نقد و ارتقای سند الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت

در مصلی قم صورت می گیرد؛
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 29 آبان, 1397 - 10:45
سلسله جلسات «بررسی، نقد و ارتقا سند الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت» به همت حسینیه اندیشه با همکاری جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان قم روزهای زوج در مصلی قم برگزار می شود.

چمن خواه مسئول اجرایی سلسله جلسات «الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت» به حلقه وصل گفت: در راستای لبیک به فراخوان مقام معظم رهبری مبنی بر ورود به نقد و طرح سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت حسینیه اندیشه وظیفه ی خود دانست که در این مسیر ورود یابد.

وی بیان داشت: بر این اساس سلسله مباحث بررسی، نقد و ارتقا این سند با همکاری جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان قم و شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان برگزار می شود.

چمن خواه ادامه داد: در واقع حسینیه اندیشه به ارائه پیشنهادهای مشخص برای تولید الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت پرداخته الگویی که مبتنی بر مبانی اسلامی و آرمان های انقلاب است.

این فعال فرهنگی تصریح کرد: سلسله مباحث نیز در همین خصوص ویژه نخبگان، اندیشمندان، دغدغه مندان و فعالان فرهنگی اجتماعی روزهای زوج در مصلی قم برگزار وآماده نظرات و هم اندیشی افراد است.

وی خاطر نشان کرد: در واقع حسینیه اندیشه با تکیه بر دستاوردهای پژوهشی مرحوم علامه آیت‌الله سیدمنیرالدین حسینی‌الهاشمی و به سرپرستیِ مرحوم استاد حجت‌الاسلام‌والمسلمین مسعود صدوق و با فاصله کمی از برگزاری اولین نشست اندیشه‌های راهبردی، به صورت داوطلبانه وارد عرصه پیگیری مطالبه علمیِ مقام معظم رهبری به عنوان نائب عام حضرت ولی‌عصر عجل‌الله‌تعالی‌فرجه شد و در سال 1390 به پژوهش‌هایی پرداخت که در قالب کتاب «بررسی بیانات مقام معظم رهبری پیرامون الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت؛ تقریر، تحلیل، تکمیل» تدوین شد و پس از این کتاب پیش نویس منتشره در سال 94 را نیز در کتاب نقد نقض و طرح سند الگوی پایه نقد کرده است.

چمن خواه تأکید کرد: البته مرحوم علامه حسینی‌الهاشمی از سال 1358 به ضرورت تولید یک الگو بر اساس اسلام پی برده بود و تمام عمر مبارک خود را نیز در راه حلّ این مسأله و لوازم علمی آن مصروف کرد و لذا حداقل و به عنوان یک احتمال می‌توان گفت که تلاش‌های پژوهشی پیش‌گفته از ضرورت توجه به «یک راه طیّ‌شده» سخن می‌گوید؛ راهی که مرکز الگو خود را از بهره‌مندی از دستاوردهای بزرگ آن محروم کرده است.

 وی در پایان به بیانیه ی صادر شده از سوی حسینیه اندیشه پیرو تدوین الگوی پایه‌ اسلامی ایرانی پیشرفت و فراخوان رهبر معظم انقلاب مبنی بر ارائه‌ نظرات مشورتی جهت تکمیل و ارتقای این سند بالادستی نیز اشاره کرد و گفت:به هر صورت دانشگاهیان،حوزویان، دغدغه مندان و نخبگان و اندیشمندان می توانند جهت یاری رسانی در این مسیر از ساعت 10:45 روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه به مصلی قم مراجعه کنند. 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.