شهیدی که «دلبسته» بود اما «وابسته» نبود! +تصاویر

با کتاب «دلتنگ نباش» بیشتر آشنا شوید؛
ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 24 آذر, 1397 - 12:45
با وجود اینکه مدت کمی از عرضه کتاب «دلتنگ نباش» زینب مولایی به بازار نشر گذشته است، با این وجود استقبال مناسبی از این کتاب شده و علاقه‌مندان علاوه بر خرید این کتاب و مطالعه آن، احساسات خود را در قالب پست‌های اینستاگرامی به اشتراک می‌گذارند که در ادامه نمونه‌هایی از آن آمده است.

سرویس معرفی: شهید روح الله قربانی متولد اول خرداد سال 68 در تهران بود که سیزدهم آبان سال 94 در مبارزه با تروریست‌های تکفیری توسط اصابت موشک به خودرو به همراه شهید قدیر سرلک در شهر حلب سوریه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

در آبان ماه گذشته و در حاشیه برگزاری مراسم سالگرد شهادت روح‌الله قربانی، از کتاب «دلتنگ نباش» که روایت زندگی این شهید توسط همسرش است، رونمایی شد. عبد فروتن همسر شهید درباره نحوه ازدواجش با روح‌الله چنین می‌گوید: «آقا روح‌الله هدیه امام رضا(ع) به من بود. همسری که امام هشتم به آدم هدیه می‌دهد و امام حسین(ع) او را می‌گیرد وصف‌نشدنی است، من عروس چنین مردی بودم. با بچه‌های دانشگاه رفته بودیم مشهد. آنجا برای نخستین بار برای ازدواجم دعا کردم. گفتم: یا امام رضا(ع) اگر مردی متدین و اهل تقوا به خواستگاری‌ام بیاید قبول می‌کنم. یک ماه بعد از اینکه از مشهد برگشتیم روح‌الله آمد خواستگاری‌ام. از طریق یکی از اقوام با هم آشنا شدیم. پدر او از سرداران سپاه و از مجاهدان هشت سال دفاع مقدس و مادرش هم فرهنگی بود. البته روح‌الله در 15سالگی مادرش را از دست داده بود. تدارک ازدواج را در حد و اندازه آبروی خانواده برگزار کردیم. همه چیز خیلی زود سر و سامان گرفت. البته می‌دانستم قرار نیست به خانه مردی بروم که همه امکانات زندگی‌ام از همان اول تأمین باشد اما معتقد بودم که با هم کار می‌کنیم و زندگی‌مان را می‌سازیم. رفتیم حوالی میدان امام حسین(ع) خانه‌ای 47 مترمربعی اجاره کردیم و زندگی‌مان شروع شد. با اینکه خانه‌ام کوچک بود ولی برای من حکم کاخی را داشت که من ملکه‌اش بودم. از همان ابتدا می‌دانستم با چه کسی ازدواج کرده‌ام. یعنی می‌دانستم شهادت و دفاع از کشور حرف اول روح‌الله است. حرف شهادت در خانه‌مان بود ولی فکرش را نمی‌کردم روح‌الله روزی شهید شود.»

مطالعه وصیتنامه شهید مدافع حرم روح‌الله قربانی

* درباره کتاب «دلتنگ نباش»
زینب مولایی نویسنده کتاب «دلتنگ نباش» درباره تالیف این کتاب می‌گوید: تقوای شهید که در همه مراحل زندگی از او می‌بینیم ویژه ترین خصوصیت اوست، اینکه با وجود تمام مشکلات و سختی‌هایی که در زندگی داشته است باز همیشه خدا را مد نظر قرار می‌داد، به قول یکی از دوستان شهید که می‌گفت: روح الله تو زندگی رَنده شد بعد شهید شد. به نظرم این موضوع خیلی شخصیت شهید را جذاب کرده است، در وصیت نامه‌اش هم نوشته است که «شهادت خوب است و تقوا بهتر، تقوایی که در قلب باشد و در رفتار بروز کند.»

* وجه تسمیه کتاب چیست؟
نویسنده در خصوص چگونگی نامگذاری اسم کتاب چنین می گوید: اسم هایی مطرح شد اما چون خود شهید روحیه ی خاص و هنری داشت بنده و انتشارات دوست داشتیم یک اسم خوب و هنری برای کتاب انتخاب کنیم. بعد از مطرح شدن چند اسم آخر به عنوان «دلتنگ نباش» رسیدیم که اشاره به یکی از خاطرات همسر شهید بعد از شهادت روح الله دارد. وقتی روح الله شهید شد چند وقت بعد زینب که خیلی دلش برای روح الله تنگ شده بود به خانه ی خودش می رود و وقتی کتابی که روح الله به او هدیه داده بود را باز می کند و می بیند روح الله روی برگ گل رز برایش نوشته بود: «عشق من دلتنگ نباش».

شهیدی که «دلبسته» بود اما «وابسته» نبود! +تصاویر
شهیدی که «دلبسته» بود اما «وابسته» نبود!

* استقبال مخاطبان از «دلتنگ نباش»
با وجود اینکه مدت کمی از عرضه کتاب «دلتنگ نباش» زینب مولایی به بازار نشر گذشته است، با این وجود استقبال مناسبی از این کتاب شده و علاقه‌مندان علاوه بر خرید این کتاب و مطالعه آن، احساسات خود را در قالب پست‌های اینستاگرامی به اشتراک می‌گذارند که در ادامه نمونه‌هایی از آن آمده است:

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.