ادامه روند فیلم های خسته کننده در چهارمین روز از جشنواره فیلم فجر

حاشیه نگاری حلقه وصل از سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر/ ۴
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 14 بهمن, 1397 - 13:45
"شب آفتابی" نام انیمیشنی سینمایی به کارگردانی علی مدنی است که در سانس اول روز چهارم جشنواره برای معدود خبرنگاران و منتقدان حاضر در پردیس ملت به نمایش درآمد. یک فیلم خوش ریتم و جذاب برای مخاطب کودک که در کنار موفقیت فنی در انیمیت سه بعدی، از شوخیهای عجیب و غریب مثبت هجده برای جذب مخاطب بزرگسال بهره نمیبرد و در همان دنیای پاک کودکانه خود باقی میماند. فیلم سعی میکند مفهوم قهرمان را برای کودک جا بیندازد و انصافا ناموفق هم نیست و اگر بتواند و بگذارند که اکران خوبی هم داشته باشد میتوان به مرچندایزینگ شخصیتهای آن و تولید محصولات جانبی این انیمیشن از جمله نوشت افزار هم امیدوار بود.

سرویس حاشیه نگاری _ وحید کرایلی: "شب آفتابی" نام انیمیشنی سینمایی به کارگردانی علی مدنی است که در سانس اول روز چهارم جشنواره برای معدود خبرنگاران و منتقدان حاضر در پردیس ملت به نمایش درآمد. یک فیلم خوش ریتم و جذاب برای مخاطب کودک که در کنار موفقیت فنی در انیمیت سه بعدی، از شوخیهای عجیب و غریب مثبت هجده برای جذب مخاطب بزرگسال بهره نمیبرد و در همان دنیای پاک کودکانه خود باقی میماند. فیلم سعی میکند مفهوم قهرمان را برای کودک جا بیندازد و انصافا ناموفق هم نیست و اگر بتواند و بگذارند که اکران خوبی هم داشته باشد میتوان به مرچندایزینگ شخصیتهای آن و تولید محصولات جانبی این انیمیشن از جمله نوشت افزار هم امیدوار بود.

موضوعی که در نشست خبری با تهیه کننده و کارگردان فیلم آن را مطرح کردم که تهیه کننده اثر با استقبال از این ایده آن را جزو برنامه های تیم سازنده عنوان کرد.

حضور دبیر و مدیر روابط عمومی جشنواره در نشست خبری فیلم هم احتمالا برای اعلام حمایت از سینمای انیمیشن بود که ان شاءالله این حمایت واقعا در سازمان سینمایی تحقق پیدا کند.

دومین فیلم روز چهارم اما یک فیلم متفاوت از همایون غنی زاده، کارگردان موفق حوزه تئاتر بود. "مسخره باز" با بازی خوب علی نصیریان و بابک حمیدیان یک داستان غیر خطی عجیب و غریب با سامورتی بازیهای سینمایی است و ماجرای یک دوستدار بازیگری را روایت میکند. مهترین حاشیه آن که در نشست خبری هم درصد بالایی از سوالها را شامل میشد، تشابه این فیلم با نمایش "می سی سی پی نشسته میمیرد" اثر خود همایون غنی زاده است و عنوان پرفروشترین نمایش تاریخ ایران را هم به دوش میکشد که کارگردان فیلم هم این موضوع را تایید کرد.

سانس بعدی پردیس ملت به "روزهای نارنجی" آرش لاهوتی اختصاص داشت. فیلمی به شدت کسل کننده که قرار بود سال گذشته در جشنواره حضور داشته باشد اما بنا به دلایلی نرسید و حالا امسال بعد از چند حضور بین المللی به جشنواره رسیده است. داستان یک زوروی زن! که با بازی بد هدیه تهرانی خیلی کش می آید و قطعا برای جشنواره های خارجی خیلی مناسبتر است تا جشنواره فیلم فجر!

پایان بخش روز چهارم جشنواره برای منتقدین و خبرنگاران، فیلم "زهرمار" اولین تجربه کارگردانی سید جواد رضویان بود. فیلم ساده ای شبیه به تله فیلمهای قبلی رضویان با این تفاوت که این بار سوژه ای جذابتر انتخاب شده بود. انتخاب کاراکتر مداح معروف تهرانی با توجه به حواشی چند سال اخیر در مورد این موضوع انتظار برای تماشای فیلم را بیشتر هم کرده بود اما ای کاش رضویان در اولین تجربه اش بهتر ظاهر میشد.

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.