«شادی و نشاط در اسلام» رونمایی شد

ارسال زمان بندی شده: 
دوشنبه, 28 آبان, 1397 - 09:15
مراسم رونمایی، نقد و بررسی کتاب «شادی و نشاط در اسلام»، نوشته فردین احمدی با حضور نویسنده اثر و دو منتقد در کتابخانه شهدای نیروی زمینی ارتش برگزار شد.

به گزارش حلقه وصل: فردین احمدی در این نشست، شادی را نوعی احساس درونی و رضایت باطنی دانست و اظهار کرد: مهم‌ترین دغدغه من در هنگام نگارش کتاب، بیان دیدگاه اسلام در مورد شادی و عدم مخالفت این دین با شور و نشاط بود.

وی افزود: بعضی مقدس‌مآبان و مدعیان تبلیغ دین، به نام دین با همه چیز به جنگ برمی‌خیزند و شعارشان این است که اگر می‌خواهی دین داشته باشی، به همه چیز پشت پا بزن، شاد مباش و شادی نکن، از خلق بگریز و به انزوا پناه ببر. هدف من ارائه مطالبی برای تمام مخاطبان بوده است و از این رو تلاش کردم تا دیدگاه اسلام در این خصوص از دایره تخصصی آن خارج شود تا برای تمام اقشار قابل استفاده باشد.
نویسنده «شادی و نشاط در اسلام» الگوی خود برای نگارش کتاب در این خصوص را برخی از برنامه‌های شاد رسانه‌ای دانست که محبوب خانواده‌ها است و افزود: از این رو نشان دادن دیدگاه اسلام که با شادی و نشاط مخالفتی ندارد، می‌تواند بسیاری از افراد را به طور غیرمستقیم جذب کند.
در این نشست، منتقدان نیز به ارائه نکاتی در خصوص کتاب پرداختند و یکی از مهم‌ترین نقاط قوت کتاب را روان و سلیس بودن متن آن دانستند.
در این مراسم، همچنین از برگزیدگان شعر آیینی محرم نیز تجلیل به عمل آمد و شاعران حاضر برخی از سروده‌های خود را قرائت کردند.
 
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.