جدول زمان‌بندی برگزاری نمایشگاه کتاب تهران/ آیا مبلغ بن‌کارت‌ها ۵۰ درصد افزایش داشته است؟ +اینفوگرافی

«حلقه وصل» بررسی کرد؛
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 18 فروردين, 1398 - 09:30
هرچند مسئولان سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تاکید دارند که بن‌کارت‌های اختصاص داده شده به دانشجویان و طلاب ۵۰ درصد افزایش داشته اما با مقایسه یارانه تخصیصی وزارت ارشاد در سال گذشته(۹۷)، متوجه خواهید شد که افزایش ۵۰ درصدی مبلغ بن‌کارت دانشجویی صرفا یک نمایش رسانه‌ایست!

سرویس معرفی: هرساله نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در اردیبهشت‌ماه برگزار و بازدیدکنندگان زیادی از اقشار مختلف جامعه و از استان‌ها و شهرهای گوناگون و حتی کشورهای خارجی برای اطلاع از آخرین تولیدات بازار نشر از این نمایشگاه بازدید می‌کنند. امسال نیز نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به ایستگاه سی‌ودوم رسیده است و مطابق اخبار منتشرشده، کمتر از ۲۰ روز دیگر این نمایشگاه به روی بازدیدکنندگان گشوده خواهد شد.

در این گزارش قصد داریم توضیحاتی درباره جزئیات برگزاری و ثبت‌نام بن‌کارت نمایشگاه کتاب تهران ارائه دهیم:

* زمان‌بندی برگزاری نمایشگاه کتاب تهران
 سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از روز چهارشنبه چهارم اردیبهشت‌ماه آغاز بکار کرده و به مدت ۱۱ روز در مصلی امام خمینی(ره) ادامه خواهد داشت. همچنین ثبت‌نام بن‌کارت‌های دانشجویان و طلاب نیز از روز سه‌شنبه(۲۰ فروردین ماه) آغاز خواهد شد و تا پایان روز شنبه(۲۴ فروردین ماه) به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت.

در ادامه جدول زمان‌بندی برگزاری نمایشگاه کتاب تهران آمده است:

نمایشگاه سی و دومین بین‌المللی کتاب تهران سال 98

* آخرین اخبار درباره مبالغ بن‌کارت‌ها
مبلغ بن‌کارت‌های تخصیص داده شده به دانشجویان، طلاب، اساتید و همچنین دانش‌آموزان همه ساله از جمله موارد حاشیه‌دار برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است. طبق اعلام مسئولان نمایشگاه کتاب تهران، مبلغ تخصیص داده شده به دانشجویان با افزایشی ۵۰ درصدی مواجه شده و به ۱۵۰ هزار تومان رسیده است. براین اساس، از مبلغ ۱۵۰ هزار تومان بن کتاب ۶۰ هزار تومان به عنوان یارانه وزارت ارشاد و مبلغ ۹۰ هزار تومان توسط دانشجویان و طلاب پرداخت می‌شود.

تاکنون جزئیاتی درباره مبلغ بن‌کتاب اختصاص داده شده به اساتید حوزه و دانشگاه منتشر نشده است و دانش آموزان نیز باید برای نهایی شده مبلغ بن کارت منتظر توافق وزارت آموزش و پرورش و وزارت ارشاد باشند.

* آیا مبلغ بن کارت دانشجویی افزایشی ۵۰ درصدی داشته است؟
هرچند مسئولان سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تاکید دارند که بن‌کارت‌های اختصاص داده شده به دانشجویان و طلاب ۵۰ درصد افزایش داشته و به ۱۵۰ هزار تومان رسیده است اما با مقایسه یارانه تخصیصی وزارت ارشاد در سال گذشته(۹۷)، متوجه خواهید شد که افزایش ۵۰ درصدی مبلغ بن‌کارت دانشجویی صرفا یک نمایش رسانه‌ایست و در واقع بن‌کارت‌های دانشجویان و طلاب صرفا ۲۰ درصد(معادل ۲۰ هزار تومان) افزایش خواهد داشت. 

همانطور که از اینفوگرافی فوق مشخص است، یارانه وزارت ارشاد از ۴۰ هزار تومان در سال ۹۷ به ۶۰ هزار تومان در سال ۹۸ افزایش یافته و از طرفی سهم پرداختی دانشجویان طلاب از ۶۰ هزار تومان به ۹۰ هزار تومان تغییر کرده است و در واقع قسمت بیشتری از افزایش مبالغ بن‌کارت‌ها توسط دانشجویان و طلاب پرداخت می‌شود(30 درصد) و این در حالی است که مسئولان نمایشگاه کتاب تاکید زیادی بر افزایش ۵۰ درصدی بن‌کارت دارند!

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.