شهدایی که در «بهشت» به دانش آموزان معرفی می شوند/ وقتی اصناف و اتحادیه ها هم پای کار نیستند

کالای ایرانی 7/ تولید نوشت افزار ایرانی اسلامی به همت جمعی از جوانان یزدی؛
ارسال زمان بندی شده: 
سه شنبه, 30 مرداد, 1397 - 11:15
ششمین دوره نمایشگاه «ایران نوشت» با حضور نزدیک به 100 تولیدکننده نوشت‌افزارایرانی اسلامی از سراسر کشور در حال برگزاری است و «بهشت» عنوان مجموعه ای تولیدی فرهنگی در این حوزه است که توسط جمعی از جوانان دغدغه مند یزد فعالیت خود را آغاز و امسال سومین سال تجربه ی حضور در نمایشگاه «ایران نوشت» را کسب می کند و این در حالی است که جهت برگزاری چنین نمایشگاهی در استان خود با مخالفت شدید اصناف و اتحادیه لوازم التحریر فروش ها مواجه است.

سرویس پرونده: حسین رستگاری مدیر مرکز تخصصی عرضه نوشت افزار ایرانی اسلامی «بهشت» یزد در حاشیه ششمین نمایشگاه «ایران نوشت» تهران به حلقه وصل گفت: «بهشت» برای سومین سال در این نمایشگاه حضور یافته و از سال 95 در عرصه تولیدات نوشت افزار و لوازم التحریر ایرانی اسلامی به صورت جدی ورود کرده است.

وی بیان داشت: در واقع با توجه به خلاء ای که در این حوزه در استان یزد مشاهده می شد به همراه تعدادی از دوستان دغدغه مند نخستین مرکز تخصصی عرضه نوشت‌افزار و لوازم‌التحریر ایرانی اسلامی در یزد را افتتاح کردیم که تنها محصولات ایرانی را عرضه می کند.

رستگاری ادامه داد: در این مرکز البته علاوه بر عرضه لوازم‌التحریر کاملاً ایرانی، محصولات فرهنگی و نوشت‌افزار با نماد تجاری «بهشت» و با تمثال شهدای شاخص استان و نمادهای بومی تولید می‌شود.

مسئول این مرکز فرهنگی تصریح کرد: هدف اصلی ما ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی است و در راستای تحقق شعارهای اقتصاد مقاومتی و ایجاد زمینه و شرایط مصرف کالای ایرانی جهت رونق تولید و اشتغال در کشور با همکاری جمعی از دانشجویان استان این مجموعه را راه‌اندازی کردیم و گرچه با توجه به اینکه تمام هزینه های راه اندازی کاملاً شخصی و بدون هیچ گونه کمکی از سوی نهادهای دولتی صورت گرفته است و در طول این مدت بسیار سخت دوام آورده ایم اما همچنان بر هدف خود پایبند هستیم و ادامه خواهیم داد حضور در نمایشگاه ایران نوشت تهران نیز در همین راستا صورت گرفته است.

این فعال فرهنگی افزود: به هر صورت این کار را با سرمایه بسیار اندک شروع کردیم، هرچند رقابت با کالاهای وارداتی که بسیاری از آن‌ها قاچاق هستند کار ساده‌ای نیست؛ اما کیفیت محصولات ایرانی که باقیمتی مشابه محصولات خارجی عرضه می‌شود و به‌مراتب از نوشت‌افزارها وارداتی بالاتر است و ما امیدواریم این محصولات جایگاه مناسبی را در بازار به خود اختصاص بدهند و زمانی که مورد استقبال مخاطبین و خانواده ها و دانش آموزان قرار می گیرد ما را مسمم تر می کند.

وی خاطر نشان کرد: ما در تولیدات خود تلاش کرده ایم که با محوریت شهدا طرح هایی را روی لوازم التحریر از جمله دفاتر، جامدادی، کلاسور، دفاتر فانتزی و ... کار کنیم که هم به نوعی معرفی و یادآوری راه آن ها باشد و هم از طرح های بومی و شهدای شاخص استان و کشور از جمله شهدای دفاع مقدس، مدافع حرم، منا و شهدای هسته ای بهره برده باشیم تا کودکان  و نوجوانان و حتی خانواده ها از این طریق در ترویج این فرهنگ ما را یاری کنند.

رستگاری ادامه داد: اکثر لوازم‌التحریر وارداتی که در بازار عرضه می شود به‌نوعی به ترویج نمادها و فرهنگ‌های غربی می‌پردازد و باعث می‌شوند فرهنگ غنی ایرانی اسلامی و نمادها و اسوه‌های ایرانی به فراموشی سپرده شوند و کودکان و نوجوانان ما باارزش‌ها و فرهنگ کشور بیگانه شوند که همه باید نسبت به این مهم حساس باشند و تولید نوشت افزارهایی با نمادهای اسلامی و ایرانی که در دسترس بچه ها قرار می گیرد به مرور می تواند فرهنگ سازی کند.

مسئول مرکز ایران نوشت یزد خاطر نشان کرد: مسئله ای که در این حوزه باید مورد توجه قرار گیرد اطلاع رسانی و تبلیغات است که بسیار مؤثر است و واقعا مردم ما به دنبال این نوشت افزارها می آیند در حالی که خیلی از فروشندگان مطرح می کنند که متقاضی زیادی این گونه نوشت افزارها ندارد اما به اعتقاد بنده و تجربه ای که در طول این سال ها داشتم استقبال خوبی صورت می گیرد در صورتی که مردم مطلع و آگاه شوند.

این فعال فرهنگی اضافه کرد: یکی از راه های تبلیغ و اطلاع رسانی در مورد این گونه نوشت افزارها برپایی همین نمایشگاه ها ست که متأسفانه در استان یزد اجازه برپایی آن داده نمی شود. امسال که قصد برگزاری نمایشگاه نوشت افزار ایرانی اسلامی را داشتیم اصناف و اتحادیه لوازم التحریر فروش ها به شدت مخالفت کردند و این اتفاق نیفتاد. مسلماً اگر چنین نمایشگاه هایی برگزار شود مردم هم استقبال می کنند همان طور که در طول راه اندازی مرکز تخصصی نوشت افزار در یزد افرادی که مراجعه می کنند مدام مطرح می کنند که ما بسیار دنبال اینگونه طرح ها بودیم اما در هیچ کجا عرضه نشده است.

رستگاری یادآور شد: موضوع دیگری که بهتر است مطرح کنم این است که برخی گمان می کنند که متقاضیان این محصولات گروه خاص و یا به اصطلاح قشر مذهبی هستند اما تجربه نشان داده که اینگونه نیست و عموم مردم نسبت به فرهنگ ایرانی و اسلامی خود متعصب هستند و بی تفاوت نخواهند بود.

وی در پایان بابیان اینکه این مجموعه آماده همکاری با سازمان‌ها، مدارس و سایر مراکز فرهنگی و فروشگاهی برای عرضه نوشت‌افزار ایرانی اسلامی است افزود: طرح‌های تخفیفی و تشویقی مختلفی برای ترویج این محصولات در نظر گرفته‌شده است که امیدواریم مورد استقبال عموم قرار بگیرد. علاقه‌مندان جهت تهیه این محصولات و اطلاع از طرح‌های تخفیفی می‌تواند به این مرکز تخصصی عرضه و فروش نوشت‌افزار و لوازم‌التحریر ایرانی اسلامی واقع در خیابان شهید منتظر قائم، قبل از چهارراه فاطمیه، جنب پاتوق کتاب آسمان مراجعه کنند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.