«راض بابا» در حسینیه سیدالشهداء شیراز رونمایی شد

خاطرات شهیده راضیه کشاورز؛
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 23 بهمن, 1397 - 08:45
کتاب «راض بابا» روایت شخصیت دختر ۱۶ساله از شهدای انفجاز حسینیه سیدالشهدا(ع) شیراز با حضور خانواده این شهیده نوجوان و حجت الاسلام انجوی نژاد رونمایی شد.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، مراسم رونمایی از کتاب «راضبابا» یکشنبه 21 بهمن ماه در شیراز برگزار شد.

این کتاب خاطرات شهیده راضیه کشاورز از شهدای انفجار حسینیه سیدالشهداء (رهپویان وصال شیراز) ست، روایت دختر ۱۶ ساله‌ای ست که با شهادت آسمانی شد.

مراسم رونمایی از کتاب «راض بابا» که به همت انتشارات شهید کاظمی به قلم طاهره کوه‌کن منتشر شده است با حضور خانواده ی این شهیده، مسئولین انتشارات و حجت الاسلام انجوی نژاد برگزار گردید.

در بخشی از این کتاب مادر این شهیده می‌گوید: این شهیده بزرگوار مثل همه شما درس می‌خواند، زندگی می‌کرد، بازی می‌کرد و ...، اما چیزی که او را به این درجه رساند، نکات ظریفی بود که در زندگیش رعایت می‌کرد، نکاتی که کاری به سن و سالش نداشت، از سر تقوا و ایمان از سر مراقبت در رفتار‌های روزمره‌اش بود و احترامی که برای بزرگترها؛ پدر و مادر و معلمان قائل بود و در کارهایش واقعاً مرد عمل بود، یعنی درست است که راضیه یک دختر بود، اما واجباتش جایی که باید رضای خدا را در نظر بگیرد، واقعاً مردانگی به خرج می‌داد.

سال سوم راهنمایی راضیه بین خودش و خدا عهدی بسته بود که بعد از شهادتش داخل وسایلش، البته داخل وسایلش که نه، داخل جعبه اسماء متبرکه پیدا کردم.

خلاصه کوتاهی از این عهدنامه: «انشاء ا.. به امید خدا و توکل به خدا چهل روز تمام کارمو خالصانه انجام بدم تا خدای مهربون از سر تقصیرات ما بگذرد و گناهامو ببخشه. در این چهل روز که از ۵ خرداد ۸۵ شروع می‌شود، توفیق پیدا کنم مادام العمر دعای عهد و زیارت امین الله را بخوانم و گریه کنم.... همچنین شکر نعمت‌های خدا و توفیق آلوده نشدن به گناه و نابود کردن نفس اماره و تقویت نفس لوامه را داشته باشم و تسبیحات خانم فاطمه زهرا (س) را همراه با الگوبرداری از حجاب، عفاف، ادب و اخلاق ایشان را سرلوحه زندگی خودم قرار دهم.»

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.