ایران در میان ۵ کشور برتر دنیا در زمینه درمان بیماری‌های صعب العلاج/ رفع وابستگی‌های پزشکی از دستاورد‌های مهم انقلاب است

هجدهمین نشست شنبه‌های انقلاب برگزار شد؛
ارسال زمان بندی شده: 
يكشنبه, 28 مرداد, 1397 - 09:30
هجدهمین نشست شنبه های انقلاب با موضوع دستاورد‌های انقلاب اسلامی در حوزه رفاه و ارتقاء سطح زندگی به همت جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد.

سرویس معرفی: هجدهمین نشست شنبه های انقلاب با موضوع دستاورد‌های انقلاب اسلامی در حوزه رفاه و ارتقاء سطح زندگی به همت جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد.

در ابتدای این نشست، عبدالرضا مصری عضو کمیسیون برنامه و بوجه مجلس شورای اسلامی و وزیر اسبق رفاه و تامین اجتماعی در سخنانی گفت: پس از جنگ تحمیلی پیش بینی می‌شد که بازسازی کشور بیش از ۲۰ سال زمان ببرد، اما مدیریت جهادی باعث شد تا این زمان کاهش پیدا کند.

وی با بیان اینکه دشمن توان دیدن پیشرفت‌های انقلاب اسلامی را نداشت، تصریح کرد: سخت‌ترین تحریم‌ها علیه ایران تحمیل شد؛ نمونه آن تحریم بانک مرکزی که در دنیا بی سابقه است، اما با همه این مشکلات، محققان کشور توانستند در مولفه‌های اصلی پیشرفت، همچون توان‌های علمی، نانو، موشکی و پزشکی موفقیت‌های چشمگیری کسب کنند.

مصری تصریح کرد: در دوره تحریم‌ها در امر سازماندهی بسیار موفق عمل کردیم؛ مردم سالاری ذخیره مهم انقلاب است که توانستیم از ظرفیت آن به خوبی استفاده کنیم.

نماینده مجلس گفت: ضرر جنگ تحمیلی تنها مادی نبود. سرداران بزرگی که در دوره دفاع مقدس و یا توسط ترور‌ها به شهادت رسیدند اگر در حیطه سازندگی حضور داشتند ده‌ها برابر پیشرفت حاصل می‌شد.

وی با اشاره به خدمات اجتماعی پس از انقلاب گفت: شاخص‌های برخورداری از رفاه شامل خدمات زیربنایی، آموزش، بهداشت و درمان، امنیت و ایمنی، سرمایه اجتماعی و... به صورت مستقیم با زندگی مردم در ارتباط است؛ لازم است شاخص احساس نیز بررسی شود تا مشخص شود که آیا مردم، پیشرفت‌های مختلف پس از انقلاب را احساس می‌کنند یا خیر.

عضوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به اقدامات خصمانه دشمنان برای انحراف افکار عمومی در ایران اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۵۰ شبکه ماهواره فارسی زبان علیه ایران فعالیت می‌کنند تا مردم احساس بدی نسبت به وضعیت موجود داشته باشند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی همچنین به شاخص‌های رفاه پس از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: اگر شاخص‌های پیشرفت در انقلاب اسلامی را هر انسان آزاده‌ای بدون نگاه مغرضانه بررسی کند بی شک نمره قابل قبولی به جمهوری اسلامی ایران می‌دهد.

وزیر اسبق رفاه و تامین اجتماعی افزود: یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های دنیا امید به زندگی است؛ ایران در دوره قبل از انقلاب با میانگین ۵۵ سال در رتبه ۱۴۲ جهان قرار داشت و بعد از انقلاب اسلامی با میانگین ۷۶ سال به رتبه ۶۳ جهان رسیده است.

مصری به دستاورد‌های انقلاب اسلامی در ایجاد رفاه اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: امروز ۱۰۰ درصد شهر‌ها و ۹۹.۵ درصد روستا‌ها دارای برق هستند که اصلا با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست؛ همچنین ۱۰۰ درصد مردم شهر‌ها و ۹۱ درصد مردم روستا‌ها از آب شرب سالم بهره‌مند هستند.

وی ادامه داد: اکنون ۹۰ درصد مناطق شهری و روستایی کشور از گاز برخوردار هستند که نسبت به پیش از انقلاب در مناطق شهری ۸۳ درصد و در روستا‌ها ۷۸ درصد رشد کرده است؛ همچنین ۸۵ درصد مناطق کشور از شبکه بهداشت و درمان برخوردار هستند.

مصری گفت: در حال حاضر ۹۰ درصد مردم از مخابرات برخوردار هستند؛ قبل از انقلاب تنها ۸۳۰ هزار خط تلفن وجود داشت، اما امروز ۱۲۵ میلیون خط تلفن در کشور فعال است.

نظام بیمه کامل و جامع بیمه ایران در هیچ جای دنیا مشابه ندارد/ در دوران پهلوی علیرغم ثروت فراوان کشور از اطباء هندی و بنگالی استفاده می‌شد

در ادامه این نشست، محمد حسن طریقت منفرد وزیر سابق بهداشت و درمان پزشکی در سخنانی اظهارداشت: لازم است دستاوردهای انقلاب اسلامی را به نحوی برای جامعه تشریح کرد که مردم بدانند اگر مشکلی نیز وجود دارد حاصل هجمه های علیه ایران است و این مشکلات قابل حل شدن است.

وی افزود: آمریکا به عنوان ثروتمند ترین کشور دنیا در بیمه نیازمندان و افراد جامعه خود دچار مشکل است و نمی تواند همه آنها را تحت پوشش بیمه اجتماعی خود قرار دهد. اما اگر بررسی شود نظام کامل و جامع بیمه ایران را در هیچ کجای دنیا پیدا نخواهید کرد.

طریقت منفرد گفت: در حقیقت در نظام بهداشت و درمان ما پس از انقلاب اسلامی یک معجزه رخ داده است؛ ایران علیرغم  ثروت فراوان اما در دوران قبل از انقلاب در درمانگاه ها و بیمارستان های خود پزشک ایرانی نداشت و شرکت های دلالی، پزشکهای هندی و بنگالی را به ایران می فرستادند.

وی افزود: در روستاها و مناطق محروم ما نیز تحت هیچ عنوان از خدمات درمانی و بهداشتی بهره‌مند نبودند.

طریقت‌ منفرد با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه خدمات بهداشتی و درمانی گفت: سال‌های 64 و 65 ایران توسط نهاد های بین المللی به عنوان اولین کشور موفق در بهداشت و درمان معرفی شد و این به برکت انقلاب اسلامی بوده است.

وزیر سابق بهداشت و درمان گفت: بزرگترین سرمایه یک کشور نیروی انسانی متخصص آن است که ایران فراتر از نیاز خود پزشک و پیرا پزشک دارد و همه مناطق روستایی و محروم کشور از خدمات بهداشتی و درمانی برخوردار هستند اما ممکن است شهد آن را مردم نچشیده باشند.

وی با اشاره به رفتار های سلیقه‌ای توسط عده‌ای پس از انقلاب اسلامی گفت: ممکن است با این رویه موجود و با  تصمیمات سلیقه‌ای، صنعت بیمه دچار ورشکستگی شود اما این ربطی به قوانین و سازمان بیمه ندارد.

طریقت منفرد تصریح کرد: ایران پس از انقلاب در همه ابعاد معجزه کرده است و دشمن تمام امکانات خود را به کاربسته تا استقلال کشور را زیر سوال ببرد اما علیرغم همه توطئه‌ها و تحریم ها ایران ایستادگی کرده است.

وزیر سابق بهداشت گفت: وضع بهداشت و درمان به لحاظ خدمات، قانون و توانمندی نه تنها نسبت به قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست بلکه نسبت به دنیا بی نظیر است.

علاوه بر ایران تنها ۵ کشور دارای اورژانس اجتماعی هستند

در ادامه این نشست، احمد اسفندیاری، رئیس اسبق سازمان بهزیستی کشور در سخنانی اظهارداشت: انقلابیون از بطن جامعه و قشر محروم بودند، به همین دلیل بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نهاد‌های حمایتی همچون کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی و ... تاسیس شد تا در زمینه رفع آسیب‌های اجتماعی به فعالیت بپردازند که اجرای طرح‌هایی همچون شهیدرجایی و یا کمک به معلولین و سالمندان از این قبیل است.

وی با اشاره به اینکه کشور‌های معدودی در جهان، دارای قانون حمایت از معلولین هستند که ایران یکی از آنهاست، افزود: یکی از بند‌های این قانون، مناسب سازی معابر برای حضور معلولین و سالمندان در جامعه است و مورد دیگر نیز فراهم سازی اشتغال آنهاست که در این زمینه سهمیه‌هایی برای جذب و استخدام آنان در دستگاه‌ها وجود دارد.

اسفندیاری اضافه کرد: امروز ۲۲۰۰ مرکز توانبخشی دولتی و خصوصی و ۲۴ هزار مرکز خدمات اجتماعی و توامندی مردمی به معلولین و سالمندان، خدمات ارائه می‌کنند.

رئیس اسبق سازمان امداد و نجات هلال احمر در ادامه گفت: فعالیت اورژانس اجتماعی یکی از افتخارات جمهوری اسلامی است که تنها در ۴ یا ۵ کشور جهان رواج دارد.

وی با اشاره به اینکه خدمات درمانی ارائه شده به معلولین، جانبازان توسط نظام پزشکی ایران در طراز جهانی است، افزود: در زمینه توانبخشی و تولید پروتز‌های مورد نیاز خدمات مناسبی به این قشر ارائه می‌شود بطوری که برخی از کشور‌ها از تجربیات ما در این زمینه‌ها استفاده می‌کنند.

اسفندیاری گفت: طی سال‌های اخیر، ۹۷ واحد مسکونی به معلولین و زنان سرپرست خانوار بهزیستی ارائه شده و تعداد زیادی واحد مسکونی نیز در اختیار افراد تحت پوشش کمیته امداد قرار داده شده است.

رئیس اسبق سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: برخی از نهاد‌های خدماتی ایران در سطح جهان سابقه و مانندی ندارند، بطور مثال می‌توان به سازمان بهزیستی اشاره کرد که توسط شهید فیاض بخش با برنامه ریزی مدون، برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و معلولیت راه اندازی شد.

بعد از انقلاب، ضریب نفوذ خانه‌های بهداشت به روستا‌های کشور رسیده است / ایران در میان ۵ کشور برتر دنیا در زمینه درمان بیماری‌های صعب العلاج/ کاهش ۸ برابری مرگ و میر کودکان زیر ۵ سال / رفع وابستگی‌های پزشکی از دستاورد‌های مهم انقلاب است

در بخش دیگری از این نشست، پرویز افشار، معاون و سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر، اظهارداشت: یکی از شاخص‌های رفاه، دسترسی مردم به خدمات اولیه پزشکی است که قبل از انقلاب این دسترسی در سطح بسیار پایینی قرار داشت، اما بعد از پیروزی انقلاب، ضریب نفوذ خانه‌های بهداشت به روستا‌های کشور هم رسید.

وی اضافه کرد: قبل از انقلاب، ارائه خدمات پزشکی در شهر‌ها توسط پزشکان پاکستانی، فیلیپینی و هندی صورت می‌گرفت، اما بعد از انقلاب این وابستگی از بین رفت و به کشوری با بالاترین سرمایه پزشکی تبدیل شدیم.

افشار با اشاره به اینکه پیش از انقلاب اسلامی خدمات تخصصی پزشکی ارائه نمی‌شد و افراد دارای استطاعت مالی برای درمان به خارج از کشور می‌رفتند، گفت: امروز تمام نیاز‌های پزشکی در داخل کشور تامین می‌شود و برای دریافت هیچ خدماتی نیازمند سفر به خارج نیستیم و حتی در قالب توریسم سلامت و گردشگری پزشکی بیماران برای درمان به ایران سفر می‌کنند که دلیل آن، کیفیت ممتاز و هزینه‌های پایین است.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه قبل از انقلاب مرگ و میر به دلیل بیماری‌ها بسیار بالا بود، افزود: مرگ و میر مادران و فرزندان حین زایمان، مگر ناشی از بیماری‌هایی همچون حصبه، سل و ناراحتی‌های روده‌ای قبل از انقلاب بسیار رایج بود، اما به برکت انقلاب و با ارائه آموزش‌های لازم، تامین آب سالم و سبد غذایی ایمن، بسیاری از این بیماری‌ها مهار و حتی ریشه کن شد.

وی اضافه کرد: ریشه کن کردن بیماری فلج اطفال به عنوان یک افتخار انقلاب اسلامی در سطح منطقه غرب آسیا بسیار مهم است و در برنامه‌های بعدی به دنبال ریشه کنی هپاتیت c. هستیم.

افشار با اشاره به روند تامین دارو در کشور افزود: قبل از انقلاب بسیاری از دارو‌های کشور از خارج تامین می‌شد و حتی تولید دارو نیز با مواد اولیه خارجی صورت می‌گرفت، اما امروز ۹۷ درصد از دارو‌های مورد نیاز در داخل و ماده اولیه بسیاری از آن‌ها نیز در داخل تامین می‌شود.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به مرگ و میر نوزادان واطفال در دوره قبل از انقلاب، گفت: در آن دوران از هر ۱۰۰۰ زایمان، ۲۰۰ کودک زیر ۵ سال فوت می‌شدند، اما امروز این رقم به ۲۳ مورد رسیده است.

وی با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی، امروز خدمات فوق تخصصی طراز اول در کشور ارائه می‌شود، افزود: مجتمع رویان به عنوان افتخار جمهوری اسلامی، امروز جزو ۴ مرکز برتر در زمینه نازایی محسوب می‌شود و در این مرکز حتی به این محور نیز بسنده نشده است و در زمینه زیست سازی، مشابه سازی، کلونی سازی و سلول‌های بنیادین، پیشرفت‌های بسیاری صورت گرفته است، بطوری که ایران در میان ۵ کشور برتر دنیا در زمینه درمان بیماران صعب العلاج قرار گرفته است.

قادم مقام سابق هلال احمر با اشاره به پیشرفت‌های هسته‌ای ایران در زمینه پزشکی، تصریح کرد: ایران در بحث رادیو ایزوتوپ‌ها نه تنها در حوزه تشخیص بلکه در حوزه درمان نیز پیشرفت‌های بسیاری داشته است که از افتخارات انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

مشاور وزیر رفاه پیشین با اشاره به اینکه وصول اورژانس به سوانح و حوادث جزو شاخص‌های رفاه محسوب می‌شود، گفت: امروز اورژانس نه تنها در شهر‌ها بلکه در جاده‌ها نیز حضور پررنگ دارد و خدمات زمینی و هوایی در کشور کاملا به صورت رایگان ارائه می‌شود.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری در زمان زلزله ورزقان طی بازدیدی که داشتند فرمودند: با توجه به شرایط اقلیمی کشور، انجام خدمات اولیه اورژانسی طی سه ساعت بی نظیر است.

افشار گفت: با فراهم سازی امکان دسترسی مردم به مواد غذایی اسلام از قبیل: شیلات، کربوهیدارت‌ها و ...، سالم سازی سبد غذایی مردم صورت گرفته است، بطوری که میزان دریافت کربوهیدرات از ۱۷۰۰ کیلو کالری به ۳۱۰۰ کیلوکالری رسیده است که سوء تغذیه را به حداقل رسانده است.

خدمات چشم گیر تامین اجتماعی در ۴۰ سال انقلاب‌اسلامی/ رتبه نخست جایگاه آموزش عالی ایران در منطقه

در ادامه نیز نادعلی الفت‌پور، معاون سابق سازمان برنامه و بودجه در سخنانی اظهارداشت: بیان عملکرد همواره سخت‌تر از نقد عملکرد است، اما در چهل سالگی انقلاب اسلامی به دلیل دور شدن از زمان پیروزی انقلاب و همچنین تولد نسل‌های جدید، فرصت مغتنمی برای بیان دستاورد‌ها رخ داده است.

وی اضافه کرد: امام خمینی (ره) فرمودند که «انقلاب ما معجزه قرن بود» که این تعبیر در بیان اهمیت و ویژگی‌های انقلاب اسلامی کاملا گویاست.

الفت‌پور با اشاره به اینکه عملکرد خبرنگاران و نخبگان در پیگیری امور و اطلاع رسانی امور در جامعه، موجب شاخص شدن موضوعات در جامعه می‌شود، تصریح کرد: اگر تنشی در شرایط کنونی جامعه بوجود می‌آید، خبرنگاران باید میان آن با خط مشی انقلاب تفکیک قائل شوند.

معاون سابق سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه قانون تامین اجتماعی برای اولین بار در قرن ۱۷ در اروپا به تصویب رسید، گفت: در اوایل این قرن در یک کشور اروپایی مصوب شد که بخشی از حقوق کارگران معادن برای بیمه، درمان بیماری و بازنشستگی اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه اولین قانون تامین اجتماعی در ایران در سال ۱۳۰۱ مصوب شد، گفت: تامین اجتماعی سابقه‌ای ۹۶ ساله در ایران دارد که خدمات ۴۰ ساله آن در دوران انقلاب بسیار چشم گیر‌تر از ۵۶ سال قبل از آن است.

الفت پور با اشاره به اینکه در کشور‌های مختلف هدف توسعه صرفا رفاه است و توسعه را رفاه معنی می‌کنند، افزود: بیشترین اعتبارات و احکام بودجه کشور برخلاف تبلیغات دشمن به حوزه رفاه اختصاص پیدا می‌کند و اگر جست‌وجویی در قانون برنامه و بودجه کشور صورت گیرد، مشهود است که بیشترین بودجه را وزارت خانه‌های رفاه، آموزش عالی و آموزش و پرورش دریافت می‌کنند در حالی که بودجه دفاعی و امنیت کشور با وجود تمام دشمنان، در حد متوسط میانگین است.

سرپرست اسبق وزارت رفاه و تامین اجتماعی گفت: جایگاه آموزش عالی ایران امروز براساس اهداف سند چشم انداز ۲۰ ساله در منطقه اول است و در همین رابطه بسیاری از رتبه‌های برتر کنکور در کشور در راستای برنامه ریزی‌های صورت گرفته در زمینه تحقق عدالت اجتماعی از میان روستاییان کشور هستند.

رهنمود مقام معظم رهبری برای رفع مشکل مدارس کشور/ بازسازی و احداث 160 مدرسه بعد از زلزله کرمانشاه

حبیب الله بوربور، مسئول اسبق سازمان دامپروری کشور و رئیس اسبق سازمان نوسازی مدارس کشور اظهارداشت: قبل از انقلاب، برای جمعیتی بالغ بر 35 میلیون نفر، شیرخشک، پنیر، کره، تخم مرغ، گوشت و مرغ وارد می شد اما امروز با وجود 70 میلیون نفر جمعیت، قادر به صادرات در این حوزه ها هستیم.

وی اضافه کرد: 30 سال قبل برای دامداری ها، جنین، اسپرم و گاو آماده زایش وارد کردیم که در مجموع 270 هزار دام ، دو میلیون اسپرم و 100 هزار جنین وارد شد که در دانشگاه شیراز در آن زمان برروی انتقال جنین تحقیقاتی صورت گرفت تا میزان بهره وری دامداری های کشور افزایش یابد.

بوربور با اشاره به اینکه باید بررسی کنیم، کدامیک از مولفه های شعار «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» محقق شده است، افزود: امروز کشور مستقل است و مردم از پایین ترین تا بالاترین رده مسئولان نظام را طی فرایند دموکراسی انتخاب می کنند.

دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی ادامه داد: در کشور آزادی کامل وجود دارد به طوری که حتی در برخی مواقع موجب هرج و مرج نیز می شود و شهادت امام حسین(ع) زیر سوال می رود که اگر رژیم گذشته بود، برای جلوگیری از اعتراضات مردمی حتما  برخورد می شد اما جمهوری اسلامی به دلیل آزادی حاکم، مماشات دارد.

وی اضافه کرد: بعد اسلامیت در جمهوری اسلامی، دارای سابقه 1400 ساله است و امروز مدافعانی مانند علما، روحانیون، مراجع و ... دارد اما برروی بعد جمهوریت آن هیچ برنامه ریزی و تبلیغی صورت نگرفته است، درحالی که باید احزابی در کشور وجود داشته باشند تا باکادرسازی، برنامه ریزی و ارائه تیم به اداره امور کشور بپردازند و از قبل برای رشد شاخص های مختلف به مردم تعهداتی ارائه کنند.

رئیس اسبق سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به اینکه در زمان مسئولیت 21 سال قبل وی در این سازمان، مدارس 5 نوبته فعالیت می کردند، افزود: طی دیداری با مقام معظم رهبری مشکلات پیش روی مدارس کشور مطرح شد که معظم له راه حل این مشکلات را صحبت و ارائه گزارش به مردم عنوان کردند و در این راستا جامعه خیرین مدرسه ساز کشور راه اندازی شد که امروز دارای 528 شعبه در سراسر کشور است.

وی اضافه کرد: در مجموع طی آن سالها 20 هزار مدرسه با 100 هزار کلاس درس ساخته شد که معتقدم این حرکت مدرسه سازی خیرین در کشور، ناشی از دعای خیر مقام معظم رهبری در آن سالها بود.

بوربور اضافه کرد: مجمع خیرین مدرسه ساز بعد از زلزله کرمانشاه در همان هفته اول، 160 مدرسه مورد نیاز را بازسازی و یا احداث کردند.

بعد از انقلاب 7 نهاد برای حمایت از بانوان تشکیل شده است

در ادامه نشست نیز ، حسینعلی ضیائی مدیر عامل اسبق سازمان تامین اجتماعی و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در سخنانی اظهارداشت: آنچه موجب شد جنگ تحمیلی را با موفقیت پشت سر بگذاریم حضور آحاد مردم در صحنه های اجتماعی بود.

وی ادامه داد: زنان و مردان با حضور در میدان‌های مختلف مبارزه از دوران پهلوی تا دفاع مقدس و همین امروز موجب حفظ انقلاب اسلامی و پیشرفت های چشمگیری شده اند.

ضیائی با اشاره به تاثیر حضور بانوان در عرصه های مختلف انقلاب گفت: علیرغم تبلیغات دشمن علیه انقلاب اسلامی، حضور فعال زنان در سطوح  مختلف اجتماعی بیش از پیش است و در حال حاضر 7 سازمان و نهاد به حمایت از بانوان مشغول هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 40 میلیون نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند و 17 صندوق حمایتی در این راستا تشکیل شده است.

مدیر عامل اسبق تامین اجتماعی در خصوص گسترش صنعت بیمه در ایران نیز گفت: در حال حاضر 80 میلیون دفترچه بیمه صادر شده است.

وی در بیان دستاورد های صنعت بیمه گفت: شرایط در ایران به گونه‌ای فراهم شده است تا افرادی که کارفرما ندارند نیز بتوانند از بیمه استفاده کنند و دولت به عنوان کارفرما مابقی هزینه را به تامین اجتماعی واریز کند.

ضیایی افزود: پیشرفت های انقلاب در حوزه بیمه بی نظیر بوده است به نحوی که با تواجه به اینکه جمعیت 2 تا 2.5 برابر شده است سطح رفاه زندگی نیز ده‌ها برابر رشد چشمگیر داشته است.

وی تصریح کرد: میزان سفرها و برگزاری میهمانی‌ها نشان از پیشرفت سطح رفاهی زندگی مردم است. نباید اجازه دهیم که دشمن با هجمه دستاورد های انقلاب اسلامی را مورد هجمه قرار دهد.

نماینده اسبق مجلس گفت: ایران نگین منطقه است و همه دنیا توان خود را جمع کرده که به دستاورد های انقلا اسلامی به عنوان یک کشور مستقل ضربه بزند.

ضیایی با اشاره یه اینکه امنیت مهم ترین مقوله برای مردم است، گفت: امنتی که در ایران وجود دارد نه تنها در منظقه بلکه در دنیا بی نظیر است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ایتا شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در سروش شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در بله شوید.
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در ای گپ شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.