سیل‌زده و آسیب‌دیده عازم  شدند.

منطقه آسیب‌دیده حمیدیه به‌عنوان محل خدمت‌رسانی برای دانشجویان جهادگر کرمان در نظر گرفته شده است که دانشجویان پس از رسیدن به اهواز و حضور در معراج شهدای این شهر به‌سمت حمیدیه عازم خواهند شد.

* اعزام گروه ۱۶۰ نفره دانشجویان و طلاب به مناطق سیل‌زه
 ‏۱۱۰ نفر از طلاب و ۵۰ نفر از دانشجویان اصفهانی روز سه‌شنبه ۲۰ فروردین ماه با بدرقه آیت الله مهدوی از مسجد حضرت سجاد (علیه السلام) اصفهان عازم مناطق سیل زده شدند.

* اعزام کاروان جهادی از مشهد به پلدختر
۷۰ نفر از طلاب مدرسه علمیه حضرت_مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و تعدادی از بسیجیان شهرستان طرقبه با هدف خدمت و کمک‌رسانی به مردم شریف شهرستان پلدختر روز گذشته(سه‌شنبه ۲۰ فروردین ماه) عازم این شهرستان شدند.

* اعزام دانشجویان جهادگر بهبهانی به مناطق سیل‌زده
به همت قرارگاه سازندگی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهبهان دانشجویان جهادگر این شهرستان در روزهای گذشته به مناطق سیل‌زده استان خوزستان اعزام شدند.

* طلاب گنابادی به یاری سیل‌زدگان شتافتند
۴۰ نفر از طلاب و روحانیون شهرستان گناباد استان خراسان رضوی جهت کمک‌رسانی به سیل‌زدگان لرستانی عازم این استان شدند. همچنین مبلغ ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان نیز کمک‌های نقدی بوده توسط حوزه علمیه و هیئت‌های مذهبی شهرستان گناباد جمع‌آوری شده است.

* طلاب مراغه‌ای به یاری سيل زدگان لرستان رفتند
حجت الا سلام يوسفی مدیر مدرسه علميه حضرت اميرالمومنين(ع) مراغه از اعزام ۲۲ روحانی و طلبه مراغه‌ای به مناطق سیل زده لرستان خبر داد.

مدیر مدرسه علميه حضرت اميرالمومنين مراغه، با اعلام این خبرگفت: اين افراد در قالب گروه‌های جهادی مدارس عليمه مراغه، به مدت يک هفته در مناطق سيل زده حضور می یابند و در این مدت به كار آوار برداری، پاكسازی منازل و امدادرسانی، كمک خواهند كرد.

* اعزام دومین گروه جهادی مدرسه ولی‌عصر(عج) بناب به لرستان
صبح روز سه‌شنبه ۲۰ فروردین ماه دومین گروه جهادی مدرسه علمیه حضرت ولی‌عصر(عج) بناب به مناطق سیل‌زده استان لرستان اعزام شدند. این گروه متشکل از ۲۴ طلبه‌ جهادگر این مدرسه علمیه می‌باشد که به مدت یک هفته در مناطق سیل زده مشغول امدادرسانی و کمک به خانواده‌های حادثه دیده خواهند بود.

علاه بر این، بسیاری از گروه‌های جهادی با صدور اطلاعیه‌هایی در حال تدارک حضور در مناطق سیل‌زده استان‌های خوزستان و لرستان هستند و در چند روز آینده به این مناطق اعزام خواهند شد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.