جزئیات دستگیری کلاهبردار میلیاردی بورس

ارسال زمان بندی شده: 
پنجشنبه, 15 آذر, 1397 - 17:30
فرمانده انتظامی استان مرکزی، ازدستگیری کلاهبردار میلیاردی بورس خبر داد.

به گزارش حلقه وصل، سردار کیومرث عزیزی با اعلام این خبر اظهار داشت: کلاهبردار میلیاردی بورس که از 74 شهروند اراکی در حدود 86 میلیارد و 740 میلیون ریال اخاذی کرده بود دستگیر شد.

وی افزود: با ارجاع چند فقره پرونده به پلیس در خصوص کلاهبرداری میلیاردی در شهر اراک، تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی استان، بررسی تخصصی این پرونده را آغاز کردند.

عزیزی اظهار داشت: در تحقیقات انجام شده از مالباختگان مشخص شد که در چند سال اخیر فردی با استفاده از امتیاز بورس و تبلیغ سرمایه گذاری و با تحریک و اغفال شهروندان با شگردهایی متقلبانه از آنان کلاهبرداری کرده و پس از پرداخت اندک سودی به آنان، ‌اقدام به صدور چک بلامحل و یا سفته به آنان کرده و بعد از مدتی متواری شده است.

این مقام ارشد انتظامی در استان مرکزی اضافه کرد:‌ با ادامه یافتن تحقیقات پلیس، مشخص شد که این فرد مدتی است به همراه خانواده خود از اراک گریخته و هیچ گونه اطلاعی از او در دست نیست.

سردار عزیزی افزود: در روند رسیدگی به پرونده، سرانجام اطلاعاتی از برنامه‌ریزی متهم برای خروج از کشور به دست آمد و با هماهنگی مرجع قضائی، دستور ممنوع‌الخروج شدن متهم از کشور صادر شد.

وی اظهار داشت: با توجه به افزایش شاکیان این پرونده و مبالغ بالای کلاهبرداری این فرد از مالباختگان، ‌در اقدامات فنی و رصد اطلاعاتی شبانه‌روزی کارآگاهان پلیس که چند ماه طول کشید،‌ متهم در یک منزل استیجاری در شهرستانی دیگر شناسایی و برنامه‌ریزی عملیاتی برای دستگیری او آغاز شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: با برنامه ریزی دقیق کارآگاهان پلیس، متهم در مخفیگاهش دستگیر شد و بعد از انتقال به پلیس آگاهی استان و در مراحل بازجویی ها با مشاهده اسناد و مدارک موجود به کلاهبرداری اعتراف کرد.

عزیزی با اشاره به اینکه متهم با صدور قرار 200 میلیارد ریالی روانه زندان شده است، خاطر نشان کرد: مراحل تکمیلی تحقیقات در این پرونده همچنان ادامه دارد.

وی افزود: عملکرد پلیس در دستگیری این فرد کلاهبردار بازتاب گسترده‌ای از رضایتمندی شهروندان و مالباختگان را به همراه داشته است.

منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.