ترامپ کنگره را تهدید کرد

ارسال زمان بندی شده: 
جمعه, 24 اسفند, 1397 - 17:45
رئیس جمهور آمریکا تهدید کرده است که برای رد مصوبه کنگره درباره لغو حالت فوق العاده ملی در مناطق مرزی ایالات متحده از قدرت و اختیارات مربوط به وتو استفاده خواهد کرد.

به گزارش حلقه وصل، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه به طور آشکار و شفاف اعلام کرده است که همان طور که قول داده است برای رد مصوبه کنگره با هدف لغو حالت فوق العاده ملی مرزی، از قدرت و اختیاراتش در وتوی قوانین، استفاده خواهد کرد.

مصوبه کنگره آمریکا در خصوص رد حالت فوق العاده ملی که ترامپ به بهانه وضعیت موجود در مرز این کشور با مکزیک اعلام کرده است، یک شکست بزرگ برای رئیس جمهور ایالات متحده به شمار می رود.

پس از آنکه ده ها نماینده جمهوریخواه در حمایت از همه دموکرات ها به قطعنامه ای رای دادند که بر اساس آن تصمیم ترامپ برای اعلام وضعیت حالت فوق العاده ملی در مناطق مرزی را لغو می کند، رئیس جمهور آمریکا با انتشار توئیتی وعده داده است که این مصوبه را وتو خواهد کرد.

مناقشات بین دولت و کنگره آمریکا بر سر تامین منابع مالی پیشنهادی ترامپ برای احداث دیوار مرزی مکزیک همچنان ادامه دارد. این مناقشات موجب شد تا دولت آمریکا در ماه دسامبر به تعطیلی کشیده شود. این طولانی ترین تعطیلی فعالیت های دولت آمریکا در تاریخ معاصر این کشور به شمار می رود.

منبع: تسنیم 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.