ریاض تحقیقات درباره خاشقجی را رد کرد

ارسال زمان بندی شده: 
جمعه, 24 اسفند, 1397 - 16:45
عربستان سعودی بار دیگر درخواست‌ها برای انجام تحقیقات بین‌المللی و مستقل درباره پرونده قتل روزنامه‌نگار منتقد این کشور را رد کرد.

به گزارش حلقه وصل، «بندر العیبان» رئیس هیئت حقوق بشر عربستان سعودی عربستان درخواست کشورهای مختلف برای همکاری با سازمان ملل متحد جهت انجام تحقیقات مستقل پیرامون قتل «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد حکومت سعودی، را رد کرد و مدعی شد که متهمان به دست عدالت سپرده شده‌اند.

العیبان، روز گذشته در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو گفت: «ما اقدامات لازم برای رسیدگی به این جنایت شنیع را انجام داده‌ایم.»

وی اظهار داشت که هرگونه درخواست برای «بین‌المللی کردن» تحقیقات «مداخله» در امور داخلی عربستان سعودی و دستگاه قضایی آن محسوب می‌شود.

وی سپس افزود که پرونده متهمان «این حادثه تاسف‌بار» در جریان است و تاکنون سه جلسه محاکمه آنها با حضور وکلایشان برگزار شده است. وی به اسامی متهمان یا جزئیات جلسات محاکمه اشاره‌ای نکرد.

هفته گذشته، حدود ۳۶ کشور از جمله تمامی اعضای اتحادیه اروپا، کانادا و استرالیا با صدور بیانیه‌ایی ضمن انتقاد از حکومت عربستان سعودی، از این کشور خواسته‌اند که با تحقیقات سازمان ملل متحد در مورد مرگ جمال خاشقجی همکاری کند.

خاشقجی، دوم اکتبر ۲۰۱۸ در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول کشته شد و ریاض پذیرفته که برخی عوامل بلندپایه امنیتی کشور در این جنایت دست داشته‌اند. از سوی دیگر، این حادثه روابط میان غرب و این کشور پادشاهی را تیره کرده است.

منبع: تسنیم 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.