عکس/ تصاویر منتشر نشده از شهید هاشمی‌نژاد

حلقه وصل منتشر می‌کند:‏
ارسال زمان بندی شده: 
جمعه, 7 مهر, 1396 - 11:00
شهید هاشمی‌نژاد از جمله روحانیان مخالف رژیم پهلوی بود که در سال 1311 در بهشهر به دنیا آمد و در سال 1357 بر اثر ترور، به شهادت رسید. وی در مبارزات خود همواره بر نقش و جایگاه روحانیت در جامعه تاکید داشت و اعتراض به فعالیت‌های ضد اسلامی شاه، یکی از محورهای مبارزاتی وی بود.

سرویس چندرسانه‌ای: شهید هاشمی‌نژاد از جمله روحانیان مخالف رژیم پهلوی بود که در سال 1311 در بهشهر به دنیا آمد و در سال 1357 در حالی که از کلاس درس نهج‌البلاغه برمی‌گشت، ترور شد و به شهادت رسید. وی در مبارزات خود همواره بر نقش و جایگاه روحانیت در جامعه تاکید داشت و اعتراض به فعالیت‌های ضد اسلامی شاه، یکی از محورهای مبارزاتی وی بود.

شهید هاشمی‌نژاد پیش از انقلاب، در 18 تیر ماه 1356 دستگیر و زندانی شد. حلقه وصل به مناسبت سالروز شهادت این شهید مجاهد، مجموعه‌ای از عکس‌های منتشرنشده‌ی ایشان را ارائه کرده است. این تصاویر مربوط به سفری است که ایشان در راس یک هیات تبلیغی به بنگلادش رفته بودند.

 

چند تن از دانشجویان ایرانی مقیم بنگلادش هنگام بدرقه‌ هیأت در فرودگاه عکسی با برادران هیأت گرفته‌اند:

 

در یک کودکستان جشنی برگزار می‌شود و به مناسبت دومین سالگرد انقلاب، آن را به نام سمینار انقلاب اسلامی ایران نامگذاری می‌کنند:

 

هنگام ترک داکا (بنگلادش)، کاردار جمهوری اسلامی ایران، مولانا عبدالسبحان، رهبر اسلامیک دمکراتیک کبک همراه برادران هیأت در فرودگاه داکا:

 

در برگشت از کشوهای مورد نظر برادر‌هاشمی نژاد و آیت‌الله خزعلی در منزل سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هند، یکدیگر را ملاقات می‌کنند و عکسی به یادگاری می‌گیرند:

 

در سالن فرودگاه، تنی چند از برادران ایرانی و بنگلادش به استقبال هیأت آمده‌اند:

 

برادر‌هاشمی نژاد - برادر مسیح مهاجری - برادر مولانا عبدالسبحان، رهبر دمکراتیک کیک (حزب) بنگلادش و برادری که امام جماعت و روحانی شیعیان بنگلادش است، به اتفاق چند تن از برادران هیأت در محل سکونت کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در بنگلادش:

 

تنی چند از دانشجویان ایرانی مقیم داکا با برادر‌هاشمی نژاد سرپرست هیأت اعزامی عکس می‌گیرند:

 

دو برادر اعضای هیأت به یادگار عکسی با دو تن از فلاسفه‌ی اسلامی بنگلادش می‌گیرند:

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.