نگاه تبلیغاتی و همایشی از آفت‌های‌ رفتارهای مربوط به بیانیه گام دوم است

حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری در نشست هم‌اندیشی اعضای قرارگاه‌های استانی:
ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 13 اسفند, 1397 - 14:45
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان ادامه داد: بیانیه گام دوم جمع‌بندی هوشمندانه و خردمندانه‌ای از حرکت بزرگ اما ناشناخته‌ انقلاب اسلامی است بیانیه‌ای که در عین محتوای نغز و کامل با مهر و محبت پدرانه عجین شده است و حسی که به انسان منتقل می کند شبیه به نامه ۳۱ نهج‌البلاغه امیرالمومنین علی(ع) است.

سرویس دریچه: نشست هم‌اندیشی اعضای قرارگاه های استانی کشور در خصوص بیانیه گام دوم رهبر فرزانه انقلاب با حضور نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه برگزار شد.

حجت‌الاسلام «محمدجواد حاج علی‌اکبری» در این نشست ضمن تاکید بر لزوم زمینه‌سازی برای خوانش حداکثری این بیانیه در میان جوانان و نوجوانان، بیان داشت: خواندن شکل‌های مختلفی دارد، ولی من معتقدم بیانیه گام دوم را باید عاشقانه خواند، چون عاشقانه نوشته شده ‌است.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان ادامه داد: بیانیه گام دوم جمع‌بندی هوشمندانه و خردمندانه‌ای از حرکت بزرگ اما ناشناخته‌ انقلاب اسلامی است بیانیه‌ای که در عین محتوای نغز و کامل با مهر و محبت پدرانه عجین شده است و حسی که به انسان منتقل می کند شبیه به نامه ۳۱ نهج‌البلاغه امیرالمومنین علی(ع) است.

حاج علی‌اکبری ادامه داد: ویژگی‌های تشکیلاتی اتحادیه ایجاب می‌کند که سوابق، تجربیات و ظرفیت‌های خود را در راستای این بیانیه فعال کرده و در این مسیر پیشگام باشد اما این پیشگامی به معنای آن نیست که درگیر اقدامات تبلیغاتی و نمایشی شویم. وی تاکید کرد: باید مراقب باشیم اسیر حرکت‌های تبلیغاتی و نمایشی نشویم و اقدامات حول محور بیانیه باید مانند باران، آرام اما پیوسته و گسترده ببارد، نه مانند سیل که ناگهانی و مقطعی است و به سرعت تمام می شود و چیزی جز تخریب برجای نمی‌گذارد.

امام جمعه موقت تهران یادآور شد: این نشست هم‌اندیشی نمونه ای از خواندن جمعی است ما باید در اتحادیه خوب خواندن را به صورت جمعی تجربه کنیم و به سوی تعاون در فهم، درک و مطالعه در حرکت جمعی حرکت کنیم، کاری که در روزهای اخیر و در هم اندیشی‌های اعضای انجمن‌های اسلامی درباره بیانیه گام دوم شکل گرفته است.

حاج علی اکبری با تاکید بر تفاوت تاثیرگزاری میان عمل و ادعا، افزود: صدای عمل همیشه رساتر از حرف است اینکه شما دانش‌آموزان را به مطالعه بیانیه دعوت کنید بسیار مفیدتر از بخشنامه و ابلاغ بالادستی است البته معتقدم وزارت آموزش و پرورش هم باید اقدامات جدی را در رابطه با بیانیه به کار بندد ولی مخاطب صحبت‌های من، اعضای انجمن اسلامی هستند زیرا دانش آموزان زبان یکدیگر را بهتر می‌فهمند.

وی بر جلوگیری از برخورد شتاب زده درباره بیانیه مقام معظم رهبری تاکید کرد و اظهار داشت: نگاه‌های سطحی، تبلیغاتی و همایشی از آفت‌های‌ رفتارهای مربوط به بیانیه است، البته این تعمق نباید منجر به تاخیر هم شود و رعایت سرعت درعین تعمق و دوری از برداشت‌های سطحی باید در دستور کار اتحادیه قرار گیرد.

امام جمعه موقت تهران خطاب به اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزی گفت: این هم‌اندیشی و آزاداندیشی حول محور بیانیه را ادامه دهید و در نظر داشته باشید که مخاطب این بیانیه تمام جوانان هستند از این رو باید مراقب باشیم طوری رفتار نکنیم که گویی مخاطب نامه فقط اعضای انجمن اسلامی دانش آموزی هستند.

گفتنی است، به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیانیهٔ «گام دوم انقلاب» از سوی رهبر معظم انقلاب صادر شد که در آن برای استمرار راه انقلاب اسلامی به تبیین دستاوردهای چهل سال گذشته می‌پردازد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.