شب خاطره «بر بال فرشتگان» میزبان پرستاران ایثارگر می شود

همراه با رونمایی از کتاب «راهی برای رفتن»؛
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 22 دى, 1397 - 10:00
حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی به مناسبت ولادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار، شب خاطره «بر بال فرشتگان» و آیین رونمایی از کتاب خاطرات بانوی پرستار انقلابی «بتول خورشاهی» را برگزار می‌کند.

به گزارش سرویس استان های حلقه وصل، همزمان با ولادت با سعادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار، شب خاطره «بر بال فرشتگان» به منظور پاسداشت پرستاران ایثارگر در مشهد برگزار می شود.

این مراسم با رونمایی از کتاب خاطرات پرستار انقلابی و بانوی امدادگر، بتول خورشاهی، با عنوان «راهی برای رفتن» همراه است.

محسن مومنی شریف، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کشور، سردار یعقوبعلی نظری فرمانده سپاه امام رضا(ع) و عبدالحمید قره‌داغی مدیر انتشارات سوره مهر از جمله سخنرانان این برنامه هستند.

همچنین، خاطره‌گویی پرستاران و امدادگران دوران دفاع مقدس، نمایش کلیپ و قرائت متن میثاق‌نامه «در امتداد حضرت زینب (س)» از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای شب خاطره «بر بال فرشتگان» است که با اجرای فضه سادات حسینی، ساعت 17:30 امروز شنبه 22 دی ماه در سالن اجتماعات موسسه فرهنگی روزنامه قدس برگزار می‌شود.

گفتنی ست، بانو خورشاهی از مبارزان انقلابی علیه رژیم طاغوت بوده است؛ ایشان در دوران دفاع مقدس، پس از شهادت برادرش، به عنوان پرستار و امدادگر به مناطق جنگی رفته و در جریان عملیات خیبر در جزیره مجنون حضور داشته است؛ پس از آن، بانو خورشاهی در حج خونین سال 1366 به دست آل سعود به درجه جانبازی نائل می‌شود که ماجرای این اتفاقات با بیانی جذاب و روان در کتاب «راهی برای رفتن» روایت شده است.

 

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.