تحقیق روسیه از «بی‌بی‌سی» بابت پخش «محتوای تروریستی»

ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 22 دى, 1397 - 01:30
نهاد تنظیم‌کننده ارتباطات راه دور در روسیه در حال تحقیق از وب‌سایت روس‌زبان «بی‌بی‌سی» به دلیل حمایت احتمالی از گروه‌های تروریستی است.

به گزارش حلقه وصل، نهاد تنظیم‌کننده ارتباطات راه دور روسیه در حال تحقیق از وب‌سایت روس‌زبان «بی‌بی‌سی» به دلیل حمایت احتمالی از گروه‌های تروریستی است. 

«سرویس فدرال نظارت بر ارتباطات، فناوری اطلاعات و رسانه‌های جمعی» روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد نقض احتمالی قوانین ضدتروریستی روسیه توسط رسانه دولتی انگلیس را بررسی می‌کند. 

این نهاد روسیه‌ای اعلام کرده است: «در حال حاضر، مطالبی کشف شده‌اند که ایدئولوژی‌های سازمان‌های تروریستی بین‌المللی (و سخنانی از ابوبکر البغدادی) را منعکس می‌کنند. برای تعیین اینکه آیا این مطالب با قوانین ضدتروریستی روسیه مطابقت دارند یا خیر، تحقیقاتی در حال انجام است.»

یک سخنگوی بی‌بی‌سی در مصاحبه با سی‌ان‌ان مدعی شده این رسانه به قواعد و قوانین متبوع تمامی کشورهایی که در آنها فعالیت می‌کند پایبند است و آماده است درباره نحوه پوشش‌های خبری خود توضیحات بیشتری ارائه کند.

پوشش‌های خبری رسانه دولتی «بی‌بی‌سی» درباره گروه تروریستی داعش پیش از این با انتقادات کاربران ایرانی هم مواجه شده است. اوج این انتقادات زمانی مطرح شد که بی‌بی‌سی بعد از تصرف بخش‌هایی از خاک عراق توسط «داعش» از کاربرد لقب «تروریستی» برای این گروه خودداری کرد.

بعد از شدت گرفتن این انتقادات، رئیس بخش فارسی بی‌بی‌سی در یادداشتی برای توضیح علت عدم استفاده از لفظ تروریست برای داعش نوشت: «بسیاری از دولت ها مخالفان خود را تروریست می نامند تا سرکوب آنها را توجیه کنند. ولی هیچ گروهی خود را تروریست نمی‌داند. در اغلب موارد گروهی که دولتی آن را تروریست می داند از دید خودش و طرفدارانش یک تشکل آزادی بخش است.»

منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.