جزئیات فرمایشات مقام معظم رهبری را برای مردم تبیین کنیم/ گزاره‌های «گام دوم انقلاب» توصیه‌ها و تجویزهایی برای آینده دارد

وحید جلیلی در گردهمایی خادمیاران فضای مجازی مشهد:
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 27 اسفند, 1397 - 09:45
مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب ضمن تبیین و اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: این بیانیه متن مفصلی است که گزاره‌های مطرح شده آن توصیه‌ها و تجویزهایی برای آینده دارد. ما باید به‌درستی جزئیات فرمایشات و سخنان مقام معظم رهبری را برای مردم تبیین کرده و مهم‌ترین کار این است که به جای پرداختن به کلیات سخنان کلیدی و علامت‌ها را استخراج و تحلیل کنیم.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، همایش «خادمیاران فضای مجازی مشهد» روز گذشته یکشنبه ۲۶ اسفندماه با حضور ابراهیم فیاض پژوهشگر و استاد دانشگاه و وحید جلیلی مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با بررسی فعالیت در فضای مجازی با محوریت گام دوم انقلاب برگزار شد.

وحید جلیلی در این گردهماییعنوان کرد: این بیانیه متن مفصلی است که گزاره‌های مطرح شده آن توصیه‌ها و تجویزهایی برای آینده دارد.

مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی بیان کرد: متاسفانه گسستی در فضای رسانه‌ای ایران وجود دارد و مشکل ما این است که به مفردات و جزئیات توجهی نداریم؛ امروزه مشکل اصلی ما در فضای ارتباطی همین مفردات است.

جلیلی ادامه داد: ما باید به‌درستی جزئیات فرمایشات و سخنان مقام معظم رهبری را برای مردم تبیین کرده و مهم‌ترین کار این است که به جای پرداختن به کلیات سخنان کلیدی و علامت‌ها را استخراج و تحلیل کنیم.

در بخش دیگری از این مراسم، ابراهیم فیاض استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: فقه‌الوکاله مهم‌ترین بنیاد فقه شیعه است که امام موسی کاظم (ع) پایه گذار آن بوده و در زمان امام رضا(ع) نیز به اوج خود رسیده است.

وی ابراز کرد: متاسفانه ما هنوز به معنای واقعی وارد شبکه‌های اجتماعی نشده‌ایم و استفاده لازم و صحیح را از این شبکه‌ها نکرده‌ایم. باید متفکران در این زمینه بحث کنند و از ساختارهای فکری صحیح بهره ببرند.

فیاض با بیان اینکه مفهوم علوم انسانی در جهان در حال تغییر است، گفت: جهان در حال جهش است و علوم انسانی نیز در حال تغییر بوده و به سمت علوم مردمی می‌رود. شبکه خادمیاران رضوی نمونه بارزی از کار مردمی است.

وی با اشاره به اهمیت بحث تاریخ و جغرافیا و نگارش آثاری با این موضوعات، ادامه داد: تاریخ و جغرافیا دو رکن فرهنگ را تشکیل می‌دهد از این رو  باید با هم ترکیب شوند تا فرهنگ تولید شود. مفهوم جغرافیا نیز در جهان در حال تغییر است و تاریخ دیگری در حال رخ دادن است اما متاسفانه ما از آن غافل هستیم. 

این استاد دانشگاه تصریح کرد: ما در شبکه‌های اجتماعی مشکل داریم زیرا تاریخ در حال تغییر است و ما از این تغییر بی اطلاع هستیم.

وی کتاب را نخستین رسانه نرم‌افزاری برشمرد و گفت: رسانه کتاب به شدت مهم است؛ باید روی این رسانه کار کرد و لازم است دانشگاه‌ها نیز وارد عمل شوند و کتاب تولید کنند. 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.