تحریم‌ها ایران را به مذاکره مجدد یا تغییر سیاست‌های منطقه‌ای وادار نمی‌کند

اندیشکده آمریکایی:
ارسال زمان بندی شده: 
جمعه, 19 مرداد, 1397 - 20:30
یک اندیشکده آمریکایی نوشته تحریم‌های یکجانبه آمریکا ایران را به مذاکره مجدد یا تغییر در سیاست‌های منطقه‌ای این کشور وادار نخواهد کرد.

به گزارش حلقه وصل، اندیشکده رند در گزارشی نوشته بازگرداند تحریم‌ها علیه ایران به متحدان آمریکا لطمه خواهد زد.

این اندیشکده با بیان اینکه خروج آمریکا از برجام و احیای تحریم‌ها تبعات جدی برای بازارهای جهانی نفت، تجارت جهانی و مردم ایران در برخواهد داشت نوشته است: «تردیدی وجود ندارد که نتیجه کار به ویژه برای اروپا و ایران دردآور خواهد بود.»

رند در ادامه نوشته است: «آیا راهی وجود دارد که این تحریم‌ها برای ایالات متحده و منافعش از لحاظ مهار چالش ایران، مفید باشند؟ متاسفانه پاسخ این پرسش، تقریباً به طور قطع منفی است.»

اندیشکده آمریکایی در ادامه به تشریح پیامدهای منفی خروج از برجام برای اروپایی‌ها پرداخته و نوشته در حالی که اروپایی‌ها قصد حفظ این توافق هسته‌ای بعد از خروج آمریکا از آن را داند، درباره توان آنها برای موفقیت در این هدف، تردید وجود دارد.

مطابق این گزارش، یکی از تبعات منفی اقدام ترامپ برای آمریکا این خواهد بود که «بر خلاف سال ۲۰۱۲-۲۰۱۵ که حرف ایالات متحده برای اعمال تحریم علیه ایران و آوردن این کشور پای میز مذاکره در میان اروپا و قدرت‌های اروپایی خریدار داشت، این بار تبعیت از تحریم‌ها منوط به اعمال سیاست‌های قهرآمیز خواهد بود.»

رند همچنین نوشته با آنکه تحریم‌ها تا اندازه‌ای در اعمال فشار بر ایران موفق خواهند بود، آنها را وادار به تغییر در سیاست‌هایشان در منطقه نخواهد کرد و یا اینکه باعث تمایل آنها برای حضور مجدد در میز مذاکره نخواهد شد.

این اندیشکده در ادامه به بیانیه‌های چین، ترکیه و هند درباره عدم تبعیت از تحریم‌های آمریکا اشاره کرده و نوشته ایران احتمالاً از طریق آنها «گلیمش را از آب بیرون خواهد کشید.»

منبع: فارس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال حلقه وصل در تلگرام شوید.

درج نظر

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.