حمله انتحاری داعش به شبه‌نظامیان مورد حمایت آمریکا در سوریه

ارسال زمان بندی شده: 
جمعه, 24 اسفند, 1397 - 23:45
رسانه‌ها از حمله انتحاری همزمان شماری از عناصر گروه تروریستی داعش به شبه نظامیان «نیروهای دموکراتیک سوریه» در شرق این کشور خبر دادند.

به گزارش حلقه وصل، رسانه‌های محلی سوریه شامگاه جمعه (۲۴ اسفند) از حمله انتحاری عناصر تروریستی داعش به محل تجمع شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) در شرق استان دیرالزور این کشور خبر دادند.

این رسانه‌ها به نقل از منبع نظامی حاضر در میان این شبه نظامیان گزارش داد که شش تن از خانواده‌های عناصر داعش در حمله انتحاری این گروه تروریستی به نیروهای قسد در منطقه «الباغوز» دیرالزور کشته شده‌اند.

شبکه «الحره» به نقل از خبرنگار مستقر خود در منطقه مذکور، شمار انتحاری‌های داعش را سه نفر اعلام کرد و گزارش داد که این انتحاری‌ها خود را در بین افرادی غیرنظامی‌ که در حال خروج از الباغوز بودند، منفجر کرده‌اند.

گفته می‌شود دو نفر از عوامل انتحاری با نزدیک شدن به نیروهای قسد خود را در بین آن‌ها منفجر کرده‌اند. هنوز آماری از تلفات احتمالی این نیروها اعلام نشده است.

منطقه الباغوز آخرین منطقه تحت اشغال عناصر داعش در شرق سوریه است. شبه نظامیان سوری مورد حمایت آمریکا بیش از دو هفته است که عملیاتی را برای پایان دادن به آخرین حضور داعش در شرق سوریه شروع کرده‌اند ولی تا الآن این حملات به دلایل نامعلومی متوقف شده است. داعش هم‌اکنون در محاصره این شبه نظامیان است.

طی این مدت تعدادی از غیرنظامیان و خانواده‌های داعش از این منطقه خارج شده و برخی عناصر تروریستی نیز خود را تسلیم قسد کرده‌اند.

منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.