از راه اندازی کمپین «فرزندت کجاست؟» تا بزرگ ترین گردهمایی اینستاگرامی ها

با همراهی شخصیت های ملی وانقلابی؛
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 15 دى, 1397 - 09:30
چندی پیش کمپینی در فضای مجازی شروع به فعالیت کرد که بسیاری از مسئولان را به واکنش برانگیخت، «فرزندت کجاست؟» سؤالی بود که نخست توسط کاربران فضای مجازی مشهد «اینستاگرامی های انقلاب» مطرح و در مدت زمان کوتاهی به مطالبه ای مردمی مبدل شد در همین راستا این گروه برای دومین بار تصمیم دارد گردهمایی بزرگ اینستاگرامی های انقلابی ایران را با حضور شخصیت های ملی و انقلابی برگزار و در آستانه ی چهل سالگی انقلاب به شبکه سازی و گفتمان سازی مبتنی بر فضای مجازی بپردازد.

مصطفی شریف مسئول گروه مردمی «اینستاگرامی های انقلاب» در مشهد مقدس در خصوص فعالیت های این گروه به حلقه وصل گفت: در خصوص اهمیت فضای مجازی و بسط و گسترش آن در بین جوانان و اثرگذاری که دارد صحبت فراوان شده است و حتی اقداماتی خارج از این فضا در خصوص این فضا توسط بچه های انقلابی صورت گرفته است.

وی بیان داشت: اما ما تعدادی از جوانان مشهدی تصمیم گرفتیم که به بعد دیگری از این فضا بپردازیم و آن هم اقدام در داخل این فضا بود به همین خاطر گروهی را با عنوان «اینستاگرامی های انقلاب» تشکیل دادیم و شروع کردیم به فعالیت در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در واقع ما صحنه را خالی نکردیم.

شریف تصریح کرد: هدف اصلی گروه نیز شبکه سازی و گفتمان سازی انقلاب مبتنی بر فضای مجازی بود، فراخوانی در سطح دوستان و آشنایان مجازی که داشتیم منتشر کردیم و در نخستین گردهمایی و آغاز فعالیت به تعداد بیش از 400 نفر رسیدیم که البته در حال حاضر این تعداد به یک هزار نفر رسیده است.

این فعال فرهنگی ادامه داد: فعالیت این گروه در سه محور آموزش، تعریف عملیات های مشترک، تولید محتوا و برگزاری جشن بچه های انقلاب صورت می گیرد. البته فعالیت های ما رویدادمحور نیز هست و بازدید از نمایشگاه هایی با محتوای گفتمان انقلاب و یا بازدید از آسایشگاه جانبازان اعصاب و روان و ... از جمله کارهایی ست که به صورت گروهی و هماهنگ انجام می دهیم.

مسئول گروه «اینستاگرامی های انقلاب» در مشهد اضافه کرد: همان طور که گفتم عملیات های مشترک تعریف و محتوا تهیه می کنیم و یکی از این عملیات های مشترک که به دنبال مطالبه گری ایجاد شد و بسیار هم مورد استقبال کاربران فضای مجازی قرار گرفت کمپین «فرزندت کجاست؟» بود که اعضای گروه با مسئولان مختلف تماس برقرار کرده و از آن ها در خصوص اوضاع معیشتی خانواده شان سؤال کرده تا در مورد محل زندگی وشغل آن ها مطلع شده و به مردم برسانند.

شریف ضمن اشاره به اینکه کلید این کمپین از مشهد خورده خاطر نشان کرد: خوب مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفت و بسیاری از مسئولان نیز به آن پاسخ دادند. در واقع فعالان فضای مجازی و انقلابی که دغدغه مردم را دارند در شبکه های اجتماعی کمپینی را راه اندازی کرده اند که از مسئولین در مورد فرزندشان سوال می کند.

وی افزود: ما بعضاً مسئولینی را می‌بینیم که در راهپیمایی‌ها شرکت می‌کنند و شعار مرگ بر آمریکا نیز سر می‌دهند و در ظاهر با آمریکا دشمن هستند. همین مسئولان که شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهند در عمل از خود رفتار دیگری نشان می‌دهند، فرزندان همین آقایان یا در انگلیس تجارت می‌کنند یا در آمریکا زندگی مرفهانه دارند و اهمیتی به مردم مستضعف نمی‌دهند.

این فعال فرهنگی ادامه داد: از سوی دیگر نیز مردم مستضعف هم در راهپیمایی‌ها شعار مرگ بر آمریکا می‌دهند و در کنار همین مسئولین زندگی می‌کنند. عده دیگری از مسئولین نیز هستند که در داخل کشور هستند، پست‌هایی را اشغال کرده‌اند که به سبب نام پدرشان و رانتی خانوادگی رسیده‌اند و آن در حالی است که لیاقت آن پست را ندارند.

وی تصریح کرد: در ابتدا نیروهای انقلابی در فضای اینستاگرامی شروع به انتشار پست هایی کردند که به محل زندگی فرزندان مسئولان می پرداخت که این ها مقدمات شروع فعالیت بود.

فعال فضای مجازی مشهدی با بیان اینکه پوستری برای بیان مفهومی این کمپین طراحی و منتشر شد، عنوان کرد: این پوستر نیمی از آن نماد تمدن غرب و اشرافی گری است ونیم دیگر آن نماد زندگی یک فرد عادی ایرانی در داخل کشور است و به مقایسه آن ها می پردازد.

وی عنوان کرد: در ادامه این مسیر کانال های تلگرامی قوی از جمله خبر فوری، آخرین خبر و... نیز به پای این کمپین آمدند و به سراغ مطالبه گری از مسئولین رفتند و اکنون مطالبه تمام مردم شده است.

شریف با بیان اینکه تاکنون تعدادی از مسئولین به پای این کمپین آمده و پاسخ داده اند، گفت: از جمله آن ها آقای ظریف وزیر امور خارجه، آقای صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد و تعدادی از نمایندگان مجلس نیز در این خصوص پاسخ داده اند.

مسئول گروه «اینستاگرامی های انقلاب» در مشهد در ادامه به اپلیکیشن «انقلابی ها» اشاره کرد و افزود: بعد از اینکه تعداد مخاطبین و همراهان ما بیش تر شدند و از سراسر کشور این اتحاد شکل گرفت نرم افزاری را طراحی کردیم که افراد با نصب آن در گوشی تلفن همراه خود از تمام عملیات ها، محتواها، اطلاعیه ها، جزوه های آموزشی و گردهمایی و ... مطلع می شوند و به راحتی نیز قابل انتقال به تلفن های همراه دیگر هم هست.

این فعال فرهنگی اظهار داشت: در ادامه ی فعالیتمان نخستین گردهمایی اینستاگرامی های انقلابی را در تیرماه سالجاری با حضور شخصیت های شناخته شده و مطرح کشوری برگزار کردیم و بنا داریم دومین گردهمایی اینستاگرامی ها در ایران را نیز برگزار کنیم.

وی اضافه کرد: در گردهمایی ها تعدد مهمان و سخنران و موضوعات داریم و به نوعی این جشن بزرگ قدری متفاوت است و سخنرانان در زمان کوتاهی مطالبشان را مطرح می کنند.

شریف یادآور شد: در دومین گردهمایی که فردا پنجشنبه 13 دی ماه برگزار می شود شخصیت هایی مثل سعید قاسمی، دکتر علیرضا زاکانی، امیر سیاح، کمیل خجسته، احمد واعظی، سید محمود رضوی، مهدی خالقی و ... حضور خواهند یافت.

این فعال مجازی تصریح کرد: به هر صورت ما به دنبال ساختارسازی مبتنی بر فضای مجازی هستیم  و به صورت جناحی و محلی کار نمی کنیم و کار ما ملی و گفتمانی است که علاقه مندان فعال فضای مجازی می توانند در این راستا ما را یاری کنند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.