سنگ تمام گذاشتن جهادگران جوان در یک منطقه محروم تهران +تصاویر

همکاری کم‌نظیر اساتید و دانشجویان به عشق مردم؛
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 20 آذر, 1397 - 13:30
در این حرکت جهادی که برای هفتمین بار اتفاق می‌افتاد، ۶۰ نفر از دانشجویان و اساتید جهادگر، متشکل از گروه‌های غربال دندانپزشکی، غربال پزشکی و دارویی و همچنین گروه فرهنگی، در دو مرحله در روستای علی‌آباد شهرستان ورامین حاضر شدند.

سرویس حاشیه‌نگاری: جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در قالب گروه جهادی منتظران مصلح(عج) در یکی از مناطق محروم استان تهران حضور یافته و اقدام به خدمت‌رسانی به مردم کم‌برخوردار این منطقه کردند.

در این حرکت جهادی که برای هفتمین بار اتفاق می‌افتاد، ۶۰ نفر از دانشجویان و اساتید جهادگر، متشکل از گروه‌های غربال دندانپزشکی، غربال پزشکی و دارویی و همچنین گروه فرهنگی، در دو مرحله در روستای علی‌آباد شهرستان ورامین حاضر شدند.

در مرحله اول این اردوی جهادی دانشجویی که در تاریخ جمعه ۹ آذرماه توسط  ۳۰ نفر از دانشجویان خانم و آقا در قالب ۴ تیم هوم ویزیت Home Visit(معاینه خانه به خانه) صورت پذیرفت، جهادگران، ۵۰ خانوار محروم منطقه را که از قبل شناسایی شده بودند، ویزیت کرده و آزمایشات و ارجاعات مربوطه برای این افراد در نظر گرفته شد و همچنین از طرف گروه جهادی منتظران مصلح(عج) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هدیه‌ای به عنوان یادبود تقدیم این خانواده‌های کم‌برخوردار شد.

در مرحله دوم اردو که در تاریخ پنجشنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ آذرماه برگزار شد، جهادگران در دو منطقه و بصورت همزمان خدمت‌رسانی کردند. گروه اول شامل ۳۰ دانشجوی جهادگر بودند که در قالب یک کلینیک جامع در مرکز بهداشت روستا مشغول ارائه خدمات درمانی و تشخیصی رایگان شدند. این گروه  شامل تیم‌های مختلف درمانی بود که شرح تعداد خدمات آنها به شرح زیر است:
- پزشکی: ۸۰ نفر
- مامایی: ۳۷ نفر
- فیزیوتراپی: ۱۵ نفر
- بینایی‌سنجی: ۶۰ نفر
- شنوایی‌شناسی: ۵۸ نفر
- تغذیه: ۱۰ نفر
- علوم آزمایشگاهی: ۳۲ نفر
- غربال(دندانپزشکی، پزشکی، پرستاری): ۹۷ نفر

گروه دوم، شامل ۵۰ نفر از دانشجویان و اساتید و فارغ‌التحصیلان دندانپزشکی بود که در درمانگاه دندانپزشکی «بهفر» تهران، درمان افراد غربال‌شده توسط تیم هوم ویزیت و غربال مستقر در علی آباد ورامین را برعهده داشتند.

طی دو روز مجموعا به ۱۱۰ نفر خدمات درمانی رایگان ارائه شده که اقدامات انجام‌شده توسط این گروه به شرح زیر است:
- کشیدن دندان: ۱۰۵ مورد
- رادیوگرافی: ۱۲۵ مورد
- ترمیم: ۸۰ مورد
- عصب‌کشی: ۲۹ مورد
- جرم‌گیری: ۶ مورد

لازم به ذکر است، گروه جهادی منتظران مصلح(عج) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی زیرمجموعه بسیج دانشجویی این دانشگاه است و تاکنون اردوهای محروم‌زدایی بسیاری در سطح استان تهران و سایر استان‌ها برگزار کرده است.

در ادامه گزارش تصویری اقدامات جهادی گروه منتظران مصلح(عج) آمده است:

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.