مخالفت امام با صرف هزینه محرم در جنگ

ارسال زمان بندی شده: 
شنبه, 31 شهريور, 1397 - 15:45
در زمان جنگ، برخی به امام خمینی (ره) می گفتند اجازه دهید خرج هیئت‌های مذهبی را هزینه جنگ کنیم.

به گزارش حلقه وصل، روزنامه جوان نوشت: چند سالی می‌شود که با آغاز ماه محرم برخی اکانت‌های فیک با همراهی تعدادی اندک از سلبریتی‌ها برای تعطیلی مراسم‌های ماه محرم تلاش می‌کنند و به این نیت پوشش خیرخواهانه‌ای هم می‌زنند و می‌گویند به جای برگزاری مراسم عزاداری یا دادن نذری به فقرا کمک کنید.

این شیطنت علیه مراسم مختلف محرم البته پاسخ‌های روشنی دارد؛ از جمله آنکه بسیاری از این نذری‌ها به فقرا می‌رسد، از سویی همانی که نذر می‌دهد، اهل کمک به فقرا هم است و اینکه هر چیز جای خود را دارد. یا آنکه چرا خود سلبریتی‌ها هزینه‌های بالای نگهداری حیوانات خانگی یا تفریحات مختلف خود یا لباس‌های گران‌قیمت و سفر‌های خارجی خود را صرف خدمت به فقرا نمی‌کنند؟!

به تازگی یکی از اعضای مجلس خبرگان رهبری از نظر امام خمینی در مورد صرف هزینه عزاداری امام حسین علیه السلام برای جنگ گفته که جالب توجه است. آیت‌الله سیدهاشم بطحایی درباره ایده برخی سلبریتی‌ها به تعطیلی هیئات عزاداری حسینی(ع) و اختصاص هزینه این مراسم‌ها به امور خیریه می‌گوید: «کدام شیرپاک خورده‌ای مقابل برافراشتگی و اهتزاز پرچم عزای حسین بن علی که جانمایه حیات انقلاب و عزت ماست، موضع می‌گیرد؟! حضور مردم در مراسم سوگواری سید و سالار شهیدان مملکت را بیمه می‌کند. در زمان جنگ نیز برخی به امام خمینی (ره) گفتند اجازه دهید خرج هیئت‌های مذهبی را هزینه جنگ کنیم، امام فرمود: جنگ خرج خود را دارد، دست به ترکیب عزاداری‌ها نزنید.»

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.